Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

rezmus

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

dlaczego automatyzacja dziala jak dziala? odpowiedz masz na 9 stronie ;)

Edited by rezmus

Hej, mam problem z zalogowaniem się zarówno na oryginalną apkę jak i na moda :/ pojawia się coś takiego:

https://ibb.co/BjLkFCd

Spotkaliście się z czymś podobnym?

EDIT: udało się dopiero po dodaniu adresu e-mail :)

Edited by Sitek

Teraz przed numerem telefonu trzeba dodawać +48

To ile hindusi ostatnio popsuli w kodzie przerasta moje pojęcie.

Mam pytanie do @rezmus
czy mógłby przy aktualizacji dodać opis co nowego zostało zrobione/dodane. Wiem że na stronie jest opis ale cyrylicą i tłumaczenia googla czasem nie są wiarygodne.

Oczywiście jeśli to nie byłby kłopot.

W dniu 4.11.2019 o 21:15, rezmus napisał:

przenoszenie urzadzen na inne regiony, tak 90% urzadzen z okolo 1000 w eco xiaomi powinno dac sie przeniesc, usuwa chinskie reklamy, daje mozliwosc dodania wlasnej, niestandardowej automatyzacji, modowanie pluginow (poprawa funkcjonalnosci), logowanie komunikacji urzadzenie <> apka, itp.

Czy, jak już zainstaluje tą zmodyfikowaną aplikacje, dodam poprawnie np. chińskie urządzenie na europejski serwer, to powinienem to urządzenie widzieć jeśli zaloguje się na swoje konto używając oficjalnej aplikacji?

nie, musisz uzywac moda, po prostu oryginalna apka filtruje urzadzenia wedlug regionow.

Kupiłem dwa oczyszczacze 3H, jeden dla siebie, drugi do teściów i oba mają taki problem że często wyzwala automatyzację dopiero po wejściu w oczyszczacz w apce. Jest na to jakiś sposób?

Czy możliwe jest żeby po aktualizacji kamery Mijia 1080p do najnowszej wersji przestała ona działać jak mam ustawiony region PL, kamera oczywiście CN?

Czy ma ktoś dziś jakieś długie i dziwne lagi na serwerze Mainland China?

Dotyczy automatyzacji czujnik ruchu oraz przyciski i sceny ręczne.

U mnie co któreś uruchomienie aplikacja to mam braki sprzętu, synchronizacja trwa jakiś czas aż się znowu pojawi.

• Like 1

s5? odkurzacze wymagaja jeszcze zmiany plugina jak podpiales pod zly region. ewentualnie zmiana roborock.conf w firmware, wtedy nie trzeba moda.

Wcześniej miałem EU, bo z polskiej dystrybucji. APK podmieniłem i niestety nadal nie są podświetlone te ikony. Zmienić całą apkę na EU czy zostać na Chinach?

najlepiej zmienic w firmware region jak musisz na china, jak nie musisz to go po prostu podepnij na eu i zobacz.

Zmieniłem na UE i jest oki. Mam pytanko jeszcze ponieważ ustawiłem sceny na oczyszczaczu aby powyżej 010 włączał tryb ręczny a poniżej 010 włączał tryb automatyczny, zadziałało na początku, teraz już nie działa (pewnie coś z chmurą). 

Druga rzecz to rozbieżność "zapylenia" na oczyszczaczu i w aplikacji (zdjęcie w załączniku)

IMG-20191127-WA0013.jpg

Zauważyłem, że automatyzacja działa tylko jeśli włączę i wyłączę kilkukrotnie aplikację aby ta odświeżyła ilość PM 2.5

1. Od VEVS 5.6.20 nie ładuje mi się lista urządzeń, jest tylko info że mam tyle, a tyle urządzeń na koncie, a nie widać ich na pulpicie. Wróciłem do 5.6.18 i jest OK.

Oczywiście próbowałem się wylogowywać oraz czyścić dane aplikacji.

2. Automatyzacja bramki Xiaomi v2:

Opcja "Control nightlight"->~Set gateway light color

Nie działa poprawnie, gdyż po jej wybraniu wraca do poprzedniego kroku wyboru opcji "THEN"

od 5.6.20 musza byc chyba urzadzenia przypisane do pokoju, luzem nie pokaze. nie wiem, czy to vevs cos pomieszal, czy xiaomi (trzeba by sprawdzic na stock).

zmiana koloru do dzialania wymaga moda plugina bramki (color picker).

Edited by rezmus
  • Like 1

Teraz, rezmus napisał:

musza byc chyba urzadzenia teraz przypisane do pokoju, luzem nie pokaze. nie wiem, czy to vevs cos pomieszkal, czy xiaomi.

OK, ad 1. doszedłem jednak o co chodzi. Od wersji 5.6.20 usunęli 🤗pokój o nazwie "Other" do którego miałem przypisane wszystkie urządzenia, więc musiałem je przypisać do innego pokoju z listy domyślnych lub zdefiniować swój (może go przypadkowo nie usuną znowu? :P)

11 godzin temu, rezmus napisał:

od 5.6.20 musza byc chyba urzadzenia przypisane do pokoju, luzem nie pokaze. nie wiem, czy to vevs cos pomieszal, czy xiaomi (trzeba by sprawdzic na stock).

Czy mógłbym prosić o więcej info nt. tego moda plugina bramki "color picker"? Przekopałem internet wieczorem, ale nic o tym nie znalazłem. Siedzę też na forum 4pda i szukam jak na maksa rozszerzyć możliwości gatewaya v2 w oryginalnej aplikacji (mody itp.) ale jedyne co narazie znalazłem to sposób na wgranie polskich stacji radiowych przez podmianę DNS. Jeżeli znasz jakieś mody itp. to proszę o info.