Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Wasze czasy na baterii z rożnymi ustawieniami Amazfit Pace

alban7314
 Share

Recommended Posts

3 minuty temu, Lector napisał:

20% na dobę to można przyjąć za normę, bo bateria trzyma 5-6 dni.

W trybie sportowym sporo bierze GPS, więc bateria znika w oczach.

Gdy byłem na bieżąco w Garminie bateria dawała radę do 8 godzin z GPS.

Prawie się zgadzam , gdyby nie fakt że prawie 20% baterii po 30 minutach treningu to daje mi max 2.5h w trybie sportowym co mocno nie zgadza sie ze specyfikacją  a nawet z tym co tutaj ludzie na forum piszą , przykład : 

W dniu 9.01.2018 o 18:44, bigl napisał:

Moje wyniki:

1. 6 pełnych dób i nadal bateria 9% przy aktywności z GPS po 90 minut co drugi dzień (czyli 3 takie aktywności w trakcie pomiaru) i do tego synchronizacja z telefonem raz na dobę (na to szło mi za każdym razem po 3-4%)

2. Około 10 pełnych dób bez aktywności z GPS (tylko liczenie kroków + monitorowanie snu) bez żadnej synchronizacji z telefonem - na razie jeszcze robię ten test ale po 5 dniach widzę, żę idzie około 9-10% na dobę.

Ja już pisałem w innym wątku ja porównuję gdy zegarek jest non-stop w trybie samolotowym (BT+WiFi odcięte na zegarku) bo IMHO tylko wtedy jest jakiś "wspólny mianownik" do porównań między ludźmi. Bez tego każdy otrzymuje różną ilość powiadomień a po drugie dochodzi jeszcze wpływ współpracy z danym telefonem/systemem (na XDA ludzie piszą że z wieloma telefonami wiele energii idzie na połączenie BT pomimo tego, że teoretycznie i zegarek i telefon mają BT Low Energy, czasem pomaga zmiana nie telefonu ale samego systemu np. z Androida od Samsunga na czystego typu LineageOS).

Kolejna kwestia to zużywanie baterii przez "zabawy" przy aktywnym wyświetlaczu, wtedy na pewno idzie dużo więcej baterii. Ja tego nie robię porównując bo normalnie nie robi się tego tylko wybiera się tarczę na której jest wszystko co potrzebne i jej się używa.

Ostatnia kwestia to tacza standardowa - robiłem porównania i przy założeniach jak wyżej zawsze wychodziło mi, że przy tarczy niestandardowej zużycie baterii jest 2,5-3 razy większe niż przy standardowej (2% w porównaniu do 5-6% na 8h testu). Porównywałem tarczę Eternal Moment z kilkoma ściągniętymi z sieci. Prawdopodobnie kod obsługujący pliki WFZ jest dużo mniej optymalny niż wbudowane tarcze, które nie są plikami WFZ i mają nawet inne zasoby niż pliki WFZ, mam wrażenie że też optymalizowane (np. innego formatu tła, inne pliki ze wskazówkami).

Użycie około 20% na dzień było by ok gdybym miał podpięty telefon a tymczasem telefon nie był sparowany z zegarkiem (chociaż zegarek nie był przestawiony w tryb samolotowy , poprostu nie podłączyłem telefonu ).

Nie jestem jeszcze pewien co do trybu samolotowego, wstępnie wydaje mi się iż zużycie w tym trybie kształtuje się na około 10% do mogło by dać około 10dni pracy i to może być prawda. Ale jeżeli tryb sportowy wytrzymuje 2.54h to ja go chyba zareklmuje bo coś jest tu mocno nie w porządku...

PS - Lector dzięki za odpowiedź

• Administrator

To ze zegarek nie ma połączenia z telefonem to nie znaczy ze bluetooth jest wyłączony.

Stwierdziłbym nawet ze tak może pobierać więcej prądu, bo szuka telefonu.

Mnie się nie zdarzyło aby telefon był ładowanie powyżej 6 dni, zazwyczaj 5.

Raz miałem dość dobre osiągi to aż się chłopaki z teamu dziwili, ale po 2 dniach poleciała do normy.

Co do włączonego/wyłączonego bluetooha to spodziewałem się, że jest tak jak napisałeś i dlatego wyjaśniłem dokładnie o co chodziło z nie sparowanym telefonem ;)

Jednakże praca w trybie sport jakoś nie daje mi spokoju. No nic zobaczę przy następnym workaucie... W zasadzie ja zamierzam go używać w trybie "zegarek" jakoś nie widzę potrzeby aby wyświetlać na nim powiadomienia z telefonu, zależało mi na dobrej pracy na baterii ponieważ jednak głównie ma być zegarkiem ale chciałem mieć możliwość uprawiania sportu bez  zabierania telefonu ze sobą...

Pozdrawiam, pewnie tu jeszcze dorzucę informację jak na kolejnym wypadzie się sprawował.

66% 2dni 15godzin. Estymujac tydzień podziała. 

Zegarek ma 2 tygodnie 

Rom: Pacefiled 

Użytkowanie: odczytywanie powiadomień bez używania funkcji sportowych 

Informacje dodatkowe: używam aplikacji z GP, mam usunięte chińskie dodatki, na noc mam automatyczny tryb samolotowy. 

Vatri91 - no tyle bym chciał osiągnąć. O co chodzi z aplikacją z GP ?? Póki co mam oryginalne angielskie oprogramowanie ale pewnie z czasem je zmienie (z resztą zależy mi na takiej jednej opcji jak wgrywanie plików za pośrednictwem WiFi z telefonu lub PC).

A jeszcze takie pytanko, jak wychodzę z trybu samolot to mam aktywne : bluetooth oraz Wifi natomiast pomiar pulsu i gps tylko w trakcie treningu ?

Kilka dni obserwacji w ustawieniach:

- Zegarek na standardowym sofcie od producenta, wersja US. Zegarek cały czas połączony z telefonem Huawei po bt. w godzinach 22:30 do 6:30 automatycznie przechodzi w tryb samolotowy. Przychodzą powiadomienia SMS, e-mail, połączenia z identyfikacją dzwoniącego. Zegarek ustawiony aby się nie wzbudzał przy podniesieniu ręki, siła wibracji średnia, bez sprawdzania pulsu, na standardowej tarczy I'm ruuner.

Wyniki:

Czasy na baterii od 12h do 5 dni. Co zauważyłem, że po ładowaniu mocniejszą ładowarką czasy działania są krótsze. Najlepiej działa po ładowaniu całą noc ładowarką 0.7A.

Jak odłączę od ładowania zaraz po tym jak zegarek pokaże 100% naładowania to zżera po 20% /h.

Do tego zegarek potrafi pobierać 1 do 2% na godzinę przez 1,5 dnia ale do czasu treningu. Trening z GPS i słuchawkami po BT przez 1h i zżera około 15-20% co nie jest takie złe ale po zatrzymaniu GPS i odłączeniu słuchawek zużycie baterii już nie zwalnia i błyskawicznie 15-20%/h spada do 0%.

Dziś np. Ładował się całą noc ładowarką 0.7A i po 10.5h mam 74% baterii. Nie bawię się, nie przeglądam zakładek, po prostu mam na ręku.

Stwierdzam, że zegarek jest bardzo niestabilny jeżeli chodzi o pracę na baterii, działa jak chce.

I co wy na to? Jakie są wasze doświadczenia

Ok to słabo . Ja na razie nie wiele mogę powiedzieć bo krótko używam . Wiesz że w trybie samolotowym dziennie około 10% pożera. Dziś będę mial przebieżkę (mam nadzieję) to sprawdzę jeszcze raz jak działa z gps-em)

U mnie jak wcześni pisałem było super przez pierwszy miesiąc (równo trzymał około 3-4 dni w zależności jak dużo się bawiłem) potem zaczęły się wahania czasu pracy na baterii. No nic muszę z tym żyć. Nie zrezygnuję z powiadomień na bieżąco bo to jest główny powód dla którego zdecydowałem się na smartwatch, będę ładował częściej. Może jakaś aktualizacja softu rozwiąże ten problem.

Czytając fora stwierdzam, że nie jestem odosobniony z problemem "drenażu baterii" wiem również, że nie wszyscy mają ten problem. Masz szczęście, że u ciebie jest OK. Ja poczekam, może znajdzie się jakieś rozwiązanie na mój kłopot.

P.S. 6g15m od odłączenia ładowarki i zostało 44%

Po 2 miesiącach zaczął się drenaż- również w trybie samolotowym. Reset do fabrycznych nic nie pomógł. W końcu zostawiłem zegarek na 2 dni w trybie cichym- przestało drenować. W tej chwili znów jest włączony normalnie i po 1dniu i 3 godzinach od ostatniego ładowania- poziom baterii 88%. Co przestaje działać w trybie cichym w stosunku do trybu samolotowego?

Witam 

Dziś udało mi się znaleźć chwilę czasu na małą przebieżkę. Przełączyłem zegarek w tryb sportowy, trasa krótka na około 30 minut . Niestety zegarek w trakcie pracy rozładował się do 0 :/ a gdy zaczynałem miałem 25% więc jest nawet gorzej niż podczas poprzedniej przebieżki (ostatnio 18% w około 30 minut). Zegarek ostatnio ładowałem w piątek około 23 więc dziś była by 4 doba pracy w tym czasie użytkowałem telefon w poniższy sposób : 

- 2x przebieżka po 30 minut

- non stop w trybie samolotowym

- piątkowa noc w trybie parowania z telefonem (zanim się połapałem, że tylko tryb samolotowy wyłącza wifi oraz bluetooth)

- krótkie parowania z telefonem (tylko do zsynchronizowania danych mniej więcej 2x dziennie)

- nie "bawię" się nim bo i ten zegarek nie ma funkcji którymi można się jakoś bawić

Ogólnie to jestem rozczarowany , główna funkcja zegarka okazała się wadliwa (praca w trybie sport") i gdybym wiedział to już wydałbym kasę na coś w stylu Lemfo lem 5 pro bateria trzyma na tym samym poziomie a przynajmniej funkcjonalnie bije naszego amazfita na łeb....

Mam jeszcze nadzieję, że tak jak bywa w telefonach , bateria złapie pojemność po około 3-cim ładowaniu (póki co dziś drugie), ale jakoś w to wątpię..

Czy ktoś z was jest może zorientowany jak zareklamować zegarek ? Kupowałem go na GB i z chęcią go im oddam... (na marginesie dodam, że do tej pory byłem bardzo zadowolony z marki Xiaomi , użytkowałem trzy telefony ale na zegarkach to się nie znają....)

Pozdrawiam Luk_Xmi 

U mnie pace zawsze od 25% w dół rozładowywał się w dość szybkim tempie. Więc to bardzo możliwe choć wg mnie nie przekreśla to marki amazfit.

Miałem Lemfo na ręku przez jeden dzień i............... wolę amazfit.

• Like 1

7 minut temu, Axon napisał:

U mnie pace zawsze od 25% w dół rozładowywał się w dość szybkim tempie. Więc to bardzo możliwe choć wg mnie nie przekreśla to marki amazfit.

Miałem Lemfo na ręku przez jeden dzień i............... wolę amazfit.

No nie wiem czy nie przekreśla, jeżeli urządzenie nie dotrzymuje specyfikacji nawet w 50% to chyba jest źle ?? Ja wybrałem ten model ze względu na baterie , gps i mp3... W zasadzie to nie wiem co z tego mam jeżeli po 1h treningu znika ~50% baterii... Na wybieganie go nie zabiorę a taki był cel...

Heh ja tu pisze , że urządzenie nie wytrzymuje 50% z tego co podawali a w zasadzie 1h treninug i 50% baterii to około 3% tej specyfikacji (niby 35h w trybie sport). Pewnie, nie jestem jakimś tam optymistą, nie oczekiwałem 35h ale jakieś 20h w trybie sport i owszem...

Edited by Luk_Xmi

Mój pace spokojnie wytrzymywał w trybie "chód" ok 7 godzin chodzenia po górach i nigdy nie rozładował sie do 0. Więc raczej coś jest nie tak z twoim przypadkiem. Choć przyczyn może być wiele, zaczynając od śmieci w telefonie kończąc na wadliwym egzemplarzu zegarka.

@Lector - pewnie masz rację , chociaż Garminy wciąż ostatecznie przewyższają konkurencje (jak do tej pory chyba tylko raz widziałem aby z porównania biegaczy wyszło , że Amazfit jest lepszy) . Ale nie w tym rzecz , 1h = 50% czyli po 2h zegarek leży i kwiczy i powiedz na co komu  urządzenie które po 2h sie rozładowuje ?? Podobno gps garmina nie jest super dokładny (a który w zegarkach jest) ale przynajmniej po 2h nie padnie .... Ostatecznie wciąż muszę zabierać telefon na wybieganie... I jeżeli uda mi się go zareklamować (moze ktoś wie jak to zrobić na GB ??) to pewnie poprostu zrezygnuje 

9 minut temu, Axon napisał:

Mój pace spokojnie wytrzymywał w trybie "chód" ok 7 godzin chodzenia po górach i nigdy nie rozładował sie do 0. Więc raczej coś jest nie tak z twoim przypadkiem. Choć przyczyn może być wiele, zaczynając od śmieci w telefonie kończąc na wadliwym egzemplarzu zegarka.

No cóż , nie wykluczone iż takie to moje szczęście jest...

Podczas pierwszego treningu telefon nie był sparowany z zegarkiem , dziś już był tak z ciekawości go sparowałem , przy czym jedynymi działającymi aplikacjami na telefonie był odtwarzacz muzyki oraz Amaz... Reszta skrzętnie uśpiona na rzecz testu oczywiście. Rezultat jest jaki jest ponad 25% w zasadzie mniej niż 30 minut bo wyłączył się przed zakończeniem treningu. Może masz racje, może wadliwy egzemplarz...Może wiesz jak złżyć reklamację na GB ?

Gościu masz jakiś problem ze swoją sztuką i siejesz wielki zamęt.. Chodziłem po górach z zegarkiem na ręce i 8h niebyło mu straszne. Ba jeszcze zostawały % baterii..

Proponuje, żebyś reklamował swoją sztukę i tyle skoro jest wadliwa. A jak nie to może naładuj ją po USB i rozparuj - sparuj z innym telefonem do testów... 

Edited by Gravis

• Lector pinned this topic
  • Lector unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...