Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

10 godzin temu, CiekawyŚwiata napisał:

Jeżeli macie problem z jednym telefonem a z innym nie, to skontaktujcie się z administratorem tego telefonu, żeby ogarnął go :] 

Mam dwa Huawei P30Lite i P30Pro. Na obu te same zmodowane aplikacje. W ustawieniach obu telefonów to samo, bo prawie się nie różnią. Jedynie różne wersje systemu. Na Lite są powiadomienia, na Pro ich nie ma. I nie ma tu do rzeczy „ogarnianie” telefonu. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Imacman66 napisał:

Mam dwa Huawei P30Lite i P30Pro. Na obu te same zmodowane aplikacje. W ustawieniach obu telefonów to samo, bo prawie się nie różnią. Jedynie różne wersje systemu. Na Lite są powiadomienia, na Pro ich nie ma. I nie ma tu do rzeczy „ogarnianie” telefonu. ?

To i tak dobrze bo ja na Huawei P30 lite nie mam powiadomień ;) Pewnie dlatego że to global wersja od chińczyka..

Edytowane przez Pat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dwa pytanka :)

Pierwsze pewnie prostsze - jak się kliknie w modowanej aplikacji na jakieś urządzenie i pojawia mi się tylko napis undefined, to znaczy, że urządzenie już wypadło z obsługi? Czy coś u mnie?

Zakupiłem żarówki z Ikei, te popularne GU10, zgłaszają się jako

Did:        lumi.680ae2fffe4c4e68
Name:        Żarówka 1
Model:        ikea.light.led1537r6

Czy da się je jakoś łączyć w grupy? Jest na to jakiś patent?

edit:  z żarówkami poradziłem sobie trochę na około. Wszedłem w ustawienia lampki biurkowej, tam jest opcja grupowania i można wtedy żarówki Ikea dodać. Póżniej wszedłem w edycję tej grupy i wywaliłem lampkę biurkową i zostały same GU10 w grupie. Działa.

Pytanie przy okazji, czy dałoby się jakoś spolonizować te frazy po chińsku?

Screenshot_2020-06-13-00-02-10-637_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piteron napisał:

To tez jest jakies wyjście ?

Ja już to zrobiłem dawno i mam spokój. Wszystko działa jak należy aż dziw bierze. A MiHome poprzez 2 huby przerzuca 20 urządzeń do środowiska Homekit. Jak zobaczyłem 2 dni temu w MiHome dla iPhone update z wersją z trybem nocnym i jak to wszystko wygląda to kompletnie tam już nie zaglądam ... Totalna masakra. Jakby chińczycy nie umieli zrobić normalnie wyglądającego softu. Teraz już nic nie widać w okienku urządzenia, czy jest włączony czy wyłączony a lupy nie chce mi się nosić aby mi pomagała to odczytać.... A tak w iPhone mam normalny interface zapalający kafelki na biały kolor gdy są aktywne i napisy wyboldowane. Powiadomienia idą od wszystkich urządzeń, sprawdzałem na 3 różnych , starych i nowych modelach iPhone z różnymi firmware. Niestety , chodzi wszędzie tak samo czyli bezbłędnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elroy napisał:

Cześć! Dwa pytanka :)

Pierwsze pewnie prostsze - jak się kliknie w modowanej aplikacji na jakieś urządzenie i pojawia mi się tylko napis undefined, to znaczy, że urządzenie już wypadło z obsługi? Czy coś u mnie?

Zakupiłem żarówki z Ikei, te popularne GU10, zgłaszają się jako

Did:        lumi.680ae2fffe4c4e68
Name:        Żarówka 1
Model:        ikea.light.led1537r6

Czy da się je jakoś łączyć w grupy? Jest na to jakiś patent?

edit:  z żarówkami poradziłem sobie trochę na około. Wszedłem w ustawienia lampki biurkowej, tam jest opcja grupowania i można wtedy żarówki Ikea dodać. Póżniej wszedłem w edycję tej grupy i wywaliłem lampkę biurkową i zostały same GU10 w grupie. Działa.

Pytanie przy okazji, czy dałoby się jakoś spolonizować te frazy po chińsku?

Screenshot_2020-06-13-00-02-10-637_com.xiaomi.smarthome.jpg

W MiHome jest opcja grupowania.  Zaznaczasz żarowki  i na dole jest opcja utwórz grupy światła . Dodatkowo u mnie  plugin  do gu10 Ikea wyglada tak

Screenshot_2020-06-13-08-13-04.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Terminator007 napisał:

Powiadomienia idą od wszystkich urządzeń, sprawdzałem na 3 różnych , starych i nowych modelach iPhone z różnymi firmware. Niestety , chodzi wszędzie tak samo czyli bezbłędnie

Na jakim najniższym modelu iPhona chodzi u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki ze znam kilkanascie osób ktore ma sprzęt  z mozliwoscia automatyzacji a nie maja nawet Mihome zainstalowane. Powtarzam to ze u Ciebie dziala naprawde sprawia mi ogromną  radość.  Jednak  u mnie  nie dziala  to prawidlowo a na pewno  nie dziala tak jak działało  wcześniej.  I tu jest zasługa  @rezmusa ze jako tako to funkcjonuje bo gdyby nie on to wszystko by bylo juz dostepne na portalach sprzedażowych. Naprawde nie  wiem  co chcesz swoimi  wypowiedziami  udowodnić  ......to że ktoś  ma mniejszą  wiedzę od Ciebie?  Ok może  tak jest ja jednak wiem co zrobilem  (nawet hard reset byl) więc jeśli  masz tylko w zamyśle  wytykanie komuś  niewiedzy to albo pomóż  albo swoje dobre rady zachowaj dla siebie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Imacman66 napisał:

Na jakim najniższym modelu iPhona chodzi u Ciebie?

5S , firmware iOS 12.4.7 ale trochę wolny jest już ten model. bardzo dobrze działa na iPhone 7 no i jak błyskawica na iPhone 11 Pro Max . Ale iPhone 7 wydaje mi się takie niezbędne minimum żeby się nie zacinało. Na iPhone 6 też sprawdzałem. Wszystko zależy ile masz urządzeń, jakie huby i czy jest Homebridge. Natomiast nie ma żadnych problemów z powiadomieniami, dostępem do funkcji czy pracą przez Homebridge bo używam go do sterowania lampą Yeelight z ambilight RGB, wiatrakiem i oczyszczaczem. Reszta jest podłączona przez ZigBee lub bezpośrednio urządzenia dedykowane do Homekit fabrycznie. Całość się nie zakłóca i jest ok. Homebridge lub Hoobs jest potrzebny bo wiele urządzeń można wrzucić do wspólnego kotła a nie mają szans na jakiekolwiek działanie na platformie Homekit np moja stacja meteo Weather Station Netatmo gdzie mam firmware v.2 a dopiero od ver.3 działa Homekit fabrycznie. Urządzenia podłączone przez ZigBee do hub Aqara i wszystkie czujniki oraz włączniki są widoczne dzięki hubowi w Homekit. A dzięki temu że mam dostępne funkcje automatyzacji w hub Aqara, aplikacji Eve oraz Homekit mogę tworzyć po prostu cuda. Homebridge obsługuje mi również przekaźniki Shelly oraz taśmy LED oparte na Shelly RGBW. Do tego sterowanie bramą i markizą również na Shelly. A wszystko dostępne w Homekit i w automatyzacjach.

Edytowane przez Terminator007
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Terminator007 napisał:

5S , firmware iOS 12.4.7 ale trochę wolny jest już ten model. bardzo dobrze działa na iPhone 7 no i jak błyskawica na iPhone 11 Pro Max . Ale iPhone 7 wydaje mi się takie niezbędne minimum żeby się nie zacinało. Na iPhone 6 też sprawdzałem.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jest  jest

Dzisiaj pojawilo sie pierwsze  powiadomienie  na androidzie 10 od 8dni. Co najlepsze telefon od czwartku leżał  sobie w trybie samolotowym

 Dzisiaj go wlaczylem i uruchomiłem  wifi i jeeeeeest??? przyszlo powiadomienie o niskiej wilgotności i wysokiej temperaturze z czujnika. Zobaczymy  co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, piteron napisał:

Jest jest  jest

Dzisiaj pojawilo sie pierwsze  powiadomienie  na androidzie 10 od 8dni. Co najlepsze telefon od czwartku leżał  sobie w trybie samolotowym

 Dzisiaj go wlaczylem i uruchomiłem  wifi i jeeeeeest??? przyszlo powiadomienie o niskiej wilgotności i wysokiej temperaturze z czujnika. Zobaczymy  co dalej ?

Ale takie powiadomienie też miałem..z czujnika o za wysokiej temp. Nie ma powiadomień z scen, to chyba inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście  ze inna.  Ale ja nie mialem żadnych  powiadomień.  Wiec idzie ku dobremu?Wszystko siedziało  w aplikacji a na pasku nic sie nie  pojawiało.Ze scen nadal  cisza ale może  jak wylącze  na tydzień  to będzie  ok?

Edytowane przez piteron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piteron napisał:

@Terminator007 czyli sugerujesz  ze 7 bedzie oprymalnym wyjsciem?

 Chce kupic cos na IOS smartfon tablet  gdzie bedzie tylko obsluga domu zadnej innej aplikacji.Podpowiedz cos co kupić po minimalnych kosztach tak aby ogarnąć tylko obsluge smart domu. Z góry dziękuję 

Masz  3 rozwiązania. Minimum iPhone 7 ale potrzebujesz jeszcze domowego huba wiec lepiej iPad np model Air lub Pro albo Apple TV. Na Apple TV 4K masz dostęp do aplikacji no i zawsze jest podłączony do prądu i sieci LAN. Każdą z tych rzeczy kupisz do 1000zł . Pamiętaj że do Homekit możesz przerzucić wszystko z MiHome co na ZigBee lub BT. Oczyszczacze, nawilżacze czy wiatraki nie pójdą bo się łaczą przez WiFi. Taniego homebridga możesz postawić na Raspberry Pi. Najlepiej ściągnąć HOOBS i postawić na nim w całości bo masz pluginy certyfikowane,łatwiej wyszukuje się nowe i łatwiejszy dostęp do update oraz obsługi. Jak znasz Javę to oczywiście lepiej sam Homebridge z obsługą poleceń. HOOBS jest najłatwiejszy w obsłudze a właściwie nawet bezobsługowy jak się go zainstaluje. Możesz też kupić HOOBS jako urządzenie z wgranym systemem ale koszt jest ok 140USD więc drożej niż złożenie Raspberry Pi. Kwestia środków finansowych. Wejdź na stronę HOOBS i zobacz jakie są możliwości. U mnie wszystkie urządzenia przerzuciłem z Synology gdzie miałem podpięte Xiaomi wiatraki i oczyszczacze na homebridge do HOOBS. Więc mam w jednym miejscu urządzenia z Xiaomi, eWelink, Tuya i Yeelight. W MiHome zostawiłem oczywiście wszystkie równolegle aby robić potrzebne automatyzacje i dla update poszczególnych urządzeń. Poza tym w MiHome mod masz klucze do urządzeń, ktore są Ci potrzebne do konfiguracji w HOOBS czy Homebridge.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dwa dni temu odkurzacz przeszedł w tryb offline, nie mogłem się z nim połączyć. Usunąłem odkurzacz z aplikacji, restowałem do ustawień fabrycznych, usunąłem aplikacje. Nadal nic, teraz nawet nie mogę sparować urządzenia z telefonem/wifi. Zaraz mnie szlag trafi. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CiekawyŚwiata napisał:

Napisać na jakie polecenia reagują przyciski odkurzacza. Później dokładnie opisać też co znaczy że nie potrafisz sparować odkurzacza. 

 

Najczęstszym problemem ludzi jest fakt że nie kumają że komórka musi być połączona do tej samej sieci WiFi co odkurzacz (sieć wifi o tej samej nazwie, ale innej częstotliwości to INNA sieć!), oraz to że aplikacje androida, aby wyszukać dane sieci WiFi muszą mieć dostęp do LOKALIZACJI (to nowość od andka 6.0). Trzecia opcja DNS UPC. 

Jest podłączony do tej samej sieci. Zgubił połączenie podczas pracy. Uprawnienia są.

Znowu jest w trybie offline, bo jakimś cudem połączył się po kilku godzinach sam, ale podczas pracy znowu stracił połączenie. 

 

IMG_20200614_143147.jpg

Edytowane przez Mothal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mothal napisał:

Jest podłączony do tej samej sieci. Zgubił połączenie podczas pracy. Uprawnienia są.

Znowu jest w trybie offline, bo jakimś cudem połączył się po kilku godzinach sam, ale podczas pracy znowu stracił połączenie. 

 

IMG_20200614_143147.jpg

Sprawdź czy robot jest włączony, mój wczoraj wyłączył się bo nie miał ładowania..nie wiem jak to się stało bo przecież sam wrócił do stacji ładującej po sprzątaniu. Musiałem go włączyć i jeszcze raz postawić na stacji..też był offline. Może gubi zasięg sieci..bo dziwne by podczas pracy się zgubił..

Edytowane przez Pat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie proszę jakąś kamerkę, zewnętrzną. Chce zamontować na garażu - szczególnie do obserwacji nocnych intruzów. Lisy mi szaleją na placu. 

Mam stara kamerkę analogowa i rejestrator hik, ale nie mam zewnętrznego IP, a ta wersja nie ma hik connect.

Chciałbym żeby nagrywała po wykryciu ruchu (na microSD myślę), promiennik podczerwieni, dostęp zdalny. Odtwarzanie nagrań. Może bym ją zgrał z mi hub 3 - żeby dawała powiadomię ja jak będzie zazbrojony. Jak się tak da ? 

Co do powiadomień - mam OP5T, Androida 10 (wcześniej 8 i 9) i nie mam problemów z powiadomieniami ani z czujników, ani ze scen.

Edytowane przez ruszok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pat napisał:

Sprawdź czy robot jest włączony, mój wczoraj wyłączył się bo nie miał ładowania..nie wiem jak to się stało bo przecież sam wrócił do stacji ładującej po sprzątaniu. Musiałem go włączyć i jeszcze raz postawić na stacji..też był offline. Może gubi zasięg sieci..bo dziwne by podczas pracy się zgubił..

Włączony, miga cały czas na niebiesko jakby próbował się połączyć. Zasięg wifi w telefonie mam na maksa, router jest w pokoju obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...