Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

kamera xiaomi MI HOME SECURITY CAMERA 360° szpieguje?

adrian777000
 Share

Recommended Posts

Cześć,

mam dość długo jakieś ponad 2 lata kamerę od xiaomi w domu a w zasadzie miałem do niedawna póki nie zdarzył się pewien incydent.

Podczas ponad dwuletniego okresu użytkowania ogólnie byłem zadowolony z jej działania wiadomo nie zawsze wszystko śmigało idealnie, ale ogólnie było ok.

Jednakże ostatnio zdarzyło się kilka sytuacji, które zdecydowanie mnie zaniepokoiły.

Pierwszą sytuacją, którą wtedy zbagatelizowałem była taka, że podczas próby wejścia w podgląd kamery z aplikacji xiaomi home ukazał mi się komunikat, że "nie można włączyć podglądu gdyż maksymalna liczba użytkowników w jednym czasie nie może przekroczyć 3". Może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że dostęp do aplikacji i zarządzania nią mam tylko ja i moja żona. 

Druga sytuacja, która zdarzyła się ostatnio przeraziła moją żonę, ponieważ gdy wstawała do pracy ok 4:30 ( ja jeszcze spałem ) kamera samoistnie zaczęła się obracać najpierw w jedną stronę, a następnie w drugą. Nie była to kalibracja kamery podczas ponownego uruchamiania, ponieważ ruch ten był dużo wolniejszy niż ten przy kalibracji. Po tej sytuacji postanowiłem ją natychmiast zdemontować. 

Czy ktoś z Was miał może podobne doświadczenia z kamerami xiaomi??

Raczej wykluczam stację, w której sąsiad złamał mi hasło do wifi albo ktoś znał hasło do mojej aplikacji xiaomi home to mało prawdopodobne. 

Czyli wychodzi na to Chińczycy sa bardzo zainteresowani faktem kiedy Ty śpisz a Twoja żona wstaje???

To żarcik

A tak poważnie, użytkuje kamery od kilku lat i nie zdarzył mi sie taki przypadek. Może Masz po prostu włam na konto, proste hasło itp. W inwigilację ze strony producenta po prostu nie wierzę . Dioda kontrolna się świeciła,czy masz ja wyłączoną

Wymień sobie kamery na 360 2K Pro,w niej jest chowany obiektyw,wtedy można tylko podsłuchiwać ?

Edited by piteron