Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

4 godziny temu, rezmus napisał:

poszukaj mojego posta ze 2 tygodnie temu, tam masz wszystko opisane i firmware do pobrania.

Przejrzałem strony od 90 i nie mogę znaleźć.

A gdyby miało chodzić o poniższy post to niestety nie zadziałało :(

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

11 minut temu, Nowak napisał:

Czy ktoś ma dziś problem z automatyzacją na Mi Multimode? 3 razy już restartowałem bramkę bo nie mogę włączyć/ wyłączyć światła. Żarówki Yeelight, włączniki bezprzewodowe aqara. 

Ja mam dzisiaj problem z kamerami imilab n2

W dniu 21.08.2020 o 19:54, rezmus napisał:

to byla odpowiedz odnosnie kamerki hlc6. cateye nie mam i nie wiem, czemu ci nie dziala. mozesz mi udostepnic go na priv to zobacze potem.

Nie mogę wysyłać prywatnych. Na jakie konto udostępnić Ci Loock CatY

W dniu 6.08.2020 o 19:10, rezmus napisał:

wszystko robicie na wlasne ryzyko ;)

dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). flashowanie wyglada tak:

• wrzucamy demo_hlc6.bin na karte pamieci (fat32)
  • wylaczamy kamere i wkladamy karte
  • wciskamy reset spinaczem
  • wlaczamy kamere wciaz wciskajac reset
  • czekamy 10-15s i puszczamy reset (led powinien byc bialy)
  • czekamy 1-2 minuty na flashowanie i start kamery

majac dostep telnet mozna przykladowo dac

touch /configs/.EN

zeby kamera zaczela mowic po angielsku ;) jesli nie wiesz co robisz to radze uwazac z rootem.

dla doswiadczonych userow zalaczam skrypt do (roz)pakowania firmware. rootfs/app to obrazy squashfs mozna sobie modyfikowac wedlug potrzeb.

sudo unsquashfs -d out rootfs.bin
sudo mksquashfs out rootfsmod.bin -b 131072 -comp xz -Xdict-size 100%

firmware_hlc6_4.0.5_0105.zip 9 MB · 17 pobrań tools_hlc6.zip 1 kB · 14 pobrań

firmware_hlc6_4.0.5_0105_mod.zip 9 MB · 14 pobrań

Dzięki, oczywiście działa. Natomiast jest następne pytanie, mam dwie te kamery (magnetic) i chciałbym wykupić chmurę. Na regionie chińskim chyba się nie uda bo nie przejdę przez chińskie znaczki. Coś gdzieś widziałem o zmodyfikowanej wersji Xiaomi Home. Tam się uda ? Ewentualnie co muszę zrobić ? Bo na swojego nas'a się pewnie nie da. 

4 godziny temu, michal01 napisał:

W pierwszym poście masz info o modzie apki, na niej możesz wykupić miejsce na chmurze. Lepiej wrzucić kartę i poczekać na aktualizację która pozwoli na zapisywania nagrywania z detekcji.

No ale z tym czekaniem to nie wiadomo czy w ogóle będzie się dało. Więc dla ułatwienia mogę pobrać tego moda i ustawić region Polski i dopiero wykupić chmurę ?

Czy jest możliwość zmiany lub coś może trzeba zrobić żeby odkurzacz s55 jeździł wzdłuż a nie wszerz? Może trzeba jakoś bazę przestawić, chociaż stawiałem na dwóch prostopadłych ścianach i nie ma znaczenia i tak jeździ wszerz, jakieś pomysły?

• Developer

podmien caly plugin ze strony moda.

producent mimo dodania modelu chinskiego ca4 na inne regiony zrobily geolock w pluginie (jak roborock). bez moda nie bedzie dzialac na zlym regionie ;)

temat ogarniety. bedzie mozliwosc zmiany regionu nawilzacza w nastepnym modzie vevs. po jednorazowej zmianie regionu jak ktos chce lub musi (iphone) uzywac oryginalnej apki bedzie mogl bez problemu z niego korzystac ;)

Edited by rezmus
9 godzin temu, rezmus napisał:

podmien caly plugin ze strony moda.

producent mimo dodania modelu chinskiego ca4 na inne regiony zrobily geolock w pluginie (jak roborock). bez moda nie bedzie dzialac na zlym regionie ;)

temat ogarniety. bedzie mozliwosc zmiany regionu nawilzacza w nastepnym modzie vevs. po jednorazowej zmianie regionu jak ktos chce lub musi (iphone) uzywac oryginalnej apki bedzie mogl bez problemu z niego korzystac ;)

Czyli z aktualnego EU będzie można przejść na CN ?

• Developer
6 godzin temu, Terminator007 napisał:

Czyli z aktualnego EU będzie można przejść na CN ?

jak sie pojawi wersja eu i kupisz to bedzie mozna zmienic na cn i podpiac na regionie cn. wciaz mowimy o wersji z wyswietlaczem, bo tylko ona ma geolock zrobiony w ten sposob.

42 minuty temu, tomiq75 napisał:

Od jakiegoś czasu nie mogę się połączyć z kamerką Dafang... Przez dane mobilne. Wisi na łączeniu .... A dodam że przez wifi w której jest kamerka nie ma problemu. Region China...

sprawdz, czy w apn masz ipv4. na reszte i tak w zasadzie nie ma wplywu. mozesz jedynie testowac inny telefon, inny operator sim, inna siec wifi (niz ta z kamerka).

• Thanks 1

Pytanko mam 4x downlighty philips zhirui w końcu dały się sparować na nowym routerze ale niestety dodając je do grupy losowo jedna nie chcę czasami współpracować i np po niewykryciu ruchu nie gaśnie jak inne i zostaje z jedną włączoną. Jakiś pomysł na fixa?

9 godzin temu, rezmus napisał:

jak sie pojawi wersja eu i kupisz to bedzie mozna zmienic na cn i podpiac na regionie cn. wciaz mowimy o wersji z wyswietlaczem, bo tylko ona ma geolock zrobiony w ten sposob.

A jak mam już kupiony model EU i użytkowany ( z wyświetlaczem AirPurifier 2S ) to czy też będę mógł to zrobić czy tylko dla nowego produktu ?

2 godziny temu, Terminator007 napisał:

A jak mam już kupiony model EU i użytkowany ( z wyświetlaczem AirPurifier 2S ) to czy też będę mógł to zrobić czy tylko dla nowego produktu ?

Wydaje mi sie ze tu chodzi o nawilżacze  nie oczyszczacze 

• Like 1
23 godziny temu, Ky0sHiR0 napisał:

Pytanko mam 4x downlighty philips zhirui w końcu dały się sparować na nowym routerze ale niestety dodając je do grupy losowo jedna nie chcę czasami współpracować i np po niewykryciu ruchu nie gaśnie jak inne i zostaje z jedną włączoną. Jakiś pomysł na fixa?

Jedna rzecz więcej się pojawiła. Jak dłużej nie są włączone światła to podczas włączania się Hub gada "Normal link confirmed" więc trochę cuda na patyku - miał ktoś tak?

Edited by Ky0sHiR0

Czy może ktoś podpowiedzieć czy korzystając z tej aplikacji można przy sterować np. odkurzaniem zaznaczonych stref w odkurzaczu  XIAOMI Mi Robot Mop 1C  ?

Czy można również ustawić że:

1. poniedziałek sprząta salon w trybie trubo.

2. wtorek sprząta kuchnię

itd?