Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

• Developer

zmienili, ze tylko na regionie cn jest to aktywne.

poprawilem plugina, zabij apke i podmien w

/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/download/1573/27829.mpk (rozszerzenie mpk)
/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/1573/27829.apk

27829.apk

Edited by rezmus
  • Like 1
  • Thanks 2

Po instalacji wersji 5.8.13 nastąpiła zmiana pluginu do robota styj02ym i robot ma problemy ze sprzątaniem. W trakcie sprzątania robot jest przesunięty o kilkanaście centymetrów na mapie przez co z jednej strony pokoju zderza się z wszystkim a z drugiej nie dojeżdża do ściany. Powrót do wersji 5.8.2 naprawia problem.

• Like 1

Extra. Wychodzi na to ze poszli po rozum do głowy i robią z wszystkiego globale. Nawilżacz mi już dodali teraz bramke i wychodzi na to że wszystko mam EU. Czyli teraz każda aktualizacja na serwerze EU będzie teoretycznie bezpieczna

Edited by piteron
3 godziny temu, razo napisał:

Po instalacji wersji 5.8.13 nastąpiła zmiana pluginu do robota styj02ym i robot ma problemy ze sprzątaniem. W trakcie sprzątania robot jest przesunięty o kilkanaście centymetrów na mapie przez co z jednej strony pokoju zderza się z wszystkim a z drugiej nie dojeżdża do ściany. Powrót do wersji 5.8.2 naprawia problem.

Masz wersję v7 czy v8?

Edited by jurislawek

Po kilkumiesięcznej przerwie włączyłem dzisiaj oczyszczacze Air Purifier 3H. Przestała działać automatyzacja ze względu na PM 2,5. Ma wiosnę co pół godziny sprawdzały wyniki i wykonywały określone akcje - zmiana levelu. Mam wersję aplikacji 5.8.7. pobraną ze sklepu play. Automatyzacja ustawiona w zeszłym roku na zmodowanej apce. Możecie mi coś poradzić? Czy coś się zmieniło w kwestii automatyzacji oczyszczaczy? 

13 godzin temu, bomel91 napisał:

Po kilkumiesięcznej przerwie włączyłem dzisiaj oczyszczacze Air Purifier 3H. Przestała działać automatyzacja ze względu na PM 2,5. Ma wiosnę co pół godziny sprawdzały wyniki i wykonywały określone akcje - zmiana levelu. Mam wersję aplikacji 5.8.7. pobraną ze sklepu play. Automatyzacja ustawiona w zeszłym roku na zmodowanej apce. Możecie mi coś poradzić? Czy coś się zmieniło w kwestii automatyzacji oczyszczaczy? 

Mam identycznie :/ Air Purifier 3H na chińskim serwerze, apka bez moda. Po jednej z aktualizacji softu w oczyszczaczu - jakoś na wiosnę - przestała działać automatyzacja na PM 2,5.
Zaskoczy ona bardzo sporadycznie, np jak zanieczyszczenie bardzo mocno podskoczy to potrafi się włączyć, ale nigdy nie wyłącza się na zadanym poziomie. Resety do ustawień fabrycznych nic nie dały.

2 godziny temu, ProrokOnw napisał:

Mam identycznie :/ Air Purifier 3H na chińskim serwerze, apka bez moda. Po jednej z aktualizacji softu w oczyszczaczu - jakoś na wiosnę - przestała działać automatyzacja na PM 2,5.
Zaskoczy ona bardzo sporadycznie, np jak zanieczyszczenie bardzo mocno podskoczy to potrafi się włączyć, ale nigdy nie wyłącza się na zadanym poziomie. Resety do ustawień fabrycznych nic nie dały.

Też je właśnie wczoraj zaktualizowałem. A próbowałeś jakiś downgrade czy coś robić? 

45 minut temu, bomel91 napisał:

Też je właśnie wczoraj zaktualizowałem. A próbowałeś jakiś downgrade czy coś robić? 

Jeszcze nie, szukałem tylko info gdzieś na zagranicznych stronach, ale bez skutku. Jakbym wiedział jak zrobić downgrade to bym spróbował może.

2 godziny temu, jurislawek napisał:

Odpowiedz na temat automatyzacji w 3H

I to nie zależnie od wersji apki czy wersji oprogramowania oczyszczacza, jak spełnia warunki serwera to jest odpowiedź z chmury i wtedy to działa.

Tylko czemu wcześniej automatyzacje działały przez dobre pół roku bez problemu i nagle po jednym update przestały.

@ProrokOnw widocznie zmienili ustawienia żeby nie obciążać serwerów, bo przedtem było niezależnie od pomiaru średnio co 15 minut kontakt serwerem niezależnie od pomiaru, a teraz jest to uzależnione od pomiaru więc nie ma takiego obciążenia serwerów. Muszą kombinować bo przy danej przepustowości serwera obsłużyć więcej urządzeń.

W dniu 15.08.2020 o 09:53, rezmus napisał:

od dzis bramka mgl03 (zwana potocznie v3) oficjalnie na de/ru/us. co ciekawe ten sam model co na cn. ota tez jest hostowane.

No to już wszystko jasno dlaczego krzyczała o aktualizacji oprogramowania.

3 godziny temu, Ky0sHiR0 napisał:

Czy ktoś kupował ostatnio GU10 TRADFRI i lączył z Mi Home? Działają bez problemu?

Kupiłem 5szt. na początku wakacji. Parowanie bez problemu z bramą Mi Multi. Na początku różnie zaskakiwały przy włączaniu ale po kilkukrotnym użyciu ok. Miałem je pojedynczo a teraz w grupie i działa elegancko z włącznikiem Aqara bezprzewodowym.

Screenshot_2020-08-18-11-22-20-500_com.xiaomi.smarthome.jpg