Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Pat napisał:

Chodzi mi konkretnie o to co kiedyś mówił @rezmus po aktualizacji żarówek od Aqary mamy opcje memory power on/off po zaniku prądu. Zrobiłem te aktualizacje i nic. Myślałem że to co wklejałeś właśnie tego dotyczy i robiliście te ustawienia by żarówki były off po zaniku prądu. No nic poczekam może ktoś wie o co kaman :) 

 

Edit: Czyli bramkę v3 logowałeś normalnie bez zmian czasu jak to kiedyś pisałeś z czasem +8:00 na telefonie ?

@Pat jeśli dobrze zrozumiałem i chcesz ustawić żarówki tak by po zaniku prądu i przywróceniu były wyłączone( czyli nie świeciły się) musisz odznaczyć obie opcje.

Screenshot_2021-01-09-12-05-34-806_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Godzinę temu, Nowak napisał:

@Pat jeśli dobrze zrozumiałem i chcesz ustawić żarówki tak by po zaniku prądu i przywróceniu były wyłączone( czyli nie świeciły się) musisz odznaczyć obie opcje.

Screenshot_2021-01-09-12-05-34-806_com.xiaomi.smarthome.jpg

Tylko problem jest tego typu że nie ma takiego pluginu do żarówek Aqara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejne pytanie, problem co to za komunikat ?

Doszły do mnie żarówki yeelight M2 E14 o których wcześniej rozmawialiśmy i w korytarzu sparowałem i jest online a przenoszę do sypialni i offline..

Z czym one są powiązane, zegarek, router bramka etc ? Bo wychodzi że od czegoś są za daleko i znów zgłupiałem

Screenshot_20210109_132316_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pat napisał:

Teraz kolejne pytanie, problem co to za komunikat ?

Doszły do mnie żarówki yeelight M2 E14 o których wcześniej rozmawialiśmy i w korytarzu sparowałem i jest online a przenoszę do sypialni i offline..

Z czym one są powiązane, zegarek, router bramka etc ? Bo wychodzi że od czegoś są za daleko i znów zgłupiałem

Screenshot_20210109_132316_com.xiaomi.smarthome.jpg

@Pat miałem taki problem z e14 świecową mesh. W salonie kilka sztuk były w zasięgu a jedna w sypialni jak u Ciebie. Z tego co pamiętam rozwiązanie było takie, że żarówki usunąłem z Mi Home i sparowałem je przez Yeelight apkę. Z automatu wskoczyły do mi home i było już ok. W Yeelight logujesz się nr.konta Xiaomi. Sprawdź, może zadziała.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego @Nowak. Co ja mam napisać........ok

Wiec tak, obecnie działam na 2 routerach czyli tym badziewiu od upc(rozsyła tylko 5ghz) i na moim starym TpLinku N750 rozsyła tylko 2.4 dla Smart zabawek) Aktualizacje zrobiłem wczoraj wiec nie chce tu wypisywać jakis hurra optymistycznych opisów. Od momentu jak rozgrupowalem żarówki gu10 Ikei ani razu nie miałem nic offline,a minął juz prawie miesiąc. Co prawda zdarza się ze przestają działać sceny LAN x mgl03 ale to sporadycznie (pomaga wypięcie bramki z zasilania na kilka sek). Jedno co na 100% poprawili to time zone dla scen. Wcześniej bramka byla logowana przez Pekin i w menu miała gmt+8. Teraz po aktualizacji i powrocie na EU w menu mam CET i sceny z harmonogramem działają idealnie (no prawie jest 15sek przesunięcia ?)Nie wiem co więcej "poprawili" bo za mało czasu minęło, ale będę obserwował drania. Pewnie coś więcej @rezmus może napisać bo ja to wiesz........tylko psuje ?

W skrócie na tą chwilę wszystko działa, więc aktualizacja na pewno nie psuje czegoś krytycznie,a poprawia timezone.Jedno co ważne po aktualizacji wycina telnet ,ale ja nawet nie wiem co to znaczy ?

Edytowane przez piteron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tedi napisał:

Czy po zmianie regionu trzeba urządzenia (bramka i reszta) parować na nowo czy wszystko będzie widoczne w aplikacji?

Domyślam sie ze masz to na EU. Wiec jesli tak to usuwasz bramkę z EU ,zmieniasz region na CN,robisz aktualizację,usuwasz z CN,zmieniwsz region na EU i znów ją logujesz. Wszystkie zapisane sceny sa zaoamietane, jedynie może się zdarzyć ze będzie trzeba je odświeżyć.Ja to robię przez dodanie na końcu 1 sek timera i zapisuje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można prościej, wylogowujesz się z EU, zmieniasz region na CN, logujesz się, resetujesz bramkę, dodajesz do CN, aktualizujesz, wylogowujesz się, zmieniasz region na EU, logujesz się, resetujesz bramkę, dodajesz na EU

ja nie usuwam z regionów i w niczym to nie przeszkadza, nic mi się nie dzieje z automatyzacjami, jedyne co to urządzenia dziecięce po ponownym automatycznym połączeniu się z bramką na EU wracają mi do domyślnych nazw i są nieprzypisane do pomieszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, piteron napisał:

Cześć kolego @Nowak. Co ja mam napisać........ok

Wiec tak, obecnie działam na 2 routerach czyli tym badziewiu od upc(rozsyła tylko 5ghz) i na moim starym TpLinku N750 rozsyła tylko 2.4 dla Smart zabawek) Aktualizacje zrobiłem wczoraj wiec nie chce tu wypisywać jakis hurra optymistycznych opisów. Od momentu jak rozgrupowalem żarówki gu10 Ikei ani razu nie miałem nic offline,a minął juz prawie miesiąc. Co prawda zdarza się ze przestają działać sceny LAN x mgl03 ale to sporadycznie (pomaga wypięcie bramki z zasilania na kilka sek). Jedno co na 100% poprawili to time zone dla scen. Wcześniej bramka byla logowana przez Pekin i w menu miała gmt+8. Teraz po aktualizacji i powrocie na EU w menu mam CET i sceny z harmonogramem działają idealnie (no prawie jest 15sek przesunięcia ?)Nie wiem co więcej "poprawili" bo za mało czasu minęło, ale będę obserwował drania. Pewnie coś więcej @rezmus może napisać bo ja to wiesz........tylko psuje ?

W skrócie na tą chwilę wszystko działa, więc aktualizacja na pewno nie psuje czegoś krytycznie,a poprawia timezone.Jedno co ważne po aktualizacji wycina telnet ,ale ja nawet nie wiem co to znaczy ?

No to Kolego @piteron ja też w skrócie ?

Neta mam z Vectry i pod to podpięty router Xiaomi 4A Giga Version. Każde urządzenie podpięte do routera ma własne stałe ip.

Pod bramką mgl03 również grupę żarówek Ikea i nic mi nie przechodzi w offline już kilka miesięcy. Żarówki mają opóźnienie spore przy współpracy z bezprzewodowym Aqara, ale to na marginesie. Jestem wciąż na pierwszym firmware bramki i mam strefę Cet od bardzo dawna. 

i teraz powiedz mi jakie wnioski z naszych ustaleń? ?

Bo wg mnie dalej w działaniu całego ecosystemu Xiaomi nie ma logiki.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, piteron napisał:

Wszystko fajnie jak masz bramke pod ręką. ? 

Zreszta jedyna różnica to ze ja usuwam ja z regionu ale nie resetuje. Wiec ilość czynności taka sama ale wszystko robie z pozycji aplikacji

to gdzie trzymasz swoją, że nie masz dostępu, czy robisz to zdalnie? zawsze uważam, że reset jest lepszy ?
a może właśnie to że masz ją gdzieś wciśnięta jest przyczyną twoich problemów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KristofX napisał:

to gdzie trzymasz swoją, że nie masz dostępu, czy robisz to zdalnie? zawsze uważam, że reset jest lepszy ?
a może właśnie to że masz ją gdzieś wciśnięta jest przyczyną twoich problemów???

Dostęp mam tylko wzrost ciut za mały. Całe sieciowe ustrojstwo mam na półce do ktorej potrzebuje drabinki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piteron napisał:

Ja z logiki zawsze mialem mierne oceny?. A co do ekosystemu Xiaomi to jest jaki jest..... i dobrze ze mamy rezmusa bo inaczej to nie wiem czy byl by on tak popularny?

Mi gu10 sa powiązane z włącznikami bezprzewodowymi Mi i Aqara i działają tak jak na fizycznym wlaczniku

Zgadzam się z Tobą w 100% ,że gdyby nie @rezmus dawno byśmy to wszystko rzucili w diabły.

 

A co do GU10 to zaintrygowałeś mnie i chyba rozparuję i sprawdzę jak to będzie działać. Ale może też aktualizacja któraś pkprawiła współpracę włączników z Aqara. U mnie jest tak duże opóźnienie, że odruchowo klikasz drugi raz myśląc, że nie załapały. A ułamek sekundy przed drugim klikiem się zapalają a ten drugi klik je wyłącza. I znów klikasz..... ręce opadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gu10 steruje z 

lumi.remote.b286acn01

lumi.sensor_switch.v2 

lumi.remote.b686opcn01

Z każdym z w/w współpracują jak z fizycznymi włącznikiem czyli pstryk i światło. Gu10 mam spięte z mgl03 z najnowszym firmware ( ale i ze starszymi wersjami też tak działało) wersja apki 5.8.38. nie instaluje najnowszej wersji ponieważ ma bardzo dużego laga przy wciskaniu włączników na kafelkach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie wszystkie włączniki mam bezprzewodowe Aqara zarówno ścienne jak i mini. Z wszystkimi żarówkami Yeelight jakie mam działają jak napisałeś " pstryk i jest efekt" na Ikea GU10 bardzo duże opóźnienie. Wszystko spięte z mgl03. Może Aqara nieco gryzie się z Ikea. Nie mam żadnego włącznika Xiaomi, żeby sprawdzić. Znajdę chwilę to chyba wreszcie zrobię aktualizacje i zobaczymy co będzie. Z ciekawości sprawdziłem tego laga na kafelkach. Fakt jest. Ale to jakieś 3 może 4 razy mniej niż na moich GU10 i włącznikach Aqara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem w list_rn_suppress mijia.camera.v3 i  lumi.gateway.v3 i teraz przy wchodzeniu w kamerę widzę że chce załadować stary plugin ale ostatecznie nie ładuje obrazu z kamery, natomiast jest chodzi o plugin bramki to czasami jest nowy czasami stary, kilka razy ubijałem apke ale nic to nie daje, coś można na to poradzić? Wersja MiHome ostatnia.

Edytowane przez michal01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o problemie starych pluginów, które ładowały mi się zawsze za pierwszym kliknięciem w urządzenia, wyjście i ponowne kliknięcie ładowało już nową wersję, jednak najnowsza aktualizacja MiHome moda rozwiązała u mnie ten problem definitywnie, nie widzę już starych wersji pluginów w żadnym z urządzeń. Co do IKEA GU10, myślę że coś jest na rzeczy z tymi grupami żarówek. Też mam je pogrupowane, z tym, że część powiązana z bramką lumi v3 a część z mgl03. Wszystko na serwerze Mainland China i pluginy obydwu bramek pokazują wszystkie żarówki offline, ale już sama apka MiHome tylko te grupy powiązane z bramką lumi v3, reszta podpięta pod mgl03 wskazuje normalne działanie. Wszystkie żarówki są spięte u mnie z wyłącznikami ściennymi Aqara i jak tylko internet funkcjonuje dobrze, to włączanie/wyłączanie działa błyskawicznie jak zwykły włącznik. Co do routera, to zauważyłem znaczną poprawę działania całej sieci, w tym również samych urządzeń Xiaomi odkąd zmieniłem AIMesh AX6100 od Asusa na AX3600 od Xiaomi. Ponieważ w drugim pokoju nie zawsze mam dostatecznie dobry sygnał z routera, zastosowałem WiFi Repeater Pro(Xiaomi a jakże) z funkcją roamingu WiFi, dzięki czemu reszta urządzeń łączy się z tą samą siecią ale z mocnym i stabilnym sygnałem z repeatera. Ogólnie jestem zadowolony z tego rozwiązania, tylko czasem lagi chińskich serwerów wyprowadzają z równowagi, czekam jeszcze na AX6000, który ma ponoć poprawić siłę i jakość sygnału, więc może nawet repeater nie będzie potrzebny ;) 

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Test u mnie dokładnie tak samo zachowywały się gu10. Pojedynczo wszystko ok, ale pogrupowane na początku byly pojedynczo offline zeby po jakimś czasie pojawić się jako offline niezidentyfikowane urządzenie. Ja miałem to spięte z mgl03. Co do repetera to działać działa ale rewelacji nie ma.Mi on przysporzył kilku nowych siwych włosów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piteron zgadza się, rewelacji nie ma, lecz do urządzeń Xiaomi w zupełności wystarcza, akurat on dostaje z routera dobry sygnał, to i funkcjonuje jak trzeba, choć raz na jakiś czas wymaga restartu, jak prawie każdy router. Z tymi gu10 jest dziwna sprawa, u mnie jeszcze stary plugin bramki lumi potrafił pokazać niektóre online, zwłaszcza jak fizycznie odciąłem na chwilę prąd, ale z czasem zostawała np. tylko jedna z 6 online, niemniej jednak jako grupa działają poprawnie z regułami i wyłącznikiem, teraz nowy plugin pokazuje wszystkie offline. Nie powiem, że mnie to nie drażni, ale jednak funkcjonalność zachowują nawet w tym stanie, więc na tą chwilę poddałem się z tym stanem offline, może jakiś łebski chińczyk zechce to naprawić, w co wątpię, no chyba że interwencja IKEA coś może wnieść w tą sprawę. Tyle dobrze, że chociaż działają ;) Muszę tu powiedzieć, że z perspektywy czasu żałuję teraz z jednej strony, iż poszedłem w stronę sprzętów Xiaomi, bo działanie tego ekosystemu jest wysoce żałosne, głownie za sprawą lagów do chińskich serwerów. Z drugiej strony kiedyś tak nie było, Xiaomi Smart Home było pionierem w tej materii i zaczęło funkcjonować, kiedy innym takie koncepcje co najwyżej się śniły. Teraz uzbrojeni w wiedzę i dostrzegający błędy pewnych rozwiązań inni producenci nadganiają dość szybko i skutecznie konkurencję, ale i tak design i innowacyjność przemawia w moim wypadku za Xiaomi, mam już po prostu tyle fajnych i niezbędnych gadżetów od nich, że nie bardzo wyobrażam sobie zamianę na inne, zresztą niektórych urządzeń nawet nie da się zastąpić, gdyż zwyczajnie nie robią (jeszcze) takowych. Cóż...naprawdę szacun dla developerów zmodowanej aplikacji, która uchroniła kilka moich urządzeń przed groźbą nieużywania z prozaicznego choćby powodu regionalizacji, w geście podziękowania zostałem subskrybentem vevs, do czego zachęcam wszystkich korzystających z dobrodziejstw tego moda. Przepraszam za przydługi wywód mili państwo ;) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...