Jump to content
  • Recently Browsing   1 member

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

mod to wspolne dzielo i na pewno by nie istnial w takiej formie bez pracy wlozonej przez nas obydwu. nie mam z tego zadnej kasy. propozycje mialem, ale nie mam takiej potrzeby.

Posted Images

44 minuty temu, rezmus napisał:

oficjalnie nie, nieoficjalnie ktos podlaczyl, ale jest problem z automatyzacja. w ciagu tygodnia powinno dojsc moje opple to dam znac.

Hej,

mi przestał działać plugin do odkurzacza s5, po aktualizacji mi home do xxxx.40. Wiesz może co się stało? 

Pozdrawiam 

Edited by BigZ
  • Developer

pewnie masz odkurzacz na zlym regionie. musisz recznie podmienic plugin na taki bez blokady regionow, albo zrobic subskrypcje. wtedy masz dostep do automatycznej aktualizacji i do repozytorum pluginow z poprawkami.

19 minut temu, rezmus napisał:

pewnie masz odkurzacz na zlym regionie. musisz recznie podmienic plugin na taki bez blokady regionow, albo zrobic subskrypcje. wtedy masz dostep do automatycznej aktualizacji i do repozytorum pluginow z poprawkami.

Czy to oznacza że mój Xiaomi Mi Vacuum Cleaner będzie działał bez zmiany oprogramowania na cn po podmianie plugina? 

37 minut temu, rezmus napisał:

Skąd taki plugin wziąć? Do jakiego katalogu go wrzucić? 

• Developer
51 minut temu, Levy napisał:

Czy to oznacza że mój Xiaomi Mi Vacuum Cleaner będzie działał bez zmiany oprogramowania na cn po podmianie plugina? 

nie widze powodu dlaczego by mial nie dzialac.

10 godzin temu, rezmus napisał:

internal_storage/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1000570/*/android/main.bundle

main.bundle 3 MB · 3 pobrania

Dziękuję bardzo. Robiłem to wcześniej, ale coś miałem chyba nie tak z tym plikiem, przez co aplikacja nie chciała działać poprawnie. Twój plik załatwił sprawę. Jeszcze raz dzięki. 

Edited by BigZ
  • Developer
21 minut temu, BigZ napisał:

Dziękuję bardzo. Robiłem to wcześniej, ale coś miałem chyba nie tak z tym plikiem, przez co aplikacja nie chciała działać poprawnie. Twój plik załatwił sprawę. Jeszcze raz dzięki.

miales pewnie moda na bazie starszego plugina pewnie, teraz jest nowy, ktory zawiera w sobie 2 UI. stary i nowy (jak s6) dla firmware 2008 z podzialem na pokoje.

• Developer

dodaj go sobie na jaki region chcesz i jak wywali blad regionu po wejsciu w odkurzacz to zabij proces mi home i podmien plugin w tych 2 miejscach

pamiec/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/download/134/24586.mpk
pamiec/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/134/24586.apk

zwroc uwage, ze w download plik ma rozszerzenie mpk, wiec zrob kopie i zmien tam rozszerzenie. po takiej podmianie jak odpalisz mi home to juz powinien dzialac normalnie.

24586.apk

@rezmus na początku chciałbym podziękować za kawał dobrej roboty!

Mam pytanie odnośnie zmodowanego pluginu do Xiaomi Mijia 1s Robot, z którego korzystałem do momentu wprowadzenia modelu subskrypcji (wer. 5.6.38). Po aktualizacji apki do wersji 5.6.40 został przywrócony oryginalny plugin Xiaomi. Chciałem dokonać subskrypcji, aby wesprzeć projekt, ale nie chce mi przejść płatność Revolutem. Jedyna alternatywa to PayPal, którego nie chcę zakładać.

Czy jest inna możliwość dokonania subskrypcji? Zależy mi na tym zmodowanym pluginie.

Dzięki!

Godzinę temu, rezmus napisał:

dodaj go sobie na jaki region chcesz i jak wywali blad regionu po wejsciu w odkurzacz to zabij proces mi home i podmien plugin w tych 2 miejscach

pamiec/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/download/134/24586.mpk
pamiec/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/134/24586.apk

zwroc uwage, ze w download plik ma rozszerzenie mpk, wiec zrob kopie i zmien tam rozszerzenie. po takiej podmianie jak odpalisz mi home to juz powinien dzialac normalnie.

24586.apk 5 MB · 1 pobranie

Dziękuję działa 

• Developer
33 minuty temu, witooski napisał:

@rezmus na początku chciałbym podziękować za kawał dobrej roboty!

Mam pytanie odnośnie zmodowanego pluginu do Xiaomi Mijia 1s Robot, z którego korzystałem do momentu wprowadzenia modelu subskrypcji (wer. 5.6.38). Po aktualizacji apki do wersji 5.6.40 został przywrócony oryginalny plugin Xiaomi. Chciałem dokonać subskrypcji, aby wesprzeć projekt, ale nie chce mi przejść płatność Revolutem. Jedyna alternatywa to PayPal, którego nie chcę zakładać.

Czy jest inna możliwość dokonania subskrypcji? Zależy mi na tym zmodowanym pluginie.

Dzięki!

do 1s z tego co kojarze to nie ma zadnego moda pluginaw repo, bo on nie ma geolock. jedynie kiedys robilem mod plugina, zeby dalo sie latwo z menu zainstalowac inne pakiety glosowe, ale watpie, ze kogos w polsce interesuja te ktore tam sa poza angielskim ;)

4 minuty temu, rezmus napisał:

do 1s z tego co kojarze to nie ma zadnego moda pluginaw repo, bo on nie ma geolock. jedynie kiedys robilem mod plugina, zeby dalo sie latwo z menu zainstalowac inne pakiety glosowe, ale watpie, ze kogos w polsce interesuja te ktore tam sa poza angielskim ;)

Hmm... Kurcze, to z czym związany jest wygląd wtyczki? Konkretnie chodzi mi o menu, które jest dostępne z ikonki "..." we wtyczce? Do wersji 5.6.38 mogłem sobie wybrać pilota (remote control) bezpośrednio z menu. Natomiast teraz muszę jeszcze wejść w ustawienia odkurzacza, a dopiero później do pilota. Nawet sam wygląd pilota jest inny - inne ikonki.

IMG_20200107_110630.jpg

W dniu 1.01.2020 o 22:42, rezmus napisał:

autoupdate przechodzi na subskrypcje, zeby oplacic ruch na hostingu. mi home wazy ponad 100mb, a z moda korzysta ponad 1000 osob, wiec kazda aktualizacja przez autoupdate to ponad 100gb ruchu. za free mozna sobie dalej pobierac aktualizacje ze strony i aktualizowac recznie.

Tutaj jest wyjaśnione.

Link do strony jest dostępny w pierwszym poście.

Edited by witooski
  • Developer
5 godzin temu, witooski napisał:

Hmm... Kurcze, to z czym związany jest wygląd wtyczki? Konkretnie chodzi mi o menu, które jest dostępne z ikonki "..." we wtyczce? Do wersji 5.6.38 mogłem sobie wybrać pilota (remote control) bezpośrednio z menu. Natomiast teraz muszę jeszcze wejść w ustawienia odkurzacza, a dopiero później do pilota. Nawet sam wygląd pilota jest inny - inne ikonki.

pewnie zostales wylosowany do testow wtyczki w RN, bo roborock robi wlasnie testy nowych pluginow dla tego modelu.

9 minut temu, rezmus napisał:

pewnie zostales wylosowany do testow wtyczki w RN, bo roborock robi wlasnie testy nowych pluginow dla tego modelu.

Masz na myśli stary UI, czy nowy? Jeżeli pamięć mnie nie myli, to taki sam UI miałem zaraz na początku gdy podłączyłem odkurzacz po raz pierwszy z Mi Home ze sklepu Play (patrz załącznik).

Później jak zainstalowałem zmodowany Mi Home 5.6.31, to miałem inne UI, eleganckie na cały ekran, po naciśnięciu ikony "..." - niestety nie mam zrzutu ekranu ekranu☹️

Od aktualizacji do 5.6.38 mam UI jak wyżej, który jest dużo gorszy. Czytając komunikat w apce o subskrypcji zauważyłem, że nie tylko tracimy automatyczna aktualizację, ale również zmodowane wtyczki zostają zastąpione oryginalnymi Xiaomi. Stąd mój wniosek, że nie mam już custom wtyczki, a oryginalna.

Ostatnia kwestia, czy Roborock to nie jest osobna firma, która robi np S50? Z tego co się orientuję (popraw mnie proszę jeżeli się mylę), to Mijia 1S Robot jest od Xiaomi, a nie Roborock.

Dzięki.

Screenshot_2020-01-07-11-10-59-908_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edited by witooski