Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

mi multi-function digital clock PROBLEM

AndrzejD
 Share

Recommended Posts

Witam fanów Xiaomi.

Kupiłem tytułową zabawkę,bo mi się spodobała i oprócz temp. i wilgotności pokazuje czas. Radość trwałą krótko. Z trudem zainstalowałem zegarek ale "złapał" mi czas o godzinę cofnięty. Jeszcze gorsza sprawa,to że wywala mi apkę Mi Home. Na wyświetlaczu widać ikonę połączenia,ale przy próbie aktualizacji odczytu,zamyka mi aplikację. Miał ktoś podobny problem i jest jakieś rozwiązanie?

P.S. Próbowałem na kilku starszych wersjach Mi Home,bez sukcesu.

Pozdrawiam ANdrzej

1555316461992_bulletin.jpg

• Developer

jak mu oryginal nie dziala to moja tez nie bedzie ;) ten czas w sensie timezone to probowalem nawet zrobic mod plugina, bo ktos mnie juz prosil, ale bez urzadzenia w ciemno za duzo bylo z tym roboty, wiec odpuscilem. ktos polecal zmiane timezone telefonu na egipt i synchro, a potem juz nie korzystanie z plugina ;)

Edited by rezmus

Wszystko opanowane. Otóż głównym problemem była synchronizacja czasu. Czujnik pokazywał godzinę do tyłu,zaś apka czas odpowiedni. Najprawdopodobniej to było przyczyną wysypywania się Mi Home. Gdzieś na necie znalazłem podobny myk jak z Xiao Ai zegarkiem. Tam trzeba dodawać zegar,mając Timezone ustawioną na Paryż. Tu,w przypadku czujnika trzeba było ustawić strefę czasową +2 Kaliningrad. Czujnik się zainstalował poprawnie,czas jest poprawny,Mi Home nie wywala oraz można tworzyć sceny.

IMG_20190527_175532.jpg

Edited by AndrzejD

1 godzinę temu, Jaca napisał:

A próbowałeś wersji modowanej przez @rezmus  ja mam dodany inny zegarek w tej apce i działa to bez problemu:

https://pl.aliexpress.com/item/32922969308.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.61c75c0f6tuNSh

image.png.dab053eaa37d3098a428c71f8f24bb5b.png

Ciekawy ten zegar .Czy nie ma problemu ze strefą czasową można przełączyć normalnie na nasz czas ..czytałam troszkę o problemach z tym związanych .

• 1 month later...

Witam, zakupiłem ten produkt i co jakiś czas zmienia się tło na czarne a cyfry na białe. Czy to normalne działanie czy trafił się uszkodzony egzemplarz?  Przyznam ze czarne tło z bialymi cyframi byłoby lepszym rozwiązaniem. Czy da się to zmienic? 

• 3 weeks later...
  • 1 year later...

Witam. Czy miał ktoś problem taki, że zegarek stanął, dalej wyświetlając godzinę (akurat pełna godzina 3.00 w nocy) Inne pomiary też stanęły i nie można się połączyć przez mihome ani sparować ponownie.