Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Wasze czasy na baterii z rożnymi ustawieniami Amazfit Pace


alban7314

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

W końcu udało mi się trochę poobserwować nowy zegarek. Konkluzja jest oczywista, poprzedni był zdecydowanie wadliwy , ten działa znacznie lepiej (a przynajmniej w sposób zadowalający na baterii chociaż miewa swoje odchyłki). Nowy zegarek spokojnie wytrzymuje 4 dni wraz z trybem sportowym na poziomie 2-4 h

0 - Wykres zaczyna się od 84% po około 1,5h aktywności fizycznej (15% baterii) z telefonem i bez słuchawek

1 - Aktywność fizyczna - 2h (19% baterii) z telefonem i bez słuchawek

2 - Nagły zgrzyt i zegarek zaczął pożerać baterię , musiałem wyłączyc bluetooth w telefonie i włączyć go ponownie i wszystko się uspokoiło

3 - To samo co w punkcie 2 tylko szybciej się połapałem co się dzieje

4 - Aktywność fizyczna - 1h(20% baterii) bez telefonu i ze słuchawkami

 

Punkt 2 i 3 powtarza mi się codziennie rano, w ciągu nocy (6-7h) poziom baterii spada jedynie o około 2%(nie używam trybu samolotowego), dobry stan utrzymuje sie aż do wejścia do biura. W biurze następuje załamanie i tak jak pisałem muszę wyłączyć i włączyć bluetooth w telefonie i wszytko wraca do normy.

Tryb sportowy jest zdecydowanie przereklamowany. Fakt im dłużej używany pobiera coraz mniej baterii (tak mi się wydaje) ale i tak 35h to raczej nie wytrzyma może na pełnej baterii dał by radę 8-10h (+/-20%/2h). Ale tryb ten jest też źle oprogramowany ponieważ aby wejść w tryb sportowy i jednocześnie podłączyć słuchawki nie można używać trybu samolotowego a bez trybu samolotowego zegarek wciąż szuka telefonu a jak wiemy , gdy zegarek szuka to i pożera baterię co widać na przykładzie punktu 1 oraz 4. 

Ogólnie i tak jestem zadowolony ale czy wam też rano zegarek pobiera więcej baterii ?

 

Pozdro

Screenshot_2018-05-16-22-03-15-459_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Edytowane przez Luk_Xmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając problemy podobne do Waszych trafiłem na to forum i ten temat. 

Z początku zegarek trzymał po 5-6 dni bez problemów. 
Ostatnio zaczął świrować i dochodziłem do sytuacji, że ładowałem go codziennie. 
Żadne restarty zegarka i telefonu nie pomagały, ale...


Robiąc na działeczce, ściągałem zegarek i zostawiałem w samochodzie, jak wracałem, to było dużo baterii mniej. No to zacząłem włączać tryb samolotowy jak zostawiałem zegarek daleko - działa, bateria nie schodzi tak szybko, ale...

chyba trafiłem przez przypadek na źródło tych problemów:
Naładowałem go na maxa, a w telefonie musiałem wyłączyć WiFi, bo miałem problemy z routerem w domy, telefon od tygodnia nie miał ani razu włączonego WiFi. 

a zegarek po 5 dniach i 16 godzinach od ładowania, ma aktualnie 34% baterii. 

Zgadzałoby się to z tym, co pisze jeden użytkownik powyżej, że jak wchodzi do biura to bateria leci mu na łeb. 

w zegarku mam włączony tryb samolotowy 22-6 rano, brak pomiaru ciągłego pulsu i wyłączone wybudzenie tapnięciem (w kurtce motocyklowej włączał się ekran, a potem to już dziwne opcje mi się "same" włączały, jak gps, zmiana ustawień ekranu itp, dlatego musiałem wyłączyć wybudzanie tapnięciem, żeby się nie denerwować).


PS miałem jeszcze jeden problem,  rano wchodzę na telefon, FB itp. i jak miałem w telefonie włączony Bt, to miałem problem z internetem, wyłączałem Bt i wszystko działało ok. Czyżby zegarek sam wysyłał dużo danych jak telefon ma dostępne WiFi? bo jak dla mnie, to ewidentnie przez WiFi w telefonie zżerana jest bateria w zegarku, bo to niemożliwe, żeby było ładowanie codziennie, codziennie, a tutaj raptem prawie tydzień trzyma i jeszcze 1/3 baterii jest.

Edytowane przez mar111cin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wifi na pewno coś jest nie w porządku , już ktoś o tym tutaj wspominał że jak trafił w miejsce gdzie było dużo sieci WiFi dostępnych to zegarek świrowal. Ja ten sam problem w biurze obserwuje już na drugim zegarku.

Problem też pojawia się po korzystaniu z trybu sportowego , po zakończeniu treningu muszę koniecznie włączyć i wyłączyć bt w telefonie żeby zegarek działał poprawnie.

Aktualnie z ciekawości testuje tryb samolotowy póki co 1dzien 9 h i 17% baterii uciekło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie piszę tylko , żeby potwierdzić , iż nowy zegarek rzeczywiście sprawuje się poprawnie. Ogólnie Wytrzymuje 4-5 dni w trybie parowania oraz około 7-8 w trybie zegarka. Bywa , że ma jakieś dziwne zajawki np w przeddzień aktualizacji do 1.3.8.a w nocy wydrenowało mi 50% baterii w około 3h dodam tylko , że zegarek nie był sparowany z telefonem... Więc zwykle jest ok ale fakt ciągłego sprawdzania stanu baterii wszedł mi w nawyk a nie tak to miało wyglądać... Nowe oprogramowanie cudów nie wprowadziło (P.S. może ktoś ma jakiegoś linka do changloga ?).

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jedno pełne ładowanie przytrzymałem go tak, że nie był sparowany z telefonem. A raczej po rozładowaniu się ze sobą nie sparowały. 

Odłączyłem go od ładowania w niedzielę 27 maja w południe i dzisiaj 7 czerwca w południe mi się wyłączył. Wychodzi że działał 11 dni. 

Jedynie co było włączone to automatyczne podświetlenie tarczy przy ruchu zegarka, (wybudzanie podwójnym tapnięciem było wyłączone), no i funkcje oszczędzania baterii 22-6 rano ale to już chyba i tak na nic było. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zegarek kupiłem używany. Bez aktywności (tzn. Liczenie kroków, powiadomienia i nic poza tym) wytrzymałby około 5 dni. 
Trudno powiedzieć tak właściwie ile zegarek wytrzyma podczas aktywności, ponieważ każdy inaczej ćwiczy. 
Apka to Battery Mix a screenshot robiony "Apkinstaller".

screenshot-2018-07-19-225206.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam Amazfta Pace od kilku tygodni i jeszcze nigdy nie wytrzymał bez ładowania dłużej niż trzy dni. Włączone powiadomienia, kilka razy dziennie mierzenie pulsu, jeden trening dziennie z GPSem, około 40 do 50 minut, na noc od 22 do 6 rano tryb samolotówy.

Chyba trafiłem na egzemplarz że słabą baterią ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 4 miesiące później...

Napiszę tylko tyle taki zegarek z takimi parametrami kupimy za 200 zł na Ali naprawdę nie warto.... moja bateria trzyma 3 dni masakra nie chce mi sie wyłączać funkcji kombinować tak jak niektórzy  jednym słowem - xianomi to zwykły syf a piszę dlatego tak że mam 2 telefony jeden a4 który wybuchł, następnie kupiłem mi8 tez masakra gubi sieć itd itd no i  stratos 2 - jednym słowem kasa w błoto tyle

Edytowane przez plif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

są pewne funkcje w zegarku , w zasadzie niepotrzebne, jak na przykład podświetlenie zegarka po uniesieniu nadgarstka, godzina i tak jest widoczna bez niej, na amoledach to inna kwestia, a zabiera dużo prądu, wyłącz ten dodatek i sprawdź, ja w zasadzie resztę mam powłączaną, zegarek sparowany 24h na dobę, nie korzystam z trybu samolotowego ani z cichego, a bateria trzyma ponad 6 dni, mój max to 7dni i 6h a baterii zostało 5%, mi 8 mam obecnie i to w wersji EE ( system xiaomi.eu od samego początku) i nie mam takich problemów o jakich piszesz, a jest to już mój 5 telefon od nich, mam również w domu wiele rożnego sprzętu, wszystkie sprawują się bez zarzutu, system smart Home również bez problemu funkcjonuje.

nie twierdzę, że piszesz bzdury, ale jest to potwierdzenie tego, iż w Xiamoi jak i innych markach jest tak samo, zdarzają się gorsze egzemplarze, i nie mamy na to wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaudii® - co do podświtlenia to nie mogę się z Tobą zgodzić , owszem godzina jest widoczna ale jedynie jeżeli w otoczeniu jest stosunkowo jasno w przeciwnym wypadku godzina jest niewidoczna (np ja biegam wieczorami , jeżeli przebiegam w miejscu gdzie nie ma oświetlenia nie jestem w stanie bez ręcznego włączenia przycisku sprwdzić aktualnego statusu)

@plif - z tym Xiaomi to już tak jest , że troche jednak jak sie trafi , jednakże, doświadczenie z zegarkiem oraz łącznie 5-oma różnymi telefonami nie pozostawia wątpliwości, trzeba grzebać w ustawieniach i szukać. Jeżeli nie masz czasu, nie chce Ci się itp itd kupuj samsunga, kto wie może czasa zaoszczędzony na szukaniu przełoży się na większy koszt urządzenia...

Zdecydowanie , jako osoba która nie potrafi sama tworzyć rzeczy tak skomplikowanych jak urządzenia Xiaomi , nie miałbym odwagi nazywać tego syfem, można się poirytować ale bez przesady...

 

P.S. ja mam Pace , w trybie bez parowania z telefonem bateria wciąż trzyma 8-10dni (rok czasu go mam) w trybie parowania około 5 dni , jeden workout (~1,25h - 1.5h) ze słuchawkami bluetooth to około 30% baterii , bez słuchawek to tylko 10-12%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, soft PL, 2-3 pomiary tętna dziennie, 3 synchronizacje z apką, Pace uruchomiony 24h, tryb samolotowy włączał się o 2ej w nocy - wyłączał o 8ej rano. Efekt? Pace działał 5 dni i 4 godziny. Testowane 2 razy, efekt ten sam z dokładnością do 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector odpiął ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...