Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy da się coś zrobić z inteligentnym gniazdkiem ZNCZ04LM (wtyczka EU) żeby zadziałała bez Huba z EU wtyczką? 

Za nic nigdzie nie znalazłem wcześniej informacji, że może być tylko obsługiwana przez bramki EU aż sobie nową bramkę 3.0 kupiłem a tu heheszki brak obsługi.

Druga sprawa, Uniwersalny pilot IR - błąd łączenia z routerem w trzecim etapie dodawania do Mi Home. Jakieś sugestie? Na reddicie tylko narzekanie, że nie działa i kropka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • Developer
1 godzinę temu, Terminator007 napisał:

A przez urządzenia z BLE np Yeelight, które mogą działać jako huby BLE/Mesh ? . Zamówiłem to dzisiaj. Jak dostanę to porobię próby. Poprzedni model jaki mam działa tylko na BT 4.0 i to wszystko. To produkt Yeelight więc na razie integracja z Mi Home wątpliwa ale możliwa w przyszłości. Lampa sufitowa z BLE/Mesh działa mi z Mi Home więc może przekaże sygnał.

ten produkt z yeelight ma wspolne tylko 3 pierwsze litery nazwy firmy ;) ble nie pozwala aktywnie kontrolowac urzadzen. to bedzie dzialac tylko lokalnie po bt jesli dostanie wsparcie w mi home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
6 minut temu, Ky0sHiR0 napisał:

Pytanie czy da się coś zrobić z inteligentnym gniazdkiem ZNCZ04LM (wtyczka EU) żeby zadziałała bez Huba z EU wtyczką? 

Za nic nigdzie nie znalazłem wcześniej informacji, że może być tylko obsługiwana przez bramki EU aż sobie nową bramkę 3.0 kupiłem a tu heheszki brak obsługi.

wybierz cokolwiek np door sensor i jak hub zamruga to reset gniazdka przez 5s. oczywiscie musisz miec moda, bo ta bramka i gniazdko sa na innych regionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Levy napisał:

Daj linka do tego witraka

Nie wiem czy to ten 

 Ale tu fajna  cena o ile opis  się zgadza. Wygląda  jak stara wersja 2s od Smartmi 

 No i wysylka z PL

#Aliexpress 295,03 zł  53%OFF | Nowy XIAOMI MIJIA SMARTMI stojąca podłoga FanDC cokole stojące przenośne wentylatory akumulator klimatyzator naturalny wiatr
https://a.aliexpress.com/_BUdyqd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z czujnikiem temperatury/wilgotności LYWSDCGQ/01ZM (ten okrągły z wyświetlaczem e-ink od Qingping). Czujnik niby sparował się z bramką v3 - jest widoczny w zakładce BLE Mesh aplikacji razem kilkoma innymi czujnikami BT ale próba wejścia do niego by odczytać wartości kończy się niepowodzeniem. Brak dostępu występuje gdy czujnik jest poza zasięgiem BT telefonu (np przy wyłączonym BT lub gdy jestem w innej lokalizacji). Wygląda na to że aplikacja łączy się z czujnikiem za pośrednictwem BT telefonu a nie poprzez bramkę - czy jest możliwość zmiany tego ustawienia.

Aplikacja oczywiście Xiaomi Home mod

Edytowane przez Strohs
dodanie uwagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piteron napisał:

Nie wiem czy to ten 

 Ale tu fajna  cena o ile opis  się zgadza. Wygląda  jak stara wersja 2s od Smartmi 

 No i wysylka z PL

#Aliexpress 295,03 zł  53%OFF | Nowy XIAOMI MIJIA SMARTMI stojąca podłoga FanDC cokole stojące przenośne wentylatory akumulator klimatyzator naturalny wiatr
https://a.aliexpress.com/_BUdyqd

Nie za bardzo to pasuje. Nie ma wzmianki o akumulatorze oraz o połączeniu dokującym w zasilaniu. To jakaś inna wersja regionalna ale nie ta o której było w linku z nowościami. Tu w linku jest dokładny opis i zdjęcia https://www.pokoleniesmart.pl/bezprzewodowy-wentylator-xiaomi-ze-stacja-do-ladowania/ .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że  nie pasuje  ale wkleiłem bo z opisami  na Ali jest różnie.  Sam już zyskałem  na 2s troche monet bo wstawił opis i filmik ze starego a sprzedawał nową  wersję.  Stacja ładowania fajna sprawa ale nie  wiem czy nie  wolę rozwiazanie z klasyczną "ósemką " zawsze można  dokupić 5m kabla  i mieć  mobilność na dwa sposoby

Dzieki @Terminator007 za linka 

Edytowane przez piteron
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rezmus napisał:

wybierz cokolwiek np door sensor i jak hub zamruga to reset gniazdka przez 5s. oczywiscie musisz miec moda, bo ta bramka i gniazdko sa na innych regionach.

I działa jak marzenie :) jednak człowiek głupi i nakupuje bez sensu :D Masz może jakiś pomysł na Mi Universal IR Remote ?

Chce ktoś nową bramkę xiaomi z zigbee 3.0 tą na kabelek usb ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy połączeniach nakupionych sprzętów :D

Czy da się podłączyć na modzie (MiHome 5.6.100) w rejonie europejskim (Polska) kamerko-huba Aqara G2?

Na Chinach łączy się i działa bez problemów ale nawet zaktualizowane maleństwo na wersję 3.5.7_0059 nie łączy się z routerem (timeout).

Bramka Aqara v2 (radyjko-świetlówka) fw: 1.4.1_170

Oczywiście tu i tu widoczna jest w wyszukiwaniu urządzeń w pobliżu w MiHome ;)

Edytowane przez Allel
Dodanie wersji fw bramki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Mam tę kamerę - isa.camera.hlc6, czyli magnetic mount i od razu po zakupie zupgradowałem firmware do 4.0.9_0111, co chyba było błędem jak tak czytam fora. Kamera nie nagrywa na kartę, plus nie da się jej załadować w Mi Home, bo utyka na 91% "preparing to play"... Restart pomaga z tym 91% na parę włączeń, potem znowu to samo...

Jakieś wskazówki jak wrócić do jakiegoś starszego firmware?

Edytowane przez piotrn22@gmail.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ky0sHiR0 napisał:

Nie mogę wysyłać PW - 100 zł + 15 pln paczkomatem przesyłka

Dzieki za info

Panowie jak tam wasze nawilzacze. Woda juz cieknie  po scianach??Mój  już  przejął  DHL i jest w Gorzowie 

@rezmus dzisiaj  dostalem aktualizację do moich 3 oczyszczaczy ,zaktualizowalem (Oczywiscie wszystko na EU)ale  poza cyferka nic noe widać  na plus  minus. Sa gdzieś dostępne  jakies changelogi ?

Edytowane przez piteron
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrn22 napisał:

Hej!
Mam tę kamerę - isa.camera.hlc6, czyli magnetic mount i od razu po zakupie zupgradowałem firmware do 4.0.9_0111, co chyba było błędem jak tak czytam fora. Kamera nie nagrywa na kartę, plus nie da się jej załadować w Mi Home, bo utyka na 91% "preparing to play"... Restart pomaga z tym 91% na parę włączeń, potem znowu to samo...

Jakieś wskazówki jak wrócić do jakiegoś starszego firmware?

Mam to samo i inni też. Zostaje czekać na aktualizację albo sposób wgrania starszego firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, michal01 napisał:

Mam to samo i inni też. Zostaje czekać na aktualizację albo sposób wgrania starszego firmware.

Chyba że ktoś wie jak zrobić zrzut firmware z kamerki która nie była aktualizowana? Wtedy można było by zrobić downgrade..tych z nową aktualizacją.

Edytowane przez tomiq75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piteron napisał:

Mój  już  dotarł. .......dziala  tylko plugin po Angielsku

20200724_094013.jpg

20200724_093818.jpg

20200724_113504.jpg

Ja dalej czekam, w prawdzie nr przesyłki już mam ale nic się nie dzieje także podejrzewam że nawet jeszcze nie wysłane do mnie.

Edit: właśnie dzwonił kurier z nienacka i przywiózł paczkę.. także nawilżacz dotarł :)

Ktoś podpowie jaka kamerkę najlepiej na region pl do Aqara hub na mieszkanie by można podejrzeć jak mnie nie ma ? Nie zależy mi na homkit etc..

Edytowane przez Pat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...