Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Aqara E1 Włącznik światła 2 przyciski bez N (Problem)

mikus19951
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry forumowicze,

już kiedyś na tym forum dostałem od Was pomoc, za co bardzo dziękuję. Od tamtego czasu mój Smart Home się rozrósł. Niestety pojawił się kolejny problem którego nie mogę rozwiązać, mianowicie zakupiłem włącznik ścienny dopuszkowy Aqara E1 2 przyciski bez N, kod produktu: QBKG39LM. Dotychczasowo używałem wyłącznie aplikacji Xiaomi Home z Google Play, gdzie mogłem używać automatyzacji sensorów, sprzętów bez używania modowanej aplikacji. Aplikacja z tego co wiem nie wspiera modelu E1, więc zainstalowałem moda z kapiba.ru. Po zalogowaniu się na region Polska, wyświetla mi się ten włącznik, gdzie mogę sparować go z Gateway V3 (EU) lub Aqara m1s (EU) które posiadam. Niestety podczas wykonywania procedury, nie mogę połączyć się z żadną bramka. Proszę powiedzieć czy sprzęty z europejskiej dystrybucji nie komunikują się z tym włącznikiem ściennym, czy jest jakaś inna opcja, dzięki której mój problem się rozwiąże.

Pozdrawiam, Miki

• Developer

zigbee3 mozesz sparowac tylko na regionie, gdzie jest oficjalnie lub regionie cn. zeby sparowac e1 musisz zresetowac wifi w hubie (przycisk 10s) i sparowac huba w apce na regionie cn. tam e1 sparuje sie bez problemu. jesli chcialbys miec e1 na eu to robisz to co opisane wczesniej, a pozniej ponownie reset wifi w hubie i parujesz go na eu. na koniec piszesz do mnie priv.

• 4 weeks later...
W dniu 14.12.2021 o 20:48, rezmus napisał:

zigbee3 mozesz sparowac tylko na regionie, gdzie jest oficjalnie lub regionie cn. zeby sparowac e1 musisz zresetowac wifi w hubie (przycisk 10s) i sparowac huba w apce na regionie cn. tam e1 sparuje sie bez problemu. jesli chcialbys miec e1 na eu to robisz to co opisane wczesniej, a pozniej ponownie reset wifi w hubie i parujesz go na eu. na koniec piszesz do mnie priv.

Podczepię się z pytaniem, to jakie przełączniki światła (bez N - blok wielka płyta) najlepiej kupić, aby było jak najmniej problemów? 

Po studiowaniu forum wiem, że unikać H1?

D1 będzie działać ma modzie na EU bez problemu. E1 trzeba zalogować razem z bramką na CN i zwrócić się z prośbą do @rezmus żeby zrobił czary mary na EU 

E1 jest na rynek EU ale dla Aqara app. Żeby działały na EU na Mihome trzrba zrobić to co wyżej napisałem

Edited by piteron

@piteron Dziękuję. Mam w bloku z wielkiej płyty okrągłe puszki, czyli E1 bez N. Widzę, że wcale nie tak łatwo je dostać...

Znalazłem na Ali sporo D1, nawet C1 jakieś jest, ale nigdzie E1.

Jak szukać, żeby nie wtopić?

Edited by Mackai

• Developer
Godzinę temu, piteron napisał:

E1 jest na rynek EU ale dla Aqara app

switche e1 nie sa w eu oficjalnie sprzedawane i nie wiadomo, czy beda. w aqara app na eu tez nie dzialaja. z serii e1 tylko e1 motor jest oficjalnie w eu (do aqara app).

@rezmus Dziękuję. Wiem z Twoich wcześniejszych wypowiedzi, że włączników E1 nie ma oficjalnie w EU. Ale na Aliexpress też ich nie widzę (są za to C1, co to jest?). 

Pytanie, gdzie ich szukać? Bo E1 to jedyne, co mi będzie działać w okrągłej puszce bez N w modyfikowanej przez Ciebie apce. ?

Edited by Mackai

3 godziny temu, rezmus napisał:

switche e1 nie sa w eu oficjalnie sprzedawane i nie wiadomo, czy beda. w aqara app na eu tez nie dzialaja. z serii e1 tylko e1 motor jest oficjalnie w eu (do aqara app).

200% racji. Przepraszam za wprowadzenie w błąd ?

2 godziny temu, piteron napisał:

A da się sparowac H1 na EU ?

Postępowałem zgodnie z instrukcją do E1, czyli zmiana na chiny, parowanie bramki, parowanie switcha, powrót na polski region i ponowne parowanie bramki. Tak po prostu na eu sprawiać się nie da.

Kupiłem na próbę w Polsce 1 szt. Aqara E1. Połączyłem według instrukcji z tego wątku, po czym poprosiłem @rezmus o czary-mary. Włącznik działa elegancko (moja bramka to Xiaomi V3, apka modowana oczywiście). Jedyne ograniczenie o którym wspomniał @rezmus, to aby nie rozbijać podwójnego włącznika na dwa pojedyncze w jego opcjach, bo nie zadziała to na EU i może to robić problemy i wysypywać aplikację. Dziękuję za pomoc. 

Teraz tylko pozostaje wyszukać gdzieś do kupienia te E1 w ludzkich pieniądzach... Gdyby ktoś coś, to dajcie proszę znać.

Edited by Mackai
  • Like 1

Witam.

Czytam już jakiś czas o tych przełącznikach i dalej czegos nie rozumiem. Mam officialna apke i region polska. Mam możliwość dodania Aqara Wall switch (brak przewodu neutralnego). Tylko taki pasuje do moich warunków. To który mam kupić? H1 czy E1? Dlaczego mam robić jakieś kombinacje skoro wg apki mogę dodać taki przełącznik?? Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam

• 3 months later...

Dzień dobry. Mam problem z włącznikiem aqary E1 bezprzewodowym. Nie potrafię go sparować z bramką v3. Mam zmodowana apke i próbowałem już i na chińskim serwerze jak i eu. Co mogę robić źle?

20 godzin temu, Terry napisał:

Dzień dobry. Mam problem z włącznikiem aqary E1 bezprzewodowym. Nie potrafię go sparować z bramką v3. Mam zmodowana apke i próbowałem już i na chińskim serwerze jak i eu. Co mogę robić źle?

Trzymasz 10sek prawy klawisz miga, pozniej powinno 3 razy ciągłym i puszczasz. Na czym staje?

37 minutes ago, Fanek said:

Trzymasz 10sek prawy klawisz miga, pozniej powinno 3 razy ciągłym i puszczasz. Na czym staje?

Robię dokładnie tak jak napisałeś i staje na niczym. Nie znajduje go apka 😢

34 minuty temu, Terry napisał:

Robię dokładnie tak jak napisałeś i staje na niczym. Nie znajduje go apka 😢

A kupiłeś nowy? może był kiedyś dodany, reset robiłeś?  w apce jest instrukcja jak zrobić 5 razy kliknąć

2 hours ago, Fanek said:

A kupiłeś nowy? może był kiedyś dodany, reset robiłeś?  w apce jest instrukcja jak zrobić 5 razy kliknąć

Tak nowy, zafoliowany itp. niestety nie widzę w apce instrukcji jak zrobić reset. Wyjmowałem też baterię. Zmieniałem region na chiny i ciągle nic