Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

W ramach offline na mgl03. Od około 4 godzin wyrzuca mi losowo żarówki do offline. Co ciekawe to po kolejnym kliknięciu na włącznik lub kafel aplikacji wraca do online. Bramka wciąż na firmware 1.4.6_0012. Wszystko na EU.

• Replies 4.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin na karte pamieci (fat32) wylaczamy kamere i wkladamy karte wciskamy reset spinaczem wlaczamy kamere wciaz wciskajac reset czekamy 10-15s i pusz

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

51 minut temu, Nowak napisał:

W ramach offline na mgl03. Od około 4 godzin wyrzuca mi losowo żarówki do offline. Co ciekawe to po kolejnym kliknięciu na włącznik lub kafel aplikacji wraca do online. Bramka wciąż na firmware 1.4.6_0012. Wszystko na EU.

mam to samo, chyba znowu jest jakiś problem

3 minuty temu, Lector napisał:

Gateway v2 nie działają poprawnie włączniki ZigBee, z aplikacji żarówki mogę zgasić.

Jest to chwilowy problem? bo wcześniej wszystko działało mi poprawnie do teraz

To ja tu dzisiaj relaya podpinam i myślę że coś naknocilem a tu wychodzi że nic sie nie stało 😆😆😆 

U mnie wszystkie meshe offline i zero reakcji na wireless

Edited by piteron
39 minut temu, Lector napisał:

Gateway v2 nie działają poprawnie włączniki ZigBee, z aplikacji żarówki mogę zgasić.

W oryginalnej aplikacji XH jest też problem z aktywacją ochrony poprzez skrót. Poprawnie odświeża się stan ochrony dopiero po wejściu głębiej. Wszystko działa z opóźnieniem na regionie PL.

Edited by beetle

Bramka odzyskała połączenie lecz niektóre żarówki wifi które łączą się do zapewne tego samego serwera (adresy ip są bliskie sobie) jeszcze nie do końca działają. Spróbuje wymusić restart połączeń na routerze.

Po restarcie zaczyna wszystko działać

Edited by R4fal

U mnie też już spokój. A co do laga przy kafelkach to na wszystkich żarówkach i wifi i mesh i ikea mam taki sam ok. 2 sekundowy. Coś musieli ostro grzebać. Nie ma nawet tygodnia, żeby u kogoś coś się nie wysypało. A my wciąż gonimy króliczka, czy tam kotka ...zielonego 😀

14 godzin temu, Nowak napisał:

Zdecydowanie, co jakiś czas coś zmieniają w Matrixie :D

W dniu 11.01.2021 o 09:18, Strohs napisał:

To niezupełnie tak działa. Urządzenia ble rozsyłają informację w eter ogólnie (tzw rozgłoszeniowo) a nie do konkretnej bramki. Więc ilość "podłączonych" bramek nie wpływa na żywot baterii w czujniku. Rezmus - popraw mnie jeśli coś namieszałem.😁

No dobra a jeszcze pytanie bo dla nawilżacza 1 generacji w mode nie mogę ustawić timer zone i np widzę że czujniki Qinping temp and rh monitor M version synchronizują się ale czas jest przesunięty wstecz

Screenshot_2021-01-13-12-59-17-561_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.f5ac7668da057898909295e9d09c807d.jpg

• Developer

nowe sensory ble motion/door od qingping/cleargrass.

US $8.99  10%OFF | qingping cleargrass door windor sensor Bluetooth 5.0 MESH Connect Safety Burglar Alarm Detector work with xiaomi mi home app
https://a.aliexpress.com/_BPR7Vt

US $11.82  31%OFF | Qingping Motion And Ambient Light Sensor Human Body / Pet Smart Body Movement Motion & light Sensor With Base For Mihome App
https://a.aliexpress.com/_BSOofD

Niestety ale coraz więcej przesyłek ląduje w oddziale celnym. Nawet te małe. U mnie to co kupiłem w czarny piątek wszystko zostało zatrzymane i czeka na cło / VAT. Trzeba będzie polować na wysyłki z magazynów EU

• Developer

ja jak zamawiam to albo belgijską lub niderlandzką pocztą, nigdy na cło nic mi nie weszło, ale kto wie coś może się zmienić, z tym  że w przypadku nadania paczki z Holandii i Belgi nie powinno wpadać na cło, no chyba, że już nas wyprowadzili z Unii i żyjemy w Matrixie :D

oczywiście do Holandii i Belgi przychodzi paczka zbiorczą, potem jest wysyłane mniejszymi paczkami