Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

18 godzin temu, tomiq75 napisał:

Spróbuj takie jak mam ją...

Video tak samo

Audio zostaw.

A sample rate ustaw na 8000

U mnie tak działa

Dzięki za odpowiedź, ale niestety nadal nic. Kamera jest online w aplikacji działa, a tu nie ładuje obrazu, jak to możliwe, już przerobiłem kanały od 1 do 4 no chyba że jest ich więcej?

W logach mam taki warning:

Cytat

[WARN]<10:34:08.503 T:13856> :QPixmap::scaled: Pixmap is a null pixmap

Edited by Kerad

Ad1 - na tą chwilę nie ma wszystkie maja zbliżoną jasność. Sam myślę żeby kupić ze 3 szt wybebeszyć i zrobić 1 porządną lampę. Mam taką przeróbkę na 2 cobach od cree 2700 K. Niby moc ok 36W a daje 3 razy więcej światła niż lampa od xiaomi o mocy 32 W 

Ad 2 Zigbee działa ci niezależnie od dostępu do internetu - lokalnie. Tym samym szybkość odpowiedzi jest nieporównywalna. Miałem wyłącznik Aqary sparowany z żarówką wifi i czas odpowiedzi na serwerze EU był rzędu 2-3 sekund a czasami nie było odpowiedzi w ogóle (tj żarówka się nie zapalała). Przeszedłem na Zigbee (żarówka i wyłącznik) i problem się skończył. 

5 godzin temu, Levy napisał:

Panowie zmieniłem telefon na xiaomi i brak powiadomień alarmowych w trybie poza domem z bramki mi multi. A z ochrony podstawowej już są (np. Czujnik wody) , ktoś coś podpowie? 

Witaj w klubie. Do mnie docierają tylko powiadomienia z czujnikow takich jak u Ciebie .Alarmy milczą

Edited by piteron

Nie bardzo ogarniam jak ten mod działa
Mam wersje 5.8.16.(vevs & rezmus)
3 urządzenia na serwerze Polskim
( dwie lampy Mi Smart LED Ceiling light i szczoteczkę)
i 2 (Qingping air monkitor oraz Dling Smart Video Doorbell)  na serwerze chinskim
szukałem przy przełaczanu regionu opcji Odblokuj serwer linków tak jak pisze w instrukcji
Ale nie ma tam nic takiego

Mam mały problem, próbowałem podpiąć Aqara opple pod bramkę v3. Nie udało sie, ale podczas zabiegu mrugnelo światło lampki i wygląda na to że pozamienialy mi sie wszystkie przełączniki. Pomocy jak wrócić do poprzedniego ustawienia ? Oczywiście przełącznika opple nie widzę w mi home i jest jakiś kłopot.

A może ktoś wie jak prawidłowo podłączyć ten przełącznik i wybrać co i jak robi każdy klawisz ?

Edited by Pat
44 minuty temu, Pat napisał:

Mam mały problem, próbowałem podpiąć Aqara opple pod bramkę v3. Nie udało sie, ale podczas zabiegu mrugnelo światło lampki i wygląda na to że pozamienialy mi sie wszystkie przełączniki. Pomocy jak wrócić do poprzedniego ustawienia ? Oczywiście przełącznika opple nie widzę w mi home i jest jakiś kłopot.

A może ktoś wie jak prawidłowo podłączyć ten przełącznik i wybrać co i jak robi każdy klawisz ?

Ja dodawalem starą metodą wyboru czegokolwiek. Fakt że miałem problem z parowaniem ale to bardziej był problem mojego dostawcy internetu niz samego mihome. Ogólnie u mnie w takiej konfiguracji jak u Ciebie działa wyśmienicie......poza tym ze karteczki ponaklejalem bo z pamięcią juz nie tak 😁

8 godzin temu, piteron napisał:

Ja dodawalem starą metodą wyboru czegokolwiek. Fakt że miałem problem z parowaniem ale to bardziej był problem mojego dostawcy internetu niz samego mihome. Ogólnie u mnie w takiej konfiguracji jak u Ciebie działa wyśmienicie......poza tym ze karteczki ponaklejalem bo z pamięcią juz nie tak 😁

U mnie nie chce się dodać, gdy wchodzę w "Wireless Scene Switch ( Four Button)  mam napisane "undefined". Tą metodą nie daje sie sparować, gdy próbowałem metoda na jakikolwiek przełącznik by wyzwolić parowanie w bramce też sie nie udało, ale przyciski jakby działały ale "przejeły" inne nie wiem nawet jak to wytłumaczyć. Nie działąją mi dwa przyciski małe do lampek nocnych, które są połaczone przez relay i szlag mnie trafia. Później sprawdzę, bo może odcięcie zasilania pomoże. 

W dniu 2.09.2020 o 10:22, Strohs napisał:

Ad1 - na tą chwilę nie ma wszystkie maja zbliżoną jasność. Sam myślę żeby kupić ze 3 szt wybebeszyć i zrobić 1 porządną lampę. Mam taką przeróbkę na 2 cobach od cree 2700 K. Niby moc ok 36W a daje 3 razy więcej światła niż lampa od xiaomi o mocy 32 W 

Ad 2 Zigbee działa ci niezależnie od dostępu do internetu - lokalnie. Tym samym szybkość odpowiedzi jest nieporównywalna. Miałem wyłącznik Aqary sparowany z żarówką wifi i czas odpowiedzi na serwerze EU był rzędu 2-3 sekund a czasami nie było odpowiedzi w ogóle (tj żarówka się nie zapalała). Przeszedłem na Zigbee (żarówka i wyłącznik) i problem się skończył. 

Dzieki za odpowiedz. Pokazesz jak wyglada ta twoja przerobka?
Jest jakas inteligentna zarowka na gwint E14, ktora bedzie pasowac do takiego oswietlenia?

h93ISGb.jpg

Edited by xiaomi

Nie mam oświetlenia na E14 więc raczej nie pomogę (poza kinkietem przy lustrze ale tam nie potrzebuję smarta). Co do mojej przeróbki zdjęcie poniżej. Jest to przerobiony duży plafon. Oświetlenie pokoju jest na 2 obwodach. Pod pierwszym mam podłączoną żarówkę Aquara (traktuję je jako nastrojowe) sterowane przez przełącznik zegbee, na drugim 2 COBy 2700 z CRI ok 90 zasilane z przetwornicy o max mocy 40 W - daje więcej światła niż 2 stare 100W żarówki które były wcześniej wkręcone. 

IMG_20200429_161012.thumb.jpg.f85e7533b6a85b4777b78d5319211430.jpg

W dniu 2.09.2020 o 16:06, piteron napisał:
W dniu 2.09.2020 o 10:55, Levy napisał:

Panowie zmieniłem telefon na xiaomi i brak powiadomień alarmowych w trybie poza domem z bramki mi multi. A z ochrony podstawowej już są (np. Czujnik wody) , ktoś coś podpowie? 

Rezmus jako że masz największą wiedzę na temat mi home jesteś w stanie pomóc w tej kwestii?