Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

• Developer
Godzinę temu, rezmus napisał:

z eu nigdy nie ma cla/vatu niezaleznie od wartosci.

dokładnie tak mi tez się wydaje

42 minuty temu, Nowak napisał:

Jak przesyłka idzie z Chin do jakiegoś kraju EU a z niego dopiero do PL to jest jak napisałem. A tak jak Ty mówisz @rezmus jest gdy wysyłka jest z magazynu będącego w EU.

jak przesyłka idzie do Belgi czy Holandii i tam idzie do polski innym nr listu to tak jakby była wysłana od nich a nie z Chin i nie może być  Vat

• Developer
28 minut temu, Dobrzyl napisał:

Nic to nie daje nadal jest duża różnica w godzinach

chodzi o to, czy przy kolejnych wejsciach w plugin masz ten sam wykres, ale uciety w roznym miescu (godzinie)?

Screenshot_2021-01-02-17-40-00-305_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2021-01-02-17-39-17-599_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2021-01-02-17-38-54-751_com.xiaomi.smarthome.png

23 minuty temu, rezmus napisał:

chodzi o to, czy przy kolejnych wejsciach w plugin masz ten sam wykres, ale uciety w roznym miescu (godzinie)?

Screenshot_2021-01-02-17-40-00-305_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2021-01-02-17-39-17-599_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2021-01-02-17-38-54-751_com.xiaomi.smarthome.png

Ten sam wykres dalszą kontynuacja obecnie mi wskoczyło na godzinę 10

• Developer

skrypt w chmurze eu ma za male zasoby, zeby policzyc srednie godzinowe z danych czastkowych, dlatego zwraca urwane wykresy (tyle ile da rade przetworzyc w 10s). nie mamy na to wplywu.

Godzinę temu, Kaudii® napisał:

dokładnie tak mi tez się wydaje

jak przesyłka idzie do Belgi czy Holandii i tam idzie do polski innym nr listu to tak jakby była wysłana od nich a nie z Chin i nie może być  Vat

To właśnie miałem na myśli i to napisałem. 

• Developer

ogolnie nie znam sie na tym za bardzo, ale to chyba do konca tak nie dziala. nawet jak cos idzie z chin przez belgie/holandie poczta be/nl to wciaz jest to import z chin i moze byc oclone (informacja ze to towar z chin nie jest tracona). jak poczytacie wykop to sporo takich paczek wpada na clo (loteria). to nie to samo co np priority line z gb gdzie jakos dziwnie importuja do eu unikajac podatkow, a potem juz z eu wysylaja na pewno bez vat, bo bez informacji ze przyszlo z chin.

28 minut temu, rezmus napisał:

skrypt w chmurze eu ma za male zasoby, zeby policzyc srednie godzinowe z danych czastkowych, dlatego zwraca urwane wykresy (tyle ile da rade przetworzyc w 10s). nie mamy na to wplywu.

Yhm jasne szkoda że nie działa dobrze

Zwykle kwadratowe pokazują poprawnie 

No nic będę trzymał app Qinping tam wszystko jest ok

Kolejny dzień kolejny problem.

Od 3 dni nie dostaję powiadomień z czujnika otwarcia drzwi, od tak nagle przestały działać. Włącza się alarm w bramce (v3 chińska), w aplikacji też, ale nie wyskakuje żadne powiadomienie. Serwer EU, apka modowana. Na oryginalnej to samo.

Z ciekawości wywaliłem bramkę na modowanej apce z eu i przełączyłem na chiny i tam dodałem, powiadomienia działają. Jakieś sugestie ?

Cześć :)

Jestem tu nowy, ostatnio stałem się posiadaczem Mi Air Purifiera 3H, ale mam kilka problemów z apką oficjalną (w zmodowanej nie widziałem zasadniczych różnic - obroty nie byly i tak dostępne w automatyzacji).

Po pierwsze, w żaden sposób nie mogę zaktualizować Firmware'a z wersji _0014 do _0017. Wywala błąd za każdym razem.

Po drugie, czasami apka nie odświeża w ogóle stanu oczyszczacza. Da się to jakoś poprawić?

Automatyzacja działa jak działa, 2 warunki nie działają, mam nadzieję, że kiedyś to naprawią.

35 minut temu, Radkovich napisał:

Kolejny dzień kolejny problem.

Od 3 dni nie dostaję powiadomień z czujnika otwarcia drzwi, od tak nagle przestały działać. Włącza się alarm w bramce (v3 chińska), w aplikacji też, ale nie wyskakuje żadne powiadomienie. Serwer EU, apka modowana. Na oryginalnej to samo.

Z ciekawości wywaliłem bramkę na modowanej apce z eu i przełączyłem na chiny i tam dodałem, powiadomienia działają. Jakieś sugestie ?

W mgl v3 mi nigdy nie działały to powiadomienie na eu

2 godziny temu, ColorSage napisał:

Cześć :)

Jestem tu nowy, ostatnio stałem się posiadaczem Mi Air Purifiera 3H, ale mam kilka problemów z apką oficjalną (w zmodowanej nie widziałem zasadniczych różnic - obroty nie byly i tak dostępne w automatyzacji).

@ColorSage instalacja moda to nie wszystko, musisz jeszcze w katalogu vevs/automations dodać dedykowany temu urządzeniu json, wprowadzający do automatyzacji taką opcję, w załączaniu plik, który między innymi to umożliwia, autorem pliku jest rezmus

zhimi.airpurifier.mb3.json

Edited by KristofX
4 minuty temu, rezmus napisał:

obroty sa dostepne w modzie standardowo (set favorite level).

ja dodawałem Twoim plikiem, ale to było dawno, domniemam, że w którejś wersji moda to dodaliście
zmylił mnie zatem wpis kolegi który twierdził, że w modzie nie miał

W dniu 13.01.2021 o 14:56, Nowak napisał:

Jak przesyłka idzie z Chin do jakiegoś kraju EU a z niego dopiero do PL to jest jak napisałem. A tak jak Ty mówisz @rezmus jest gdy wysyłka jest z magazynu będącego w EU.

Przy zakupach internetowych nie ma w polskim prawie zwolnienia z VATu do określonej kwoty (akurat wymyśliłeś kwotę 22 euro). Jest to często powtarzany mit przez osoby, które nie znają przepisów lub czytają je fragmentami. 

W dniu 13.01.2021 o 17:13, rezmus napisał:

ogolnie nie znam sie na tym za bardzo, ale to chyba do konca tak nie dziala. nawet jak cos idzie z chin przez belgie/holandie poczta be/nl to wciaz jest to import z chin i moze byc oclone (informacja ze to towar z chin nie jest tracona). jak poczytacie wykop to sporo takich paczek wpada na clo (loteria). to nie to samo co np priority line z gb gdzie jakos dziwnie importuja do eu unikajac podatkow, a potem juz z eu wysylaja na pewno bez vat, bo bez informacji ze przyszlo z chin.

Tak masz rację, celnika nie interesuje przez jaki kraj idzie paczka (kraje tranzytowe), tylko kraj jej nadania, a ten jest na trackingu. 

Opcję z ponownym nadaniem w EU oferują sklepy BG i GB. Aliexpress takiej opcji nie ma do wyboru (ASS 0045 jest przepakowywane w pl, ale nie można tej przesyłki wybrać, bo ASS to kilka już dróg dostawy). 

Edited by CiekawyŚwiata