Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Witam, mam problem z Camera Hub na zmodowanej apce. Mianowicie po podłączeniu kamery do apki wszystko działa spoko do momentu odłączenia zasilania. Po ponownym podłączeniu zasilania aplikacja nie wykrywa już kamery i trzeba parować na nowo i tak w kółko. Jakieś pomysły?

• Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

mod to wspolne dzielo i na pewno by nie istnial w takiej formie bez pracy wlozonej przez nas obydwu. nie mam z tego zadnej kasy. propozycje mialem, ale nie mam takiej potrzeby.

Posted Images

• Developer
Godzinę temu, witooski napisał:

Masz na myśli stary UI, czy nowy? Jeżeli pamięć mnie nie myli, to taki sam UI miałem zaraz na początku gdy podłączyłem odkurzacz po raz pierwszy z Mi Home ze sklepu Play (patrz załącznik).

Później jak zainstalowałem zmodowany Mi Home 5.6.31, to miałem inne UI, eleganckie na cały ekran, po naciśnięciu ikony "..." - niestety nie mam zrzutu ekranu ekranu☹️

Od aktualizacji do 5.6.38 mam UI jak wyżej, który jest dużo gorszy. Czytając komunikat w apce o subskrypcji zauważyłem, że nie tylko tracimy automatyczna aktualizację, ale również zmodowane wtyczki zostają zastąpione oryginalnymi Xiaomi. Stąd mój wniosek, że nie mam już custom wtyczki, a oryginalna.

Ostatnia kwestia, czy Roborock to nie jest osobna firma, która robi np S50? Z tego co się orientuję (popraw mnie proszę jeżeli się mylę), to Mijia 1S Robot jest od Xiaomi, a nie Roborock.

Dzięki.

dla 1s wtyczka leci prosto z serwera xiaomi, po prostu dla tego modelu nie ma nic w repo. generalnie 1s mial do tej pory wtyczke mpk (stary format), ale od okolo miesiaca roborock testuje RN (nowy format, tak jak inne nowe roborocki). to jaka masz wtyczke w tym momencie to zupelna loteria. oni rozne testowe wtyczki wysylaja losowo do roznych kont na 1-2 tygodnie, potem mozesz miec mpk, a za chwile inna testowa. dopiero jak sie testy zakoncza to sie ustabilizuje i pewnie RN wejdzie na stale. mod tu nie gra roli, na stockowej apce dostaniesz te same pluginy.

1s robi roborock, a xiaomi to sprzedaje pod swoim brandem (tak samo wyglada sytuacja z 90% urzadzen z ekosystemu mijia).

• Thanks 1
  • Developer
13 minut temu, masloskiy napisał:

stara aqara, region Polska

mozesz mi ja udostepnic na priv, zobacze.

@ruszok nie wiem, ale watpie. chyba ze xiaomi ma jakis deadline dla pluginow mpk i albo producent zrobi RN, albo out z chmury mijia.

• Thanks 1
4 minuty temu, rezmus napisał:

mozesz mi ja udostepnic na priv, zobacze.

@ruszok nie wiem, ale watpie. chyba ze xiaomi ma jakis deadline dla pluginow mpk i albo producent zrobi RN, albo out z chmury mijia.

Jako nowy użytkownik nie mogę chyba wysyłać priv. Jak możesz napisz do mnie. Pozdrawiam

8 minut temu, ruszok napisał:

Dzięki. Ale to chyba inne urządzenie. Ja mam czujnik Aquara po Zeegbee.

Mimo wszystko u Ciebie to lepiej wygląda.

Moje aqara też tak kiedyś wyglądały teraz jest lipa

Edited by shred23
56 minut temu, ruszok napisał:

@shred23 - kwadratowa Aqara temperatura/wilgotność/ciśnienie taka wersję wykresów miała? Ja miałem ten stary ciemny typ. Potem od razu ten co teraz mamy...

@rezmus - potrzebuje kupić nawilżacz powietrza do dzieci. Jaki warto kupić, żeby mi home bez cyrków go obsługiwał? Mam serwer PL. Chciałbym dodać tam automatykę do np 70%.

Mam tylko czujniki Aqara i pamiętam ten właśnie wykres więc na  pewno takie były i można było je w poziomie zobaczyć również.

IMG_20200108_111129.jpg

W dniu 7.01.2020 o 09:21, rezmus napisał:

dodaj go sobie na jaki region chcesz i jak wywali blad regionu po wejsciu w odkurzacz to zabij proces mi home i podmien plugin w tych 2 miejscach

pamiec/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/download/134/24586.mpk
pamiec/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/134/24586.apk

zwroc uwage, ze w download plik ma rozszerzenie mpk, wiec zrob kopie i zmien tam rozszerzenie. po takiej podmianie jak odpalisz mi home to juz powinien dzialac normalnie.

24586.apk 5 MB · 4 pobrania

Również tak zrobiłem i działa, dzięki!
Jedynie zauważyłem, że jak wejdę w Ustawienia odkurzacza i chcę odznaczyć opcję "Powiadomienia", to dostaję komunikat "Nie można skonfigurować, sprawdź połączenie sieciowe".

9 godzin temu, shred23 napisał:

Mam tylko czujniki Aqara i pamiętam ten właśnie wykres więc na  pewno takie były i można było je w poziomie zobaczyć również.

IMG_20200108_111129.jpg

To są te nowe. Po bluetooth.

Ja też mam Aqara.

Znalazłem myk na stary widok w aqara ????

Wchodzi się w bramkę i na dole w czujnik aqara ????

Screenshot_20200108-210903_Mi Home.jpg

Screenshot_20200108-210503_Mi Home.jpg

Screenshot_20200108-210705_Mi Home.jpg

• Thanks 1

@szakiii - działa Twój myk. Dziękuję.

Coś jest skopane w tym nowym pluginie. Najlepszy to jest ten co Ty pokazałeś wcześniej. Ale w starym mam historię, w nowym nie ma pełnej ????

@rezmus , a może ktoś inny wie, ma doświadczenie.

Potrzebuje kupić nawilżacz powietrza do dzieci. Jaki warto kupić, żeby mi home bez cyrków go obsługiwał? Mam serwer PL. Chciałbym dodać tam automatykę do np 70%.

Screenshot_20200108-213524.jpg

Screenshot_20200108-213601.jpg

Edited by ruszok
  • Developer

nie mam nawilzacza i nie znam sie na nich. evaporative humidifier 2 eu dodasz bez moda na region eu, ale nie bedzie pokazywal bramki ble. z modem w zasadzie bez roznicy co kupisz. on nawilza fabrycznie do 70%, ale mozna to zmienic.

niedlugo w vevs bedzie mozna dla danego modelu urzadzenia wymusic stare pluginy mpk jak ten temp/hum zigbee (dla fanow retro, poki xiaomi zupelnie z mpk nie zrezygnuje).

Edited by rezmus
  • Like 1
  • Thanks 1