Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Cześć, 

Mam air purifier 3 (cn) i w procesie automatyzacji mogę sobie ustawić favourite level. Akcja jest rozpoznawana (notyfikacja jest wysyłana, jest też w logu) ale poziom obrotów wiatraka zostaje ten sam (tak, ustawiałem różne prędkości żeby była różnica od bazowej). Oryginalne warunki (np. włącz tryb manualny) działają bez zarzutu. Próbowałem na wersji 6.x i ostatnich 5.x. To samo. 

Miał ktoś taki problem? Będę wdzięczny za każde info w tej sprawie. 

Miłego,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piteron napisał:

Twoje urządzenia ble łączą się z każdą bramką więc nie ma potrzeby wyłączać jakiejkolwiek

Ok 

Sądziłem że da się ustawić które urządzenie obsługuje bramkę.Bo tak każde urządzenie z bramką ble będzie w cyklu zbierać dane to pewnie wpłynie na żywot bateri w czujnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezupełnie tak działa. Urządzenia ble rozsyłają informację w eter ogólnie (tzw rozgłoszeniowo) a nie do konkretnej bramki. Więc ilość "podłączonych" bramek nie wpływa na żywot baterii w czujniku. Rezmus - popraw mnie jeśli coś namieszałem.?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję Waszej pomocy. Chcę sparować czujnik ruchu Aquara z bramką Xiaomi V3, wszystko z Ali czyli CN. W momencie wyszukiwania nowych urządzeń w plikacji Mi Home(modowana) , wciskam i trzymam według instrukcji przycisk na czujniku przez ok 5sek. Czujnik mrugnie 3 razy, bramka wyda dźwięk ale aplikacja nic nie wykrywa. Czy coś robię źle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
5 godzin temu, razo napisał:

zgodnie z informacjami z reddita w tym sklepie na Ali sprzedają czujniki aqara t1 jak ktoś szuka.

https://a.aliexpress.com/_BPKv6s

kupilem kilka na testy, ale motion t1 juz nie mieli. gdyby ktos chcial kupic to t1 na dzis raczej nie beda dzialac na regionie eu (nie przejda zb3 auth w chmurze).

photo6044034973327012503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
33 minuty temu, Silentt napisał:

Panowie potrzebuję Waszej pomocy. Chcę sparować czujnik ruchu Aquara z bramką Xiaomi V3, wszystko z Ali czyli CN. W momencie wyszukiwania nowych urządzeń w plikacji Mi Home(modowana) , wciskam i trzymam według instrukcji przycisk na czujniku przez ok 5sek. Czujnik mrugnie 3 razy, bramka wyda dźwięk ale aplikacja nic nie wykrywa. Czy coś robię źle? 

jaki model sensora na pudelku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem, że kilka osób pytało o ten sprzęt, ale z waszych wpisów wywnioskowałem, że wersja chińska była nie do użytku, teraz nadchodzi wersja global, szkoda tylko, ze nie ma większej integracji z XH, bynajmniej ja o tym nie doczytałem :)
https://mi-store.pl/product-pol-1164-Inteligentny-Glosnik-Mi-Smart-Clock-z-Asystentem-Google.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

chinska wersja ma android i troche chinskich apek w tym mi home lite. tu powinno byc podobnie, bo screeny sugeruja mozliwosc sterowania sprzetem, czy podglad z kamery.

btw: jak ktos ma robota mijia 1c (dreame) to od dzis leca partiami aktualizacje firmware z room clean.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterowanie glosowe w jezyku ojczystym na takowych urządzeniach leży i kwiczy?. Zresztą nie tylko,zeby spiąć oficjalnie sprzedawaną klimatyzację LG z GH trzeba ja połączyć przez kanadyjski serwer bo w Polsce brak obsługi. Niech ktoś mi wytłumaczy jak to jest ,m1s jest dostępna jako EU ale tylko z apka Aqara seria T1 też galimatias z regionami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rezmus napisał:

kupilem kilka na testy, ale motion t1 juz nie mieli. gdyby ktos chcial kupic to t1 na dzis raczej nie beda dzialac na regionie eu (nie przejda zb3 auth w chmurze).

photo6044034973327012503.jpg

To czekamy na testy jak dojdą co działa z mihome na eu, a tak przy okazji to czy high precision motion sensor (RTCGQ13LM) działa w mi home (tylko na China czy eu)? Bo widziałem że w nowej wersji moda jest dodany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @KristofX i @piteronza informacje jak bezproblemowo machnscy aktualizację oprogramowania bramki mgl03.

Naszły mniej jednak pytania po tej aktualizacji:

- co zmienia ten plugin do bramki ze strony kapiba? Warto go wrzucać?

- czy jest jakiś prosty sposób żeby sprawdzić czy czujniki, włączniki i inne bajery z ekosystemu mają aktualizację na CN? Mam wszystko na eu a tutaj cisza w eterze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tedi napisał:

Dzięki @KristofX i @piteronza informacje jak bezproblemowo machnscy aktualizację oprogramowania bramki mgl03.

Naszły mniej jednak pytania po tej aktualizacji:

- co zmienia ten plugin do bramki ze strony kapiba? Warto go wrzucać?

- czy jest jakiś prosty sposób żeby sprawdzić czy czujniki, włączniki i inne bajery z ekosystemu mają aktualizację na CN? Mam wszystko na eu a tutaj cisza w eterze.

 

nic nie wiem o pluginie do bramki mgl03 na stronie kapiba
co do aktualizacji to dla sprzętów global prędzej, czy później pojawią się OTA na EU, sprzęty tylko z CN, a dostępne dzięki modowi na EU, aktualizacja tylko CN, sprzęty dostępne tu i tu, zawsze na CN dostają prędzej i zazwyczaj nowsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rezmus napisał:

 

 

14 godzin temu, rezmus napisał:

btw: jak ktos ma robota mijia 1c (dreame) to od dzis leca partiami aktualizacje firmware z room clean.

Potwierdzam, właśnie wpadła aktualizacja na 1C... 

Screenshot_2021-01-12-07-44-47.png

idget blocdget blockquote

Screenshot_2021-01-12-07-44-40.png

Edytowane przez Silentt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...