Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[MOD] Xiaomi Home (Mi Home)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Pytanie z innej beczki do @rezmus. Temat tyczy się konfiguracji czujnika ruchu Aqara. Na foto poniżej wrzuciłem opcje automatyki jakie są dostępne na tym czujniku. Pytanie czy dałoby rade zrobić, aby opcję "No motion" ustawiać czasowo według własnych potrzeb?. Pytam bo ja używam czujnika ruchu na korytarzu i mam ustawione w ten sposób, że wykrycie ruchu włącza mi światło, a jak ruchu brak to światło gaśnie. Jak dla mnie 2 min to trochę za długo i spokojnie 1 min by mi wystarczyła stąd moje pytanie.

1450013284_Screenshot_20200225-155109_MiHome.thumb.jpg.08781ce2f5944aa70c956625383ae98d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jako ze też dziś zacząłem przerzucać sprzęt na serwer EU (od dwóch dni padły wszystkie urządzenia ZigBee na jednej bramce, przez co nie miałem świtała w sypialni), wykupiłem subskrypcje aplikacji.

Czy ona automatycznie rozpoznaje ze ją wykupiłem, czy ktoś to ręcznie akceptuje?

Bo jak dotąd nie pobiera mi nowszej wersji. Mail powiązany z kontem Xiaomi ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

Ja mam ustawione, że wyłącza się światło w bramce bo ona jest jego źródłem na 40 sec, a jest w korytarzu gdyż jest też połączona jako dzwonek do drzwi wejściowych. Sprawdziłem przed chwilą z lampą yeelight i też tak mogę, ale nie używam funkcji no motion.

Po prostu, po wykryciu ruchu gdy jest oświetlenie poniżej 4 lumenów włącza lampę, po upływie 40 sec idzie komenda, że ma wyłączyć światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kaudii® napisał:

Po prostu, po wykryciu ruchu gdy jest oświetlenie poniżej 4 lumenów włącza lampę, po upływie 40 sec idzie komenda, że ma wyłączyć światło.

Ale czy to nie działa tak, że przez kolejne 20 sekund się nie zapali mimo ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

Nie zauważyłem tego stanu rzeczy, ale nie twierdzę,  że tak nie jest, ale gdyby nawet to nie chodzę po korytarzu w tą i spowrotem, by mi to przeszkadzało, sprawdzę to dzisiaj, jak wrócę z żoną od dentysty i napiszę czy tak jest faktycznie

 

2 godziny temu, pablo862 napisał:

Dobra miałem wersje 50 i faktycznie nie było teraz w 55 jest opcja 1 min. Dzięki za info:)

Ja mam wersję 56 i mam tylko 2 min, 5 min, 10 min, 20 min i 30 min, nie mam opcji  1 min

 

A 2 min to zdecydowanie za długo, na 1 min jeszcze jestem w stanie się zgodzić, ale brak tej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kaudii® napisał:

Nie zauważyłem tego stanu rzeczy, ale nie twierdzę,  że tak nie jest, ale gdyby nawet to nie chodzę po korytarzu w tą i spowrotem, by mi to przeszkadzało, sprawdzę to dzisiaj, jak wrócę z żoną od dentysty i napiszę czy tak jest faktycznie

 

Ja mam wersję 56 i mam tylko 2 min, 5 min, 10 min, 20 min i 30 min, nie mam opcji  1 min

 

A 2 min to zdecydowanie za długo, na 1 min jeszcze jestem w stanie się zgodzić, ale brak tej opcji

Dobra panowie przetestowałem tą opcje z 1 min i jest buba. Problem w tym że czujnik domyślnie raportuje wykrycie ruchu co 1 min. Czyli po wykryciu ruchu przez 1 min nic nie widzi. Przetestowałem na moich dwóch czujnikach i tak jest. Sprawdźcie proszę czy u Was też coś takiego występuje.

Można by zrobić świecenie na timerze ale takie rozwiązanie ma jedną zasadnicza wadę, mianowicie jak jesteś dłużej w pomieszczenie to światło gaśnie i się zapala co jest trochę irytujące.

@rezmus może dobrze by było zmienić tą 1 min na powiedzmy 1min 15s co by to czujnik zdążył wyłapać jeszcze jakiś ruch 

 

Znalazłem w necie że można "podrasować" ten sensor

https://community.smartthings.com/t/making-xiaomi-motion-sensor-a-super-motion-sensor/139806

 

Edytowane przez pablo862
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

nie da sie, bo to zalezy od tego jak czujnik raportuje do huba i potem od firmware huba jak wysyla dalej. jesli nie dziala to nie dziala. podobno na nowych sensorach T1 (nie ma jeszcze ich w sprzedazy) da sie ustawic czas w jakim ma ponownie nie wykrywac ruchu. ktos pisal, ze w tych starych tez to kiedys bylo, ale usuneli w firmware lub plugina bo drenowalo baterie mocno.

@pablo862 testowalem wlasnie na bramce aqara i dziala idealnie. sensor wykonuje akcje na kazdy ruch, nawet kilka sekund pozniej. dokladnie minute od ostatniego ruchu wykonuje akcje brak ruchu od minuty. jutro potestuje na mi multimode hub. zobacz ewentualnie, czy masz scene lan, czy cloud. na aqara mialem lan.

Screenshot_2020-02-25-20-09-11-893_com.xiaomi.smarthome.png

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenę mam na LAN. No właśnie u mnie te interwały trwają 1 min. Zauważyłem też że jak wcisnę przycisk parowania na czujniku to przez jakiś czas czujnik raportuje częściej niż 1 min. Może to u mnie tylko tak jest

Ja mam coś takiego a biegałem przed czujnikiem w tę i we w tę:)

 

1728528755_SmartSelect_20200225-203100_MiHome.thumb.jpg.220b02df493c28fcd0d98c41b597f742.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

powinno sie uzywac modeli z ekosystemu xiaomi, bo tak kazdy sobie nazywa jak chce np ludzie mowia v2 na bramke chinska stara (lumi.gateway.v3). niektorzy v3 nazywaja aqara, inni v3 mowia na nowy mi multi hub ;) szkoda, ze te modele nie sa drukowane na pudelkach ;)

czy bedzie dzialac to sprawdze jutro, ale wydaje mi sie, ze moj sensor dzialal na tym hubie.

Edytowane przez rezmus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

Mówiąc V3 mam na myśli ten nowy mi multi hub, ale masz rację dowolność nazw występuje i niestety sieje lekki zamęt i niejasność, a jednoznaczne oznaczenie modelu dawało by pewność z którym wariantem mamy do czynienia. Dzięki jak zawsze cza pełne info i czekam na wynik jutrzejszego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień  dobry

Znów  problem tym razem z powiadomieniami. Posiadam zegar z czujnikami jak na fotce działa  bardzo  dobrze menu aplikacji jest po angielsku jednak dzisiaj przyszly pierwsze  powiadomienia z niego  i.........choc domyślam  sie i co chodzi to pewności  nie mam. Pozostale czujniki temp i wilgotności  te z okrągłe  z lcd choc tez  maja  menu po angielsku to powiadomienia  wysylaja po polsku. Da sie jakoś  to ogarnąć.  Bardzo  proszę  kolego @Rezmus  o pomoc

Screenshot_2020-02-25-21-51-40.png

Screenshot_2020-02-25-21-28-05.png

Screenshot_2020-02-25-21-28-54.png

images.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rezmus napisał:

testowalem zaraz po parowaniu z hubem. pol godziny pozniej dziala normalnie co kilka sekund, ale potestuje jeszcze wieczorem i rano.

Sprawdź sobie później. W tej modyfikacji czujnika co wrzucałem kilka postów wcześniej kolesie opisują sytuację dokładnie taką jaka występuj u mnie. Jak parujesz czujnik na nowo bądź wciśniesz przycisk parowania czujnika działa co 5s przez pierwszych kilka godzin.
Może spróbuje zrobić tego moda z lutowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...