Jump to content

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)

Recommended Posts

• Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to zmodyfikowana aplikacja, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. Aktualna wersja moda vevs do pobrania na dole tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html user: (pusty) haslo: boldem na dole strony z modem (9-12 cyfr)

wszystko robicie na wlasne ryzyko dla chetnych wrzucam firmware do MJSXJ02HL/hlc6 w 2 wersjach. czyste 4.0.5_0105 i lekko zmodyfikowane, ktora umozliwia uruchomienie wlasnego kodu z karty sd podczas startu (run.sh przykladowy uruchamia telnet, user root pass ismart12). edit: dodalem downgrade do 4.0.5_0105 jesli ktos ma nowy uboot, ktory wymaga podpisanego firmware. flashowanie wyglada tak: wrzucamy demo_hlc6.bin (lub demo_hlc6_sign.bin) na karte pamieci (fat32) wylac

odbijacie sie od pierwszej linii supportu, ktora pewnie nawet nie ma pojecia o czym mowicie. poprosilem znajomego, ktory ma kontakt z ludzmi z xiaomi security center, zeby przekazal wiadomosc o awarii ble w chmurze eu. moze cos sie ruszy, zobaczymy.

Posted Images

• Developer
15 godzin temu, Levy napisał:

Jaka jest najnowsza wersja softu bramki mi multi? 

Jest jakiś nowszy na eu niż ten?

na eu nie ma zadnego ota. na cn bylo przez jakis czas ota 1.4.6_0030, ale teraz widze, ze zostalo zdjete i 1.4.6_0012 jest ostatnie. czesc osob ma z 0030 problemy z sensorami, ktore ida w offline i nawet slyszalem o brickach podczas aktualizacji, pewnie dlatego sciagneli. dlatego nigdy nie spiesze sie z aktualizacja, bo jesli cos dziala OK to moze byc tylko gorzej ;)

• Like 2
  • Haha 1
16 godzin temu, Levy napisał:

Jaka jest najnowsza wersja softu bramki mi multi? 

Jest jakiś nowszy na eu niż ten? 

Screenshot_20200731_083901_com.xiaomi.smarthome.jpg

na EU nie ma bo to hub CN, ja aktualizowałem jakieś 2 tyg. temu i mam 1.4.6_0030

a Rezmus odpisał, nie widziałem 😁, dodam, że ja nie mam problemów z 0030

Edited by KristofX
9 godzin temu, tomiq75 napisał:

Mam pytanie do posiadaczy kamerek magnetic mount...

Czy też macie problemy przy połączeniu i podglądzie przez sieć komórkową? Tam brak obrazu? Dodatkowo czy jeżeli mam udostępnioną kamerkę od kogoś to też brak obrazu.?

@rezmus

Pytanie czy można dodać kamerkę na serwer EU? I czy lepiej to chodzi niż na China?

U mnie nie ma problemu, mam EU. Też zmień wiele szybciej się ładuje, na CN średnio to działało.

• Thanks 1

Witam :)

Aqara HUB v3 + czujniki, wyłączniki itp

W aplikacji Aqara Home jest coś takiego

Jeżeli "xxxxxxx"

To > Hub

Play alarm sound and flashlight

Stop ringhtone and flickering

W Mi Home tego nie ma, jest jakiś sposób żeby to było ?

Druga sprawa, jest jakiś sposób na coś takiego ?

Jeżeli "xxxxxx"

To wyślij komendę do Google Assistant

pzdr

Edited by Jarko1975

Pany, pomocy. Mam bramkę Xiaomi Gateway w wersji CH. Gdy nie używałem zmodowanej paki  mogłem wgrywać dźwięki. Teraz gdy mam apkę zmodowaną, a chińską bramkę podpiętą do serwera EU, to nie mogę wgrać dźwięków. Odopowiednia opcja jest, ale przy próbie wgrania pojawia się komunikat "spróbuj później". Załączam screenshot. Proszę o pomoc, to dla mnie ważne.

Screenshot_20200802-005351_Mi Home.jpg

7 godzin temu, dymeq23 napisał:

przy próbie wgrania pojawia się komunikat "spróbuj później". Załączam screenshot. Prosz

Niestety serwery EU nie obsługują wygrywania dźwięków. Dlatego też wróciłem na Chiny... Bo dźwięki a raczej komunikaty są ważne dla mnie informując o zdarzeniach pogodzie otwartych drzwiach.

1 godzinę temu, tomiq75 napisał:

Niestety serwery EU nie obsługują wygrywania dźwięków. Dlatego też wróciłem na Chiny... Bo dźwięki a raczej komunikaty są ważne dla mnie informując o zdarzeniach pogodzie otwartych drzwiach.

Czy nie można jakoś tego obejść? :( Serio nie ma opcji wejścia w jakiś manualny sposób do centralki i podmiany/dorzucenia MP3 lub podpięcia centrali na serwer CH, ale żeby działał/był widoczny ma EU?

Edited by dymeq23
3 godziny temu, dymeq23 napisał:

Czy nie można jakoś tego obejść? :( Serio nie ma opcji wejścia w jakiś manualny sposób do centralki i podmiany/dorzucenia MP3 lub podpięcia centrali na serwer CH, ale żeby działał/był widoczny ma EU?

Już kiedyś o tym pisałem z kolegą

@rezmus

Na daną chwile nie ma takiej opcji..

Edited by tomiq75

Mam problem z powiadomieniami z czujnika temperatury i wilgotności z ClearGlass (ten zintegrowany z zegarkiem). Otrzymuję powiadomienia "push" ale w języku chińskim. Kiedy jednak wchodzę do wiadomości w aplikacji to są one w języku angielskim. Używam zmodowanej apki z ustawieniem języka angielski (trudno mi przetrawić tłumaczenie translatorem google w aplikacji). Zaznaczam że zmiana języka na polski nie pomaga - dalej powiadomienia są po chińsku.

Masz może powiadomienie o stanie baterii dla tych czujników ? U mnie informacja o tym jest niedostępna. Natomiast dla okrągłego czujnika e-ink jest informacja  typu  "OK". Ale ten z kolei łączy się tylko przez BT telefonu pomimo że jest widoczny jako podłączony do bramki. Mam bramkę v3 z Cn - ta na kabelek USB.

2 godziny temu, tomiq75 napisał:

Czy ktoś się orientuje gdzie można sprawdzić czy firmware do urządzeń eko systemu Xiaomi będzie aktualizowany?

I przede wszystkim kiedy?

Lub gdzie można zgłaszać jakieś bugi itp.aby nie były bez echa?

Na wszystkie pytania, odpowiedzi to: nie/nigdzie/nie wiadomo (dopasuj do pytania) :] 

Edited by CiekawyŚwiata
  • Haha 2