Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

5 godzin temu, lukluk napisał:

Panowie i Panie, zainstalowałem to oprogramowanie, ale chyba czegoś nie rozumiem.
Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 2s. Pytanie odnośnie automatyzacji.
Mam zmodowane oprogramowanie 5.6.33 (vevs & rezmus) mam wszystkie opcje automatyzacji. Ale niech ktoś mi wyjaśni na jakiej zasadzie to działa. Ponieważ dodając plusem warunki, urządzenie się nie uruchamia. Przykładowo robię takie coś:
1 klikam na ikonę Automatyzacja
2 Wciskam plusa w prawym górnym rogu
3 wrzucam opcje „higher than the...” przy czym ustawiam wartość na 10
4 w zakończ daje Przełącz na tryb automatyczny

Ustawiam żeby się włączał od wartości zanieczyszczenia 12 i urządzenie nie odpala się, mimo tego ze wartość zanieczyszczenia w pokoju pokazuje 18.

Warunek logiczny, który ustawiłeś nie został spełniony, gdyż wartość PM jest równa 18, więc gdy ustawiłeś warunek, to nie wzrosło powyżej 10, tylko już było równe 18.

W dniu 18.12.2019 o 17:49, lukluk napisał:

Panowie i Panie, zainstalowałem to oprogramowanie, ale chyba czegoś nie rozumiem.
Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 2s. Pytanie odnośnie automatyzacji.
Mam zmodowane oprogramowanie 5.6.33 (vevs & rezmus) mam wszystkie opcje automatyzacji. Ale niech ktoś mi wyjaśni na jakiej zasadzie to działa. Ponieważ dodając plusem warunki, urządzenie się nie uruchamia. Przykładowo robię takie coś:
1 klikam na ikonę Automatyzacja
2 Wciskam plusa w prawym górnym rogu
3 wrzucam opcje „higher than the...” przy czym ustawiam wartość na 10
4 w zakończ daje Przełącz na tryb automatyczny

Ustawiam żeby się włączał od wartości zanieczyszczenia 12 i urządzenie nie odpala się, mimo tego ze wartość zanieczyszczenia w pokoju pokazuje 18.

Teraz pytanie, bo gdzieś słyszałem ze te ustawienia lecą przez chmurę i potrzebują czasu żeby odpaliły urządzenie na ustawieniach automatyzacji (ile?)
W jakim trybie ma być włączony oczyszczacz, auto, nocny, ręczny?
Czy żeby zadziałała automatyzacja oczyszczacz w aplikacji musi być włączony czy wyłączony ?

Kolego, dobrze masz wszystko ustawione, mankamentem tych sprzętów jest to że nie działają one tak jakby na bieżąco.
Z moich obserwacji wynika że mój odświeżacz wykonuje 2 aktualizacje na godzinę, co oznacza że górna lub dolna granica w warunku automatyzacji zostaje przekroczona o znaczne wartości.
Np mam ustawiony start gdy jest powyżej 10PM, gdy rano wietrzę, czasami po otworzeniu okna odświeżacz startuje dopiero po 15-30 minutach po zamknięciu okna i na budziku ma 100 i więcej PM. Stop natomiast jest ustawiony gdy <5PM, i tutaj czasami na wyświetlaczu mam 1 a odświeżacz nadal chodzi.

Po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić. 
Edited by Lisu

automatyzacja powinna sie wykonac jesli masz duzy skok aqi, bo normalnie wysyla co 30 minut LUB jesli roznica od ostatnio wyslanego aqi wynosi ponad 20.

Cześć, 

Jestem szczęśliwym posiadaczem ulepszonej apki. Ostatnio przyszedł mi zegarek clock alarm... I od 3 dni się męczę, żeby ustawić czas pl... ???????????? 

Mógłby mi ktoś powiedzieć czemu mi to nie działa? Czy to może być wina, że za pierwszym razem zrobiłam to na regionie polskim? Już mi brak siły ????????

Help!! 

trudno powiedziec, ale ten sprzet jest sprzedawany w chinach i producenta srednio interesuje, czy dobrze wyswietla godzine w innej czesci swiata. jesli interesuje to robi po prostu opcje do ustawienia strefy czasowej jak w amerykanskiej wersji tego zegarka (reason one).

Czy jest jakiś cień szansy, że przy następnej aktualizacji Twojej wersji apki uda się coś pokombinowac, żeby ten czas zmienić? Czy raczej należy nauczyć się żyć wg czasu wschodnio chińskiego ????????????

20 minut temu, rezmus napisał:

to zalezy od firmware zegarka, apka nie ma tu zadnego znaczenia.

Widziałem na ich formu tzn ZMI Reason One Twoją obecność. Czy może masz dostęp do firmware zegarka na stany tak żeby wgrać go do tego chińskiego? Twierdzą na wsparciu ZMI iż wspólny jest tylko wygląd ale jakoś nie wydaje mi się..

takie pytanie.. próbował ktoś podłączyć aqara gateway pod tą apkę? mi dodaje jako zwykłą bramkę xiaomi v2, do tego nie chce się zrobić aktualizacja softu :( oczywiście mowa o serwerze Eu, na chińskim bez problemu 

Edited by leeem

No właśnie nie bardzo, bramkę aqara dodaje mi jako zwykłą i nie mogę połączyć np czujki dymu, wyskakuje komunikat że jest niezgodny z bramką. Do wyboru mam tylko sensor ruchu, czujniki otwierania, przełącznik, czujnik tmp, gniazdko - wszystko mija i kurtyny aqary

Manualnie można dodać do bramki aqara na serwerze Eu, ale gdy zmienię nazwę lub pomieszczenie to znika wszystko na jakiś czas i wraca do pierwotnego stanu. Ktoś ma jakiś pomysł na to? 

Edited by leeem

od vevs 5.6.37 wlaczylismy opcje sledzenia ruchu (podazania za ruchem) w kilku kamerach na wszystkich regionach (do tej pory dzialalo tylko na china). testowane z najpopularniejsza u nas Mi Home Security Camera 360° 1080P (chuangmi.camera.ipc009).

Witam mój telefon to mate 10pro i za żadne skarby nie mogę zainstalować tej zmodowanej apki macie jakiś pomysł jak to zrobić? Dostaje komunikat że aplikacja nie została zainstalowana

Witam

Chcę kupić lampkę będzie (chyba V2). Coś tam chce powiązać z automatyką. Pytanie zatem czy muszę szukać jakiejś wersji EU czy coś? Tak żeby mi do na zmodowanej apce dzialalo. Z pełną funkcjonalnością.

Dodatkowo:

Jak rozwiązać problem z firmware np bramki CN na serwerze PL. Tzn przyłącze na serwer CN jak będę wiedział że jest - bo trochę z tym zachodu. Ale jak mogę sprawdzić bieżący firmware jaki jest na CN udostępniony?

Edited by ruszok

Czy jest możliwość w następnych update aby wyświetlało i temperatury i wilgotność w głównym menu?

Obecnie nie mieści się wilgotność na ekranie

IMG_20191228_222630.jpg

Popieram. Było dobrze. Potem pojawiły się napisy, a nawet przez chwilę 3 miejsca po przecinku.

Z góry dzięki.