Jump to content
rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

W dniu 28.11.2019 o 12:09, rezmus napisał:

nie mam tego huba, plugin masz w zalaczniku (108).

26679.apk 12 MB · 1 pobranie

@rezmusPytanie w temacie mieszania regionów urządzeń, wiem że masz to ogarnięte ????

Czy dobrze myślę, że jeżeli mam urządzenie z regionu EU np. Xiaomi Smart Plug EU, które jest tylko na EU, i jeżeli pierwsze parowanie dokonam na serwerze CN za pomocą appki VEVS, to jeżeli będę chciał podpiąć na chwilę na EU, żeby wgrała mi się aktualizacja firmware, to już się nie wgra, bo pierwszy raz zostało zapamiętane na CN, gdzie to coś wogóle nie występuje??

Edited by CiekawyŚwiata

Hej,

Czemu wstrzymano aktualna wersję?

I pytanie ważniejsze - udostępniam żonie dom w Xiaomi Home. Wszystko gra, ale nie mogę przez jej konto dodawać czy edytować automatyki (mówi cos, że nie nadalem uprawnień). I w sumie jest to mało ważne, ale być może powiązane z głównym problemem - mimo iż mam ustawione u nie powiadomienia z urządzeń udostępnionych to one w ogóle się nie pokazują. Nawet przy otwartym mi home. Już zainstalowałem jej też ta mocowana wersję i niestety nic.

nie udostepnialem calego domu, ale dla udostepnionych urzadzen nie mozna zmieniac automatyzacji, bo automatyzacja jest per konto, a nie urzadzenie. co do powiadomien to zobacz na oryginalnej apce, ewentualnie zaloguj sie na to samo konto na 2 urzadzeniach i zobacz, czy cos sie zmieni.

Na oryginalnej to samo. Spróbuję 2 telefony, 1 konto. Czymś to grozi? Że mnie wyloguje albo coś?

A dla pojedynczych udostepnien działały ci powiadomienia?

Serwer China strasznie muli. Który najlepiej pod tym względem wybrać? PL, DE?

2 minuty temu, ruszok napisał:

Na oryginalnej to samo. Spróbuję 2 telefony, 1 konto. Czymś to grozi? Że mnie wyloguje albo coś?

A dla pojedynczych udostepnien działały ci powiadomienia?

Serwer China strasznie muli. Który najlepiej pod tym względem wybrać? PL, DE?

Problem z powiadomieniami z M Home to problem od lat (!) znany i generalnie... nierozwiązany :]

Mam to samo na jednym z telefonów (na innych OK) - zero powiadomień. Mogę odinstalowywać aplikację, czyścić jej dane, przelogowywać się, dać jej uprawnienia nawet do czytania moich myśli i nic to nie daje. Jak nie było powiadomień tak i nie ma nadal.

Ruskie jeszcze polecają zainstalować mega starą aplikację z serii 3.x i później aktualizacja do najnowszej (gdybają że coś na serwerze jest błędnie zapisywane), sprawdzę czy to coś pomoże.

No ale to musiałbym sprawdzić logując się na drugim tel na moim koncie. Jak nie będzie powiadomień to będzie ten problem.

A przeniesienie bramki z serwera CN na jakiś EU spowoduje że będę musiał parować na nowo czujniki do niej? Czy to jest zapisane na bramce i się nie zmieni?

I automatyka mi umrze nie? Będzie do zrobienia na nowo?

Edited by ruszok

to zaloguj sie, w pare minut sprawdzisz door/motion sensor, czy dochodza pushe. sensory powinny przejsc z bramka, automatyzacja lokalna tez, ta z chmury nie bedzie przeniesiona przy zmianie serwera.

Edited by rezmus

Lokalna to jest ta z bramki? Bo ja we wszystkich mam napisane chmura. Nie wiem czemu.

Czy jest jakiś sposób na robienie lokalnej? Chyba lokalna lepsza?

A jest sens uciekania z chińskiego serwera? Da to coś? Bo może to ten sam serwer ????

Edited by ruszok

lokalna to taka, ktora w warunkach ma tylko sensory bramki, bez dodatkowych pushow, itp.

Edited by rezmus

Rozumiem. Dziękuję za pomoc. Dam znać czy będzie coś lepiej na polskim serwerze (a może sprawdzę ten rekomendowany DE).

Edited by ruszok

Na tą chwilę mogę potwierdzić, że wszystko przeniosłem na PL. Automatykę zrobiłem na nowo. Jest dużo lepiej. Nie laguje tak. I nagle centralka, żarówka i jeden oczyszczacz mają zerowy packet lost, a nie paręnaście procent jak wcześniej...

Rano sprawdzę powiadomienia u żony. Jak nie będzie chodzić to moje konto tam złącze. Jak dalej nic no to sprawdzę ta wersję 3.X.

Witam , aplikacja z tego rusiego linku podana przez @rezmus bardzo fajnie działa .
Mam pytanie którego nie umiałem w internetach się doszukać , tym bardziej odpowiedzi. Android jak pamiętacie może ma takie "widżety" i wręcz pewnym dla mnie było że mi home posiada takowe czy to do odkurzaczy czy tym bardziej do oczyszczacza aby pięknie mieć podgląd na jakość powietrza w dom. Jak się myliłem....
Czy naprawdę nie ma ani takiej aplikacji ani mi home nie obsługuje widzetów ?

Jak przenieść wszystkie urządzenia na pl?

Czy trzeba na obecnym chińskim usuwać?

Bo nie chce mi znaleźć bramki.

Nie. Ja nie usuwałem.

A na bramce włącza ci się żółte światło jak trzymasz 5s przycisk? Bo jak nie to masz odpowiedź. W ustawieniach musisz wyłączyć opcję ochrony przed przypadkowym usunięciem. Oczywiście musisz mieć apke z tego tematu.

Co do powiadomień. Nie działają dla urządzeń udostępnianych (zn ja mam udostępniony cały dom). Jak się zalogowałem na to samo konto to działa normalnie. Trochę szkoda bo jedynie co to się boje, że mi żona tam coś namiesza.

Tak pojawia się światło i świeci na żółto.

A gdzie jest opcja ochrony przed przypadkowym usunięciem?

Nie mogę znaleźć. Kiedyś była obecnie nie mam.

mi dziala, ale dodawalem na starym firmware, teraz nie wiem.

Edited by rezmus

56 minut temu, tomiq75 napisał:

Wróciłem na Chiny. ????

Dafang nie mogłem podłączyć do serwera Pl.

szkoda

Miałeś najnowszy firmware na kamerze? Mi na Mi Home camera 1080p też nie działa na Pl od pewnego czasu, zbiegło się to z aktualizacją kamery.