Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

Spotlight od Xiaomi mianowicie Philips Zhirui downlight. Mam 4 żadna nie chce podłączyć się do routera na trzecim etapie parowania (tak samo mam zresztą z Univeral IR Remote) sieć 2,4 GHz hasło WPA2, wielokrotne próby i resety. Apka zmodowana, ID użytkownika mam z 9 cyfr więc nie powinno być problemu z uid > 4294967295 (0xFFFFFFFF)

Jakieś pomysły?

• Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

mod to wspolne dzielo i na pewno by nie istnial w takiej formie bez pracy wlozonej przez nas obydwu. nie mam z tego zadnej kasy. propozycje mialem, ale nie mam takiej potrzeby.

Posted Images

• Developer

wszystko robicie na wlasne ryzyko ;)

dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12).

edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware.

flashowanie wyglada tak:

• wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32)
  • wylaczamy kamere i wkladamy karte
  • wciskamy reset spinaczem
  • wlaczamy kamere wciaz wciskajac reset
  • czekamy 10-15s i puszczamy reset (led powinien byc bialy)
  • czekamy 1-2 minuty na flashowanie i start kamery

majac dostep telnet mozna przykladowo dac

touch /configs/.EN

zeby kamera zaczela mowic po angielsku ;) jesli nie wiesz co robisz to radze uwazac z rootem.

dla doswiadczonych userow zalaczam skrypt do (roz)pakowania firmware. rootfs/app to obrazy squashfs mozna sobie modyfikowac wedlug potrzeb.

sudo unsquashfs -d out rootfs.bin
sudo mksquashfs out rootfsmod.bin -b 131072 -comp xz -Xdict-size 100%

firmware_hlc6_4.0.5_0105.zip tools_hlc6.zip

firmware_hlc6_4.0.5_0105_mod.zip

firmware_hlc6_4.0.5_0105_signed.zip

• Thanks 10

Panowie co robię źle. Pierwszy raz używam zmodowanej apki w wersji 5.8.0. Odkurzacz 1st gen i czajnik mam na Polskę a reszta Chiny Kontynentalne. Zmodowana apka widzi tylko chińskie sprzęty. Po podpięciu odkurzacza na Chiny moge tylko go startować i konczyc prace (bez map itd) Wcześniej ktoś pisał w temacie ze trzeba zmienić firmware? Czajnika też nie widac. Tylko jaki jest wtedy sens modowaneje apki?

Edited by godeath

Mam problem z czujnikiem roślin HHCCJCY01HHCC 

Otóż działa(ł) bez problemu z aplikacj VegTrug, ale dziś dotarła do mnie bramka V3 więc usunałem tam te urządzenia i dodałem do apki Xiaomi (zmodowanej). 

Parametry sczytuje bez problemu, ale nie mogę dodać rośliny.... Pojawia się błąd -4. Czasem uda się wejść w te menu do wyszukiwania roślin ale nie chce nic znaleźć.

Screenshot-20200808-150642-Veg-Trug-Grow Screenshot-20200808-230425-Mi-Home.jpg Screenshot-20200808-230633-Mi-Home.jpg

W czym może leżeć problem?

6 godzin temu, rezmus napisał:

jaki region? ta listwa z tego co pamietam ma w firmware ustawione china na stale i zawsze tam sie laczy.

Właśnie zauważyłem, że nie łączy się z siecią ani na oryginalnej apce, ani na modowanej, sprawdzałem też na innym routerze... :( Również na serwerze CH nie lata

Edited by dymeq23
  • Developer

wszystko ;) ktos kiedys nie przewidzial, ze z iloscia kont nie zmieszcza sie na 32bit int (0xFFFFFFFF = 4294967295). twoje id jest wieksze i stare urzadzenia maja problem. czesc producentow wydala poprawki firmware, czesc olala. nie pamietam jak jest w przypadku tej listwy. zaloguj sie na to konto i dodaj listwe:

2410552805
yeelink1234

zobacz jaka masz wersje firmware i czy sa aktualizacje. jesli tak to zrob i zobacz, czy doda sie na twoje konto.

Cześć,

Obecnie używam modowanej aplikacji na telefonie galaxy note10+. Posiadam ok 40 sprzętów i wszystko działa w najlepsze na europejskim serwerze. Jednak chciałbym zmienić telefon na iPhone i pewnie tutaj bedzie klapa. Zapewne nie ma i nie będzie możliwości wgrania modowanej aplikacji? Czyli znowu będę musiał przerzucić wszystko na chiński serwer? Czy są jakieś sztuczki? 

Pozdrawiam wszystkich ;)

21 godzin temu, Cinkooo2 napisał:

Cześć,

Obecnie używam modowanej aplikacji na telefonie galaxy note10+. Posiadam ok 40 sprzętów i wszystko działa w najlepsze na europejskim serwerze. Jednak chciałbym zmienić telefon na iPhone i pewnie tutaj bedzie klapa. Zapewne nie ma i nie będzie możliwości wgrania modowanej aplikacji? Czyli znowu będę musiał przerzucić wszystko na chiński serwer? Czy są jakieś sztuczki? 

Pozdrawiam wszystkich ;)

W apce na iPhone ustawisz albo jeden albo drugi region. Nie ma moda. Natomiast można sobie poradzić tak że ustawiasz np chiński serwer dla urządzeń, które masz w większości na CN a to co jest na EU to dodajesz do Homekit poprzez Hoobs lub Homebridge i masz wtedy wszystko razem. Szczegółów nie będe tu objaśniał bo to jest forum od Mi Home. Ale da się wszystko zrobić.

• Like 1
1 godzinę temu, Joachim napisał:

Cześć, szybkie pytanko. Oczyszczacz (2s) bardzo często wpada w tryb Offline na aplikacji i za każdym razem muszę dodawać o ponownie

Zapewne do odpowiedzi będą potrzebne informacje takie jak: serwer EU czy Chiny? Aplikacja oryginalna czy modowana?