Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Recommended Posts

U mnie nie, jest jak na wszystkich wcześniejszych, koło 7 dni trzyma

@Kaudii® a jak masz ustawione:

1. powiadomienia ?

2. ciągłe połączenie z telefonem po BT ?

3. rozumiem, że trybu samolotowego nie włączasz ? 

4. jak aktywność treningowa ?

U siebie zauważyłem, tak jak wcześniej pisałem, że przy treningach i mp3 bateria leciała szybciej. Na 2.2. trzymało 5-6 dni, tutaj, 3-4.

Dlatego na testy wróciłem do 2.2.

Dodam, że ustawienia zegarka na 2.2. i 2.6. były takie same,

synchronizacja z amazfitem kilka razy dziennie, powiadomienia włączone tak samo, tryb samolotowy wyłączony, automatyczne podświetlenie, ruch nadgarstka wyłączony.

Powiadomienia non stop 24h na dobę,  nie używam trybu samolotowego,  podświetlenie mam na 2 na stałe , treningi w tym czasie brak, z treningami jak 2-3 razy w tygodniu po 1h na rowerze, to na jeden trening z GPS odpada jakieś 10% baterii tak wychodzi z moich obserwacji,  co w konsekwencji daje około 2 dni mniej na czuwania. Wybudzanie nadgarstkiem wyłączone,  siła wibracji na średnie, przy silnych trzyma krócej, powiadomienia mam z około 20 aplikacji co przez cały dzień daje niezłą liczbę,  plus powiadomienia wibracją przy połączeniach, ich ilość również ma znaczenie bo i podświetla się ekran by wyciszyć czy je odrzucić. Odległość o telefonu, sam telefon i Jego BT ma znaczenie,  jak słabszy sygnał to oba urządzenia zużywają więcej prądu na jego podtrzymanie. Jak widzicie wiele kwestii ma znaczenie. A kolejna rzecz to to że i egzemplarze się od siebie należności różnią,  to jak z wydajnością komputerów,  niby takie same a jednak parametry pracy się różnią.

A z ciekawostek to tak wygląda teraz u mnie 

Screenshot_2019-06-01-12-00-05-097_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Z czego 2 dni w trybie samolotowy, bo teraz bawię się TicWatch Pro bo mam od środy popołudniu. 

W dniu 25.05.2019 o 11:10, spaner napisał:

IMG_0703.JPG

IMG_0704.JPG

IMG_0705.JPG

Zainstalowałem dzisiaj ten rom, ale np. przy włączeniu jazdy na rowerze pojawia sie taki komunikat: "AGPS wygasł. Wyszuk. GPS będzie wolne. Połącz z aplik. Amazfit, aby je zaktual."

GPSA wyszukuje ale trwa to długo. Aplikację na telefonie mam zainstalowaną z forum w wersji 2.6.2-play z GP.

Dodatkowo w jaki sposób uruchomić wyświetlanie aplikacji na zegarku w sposób pokazany powyżej?

Zainstaluj inna wersje aplikacji to będziesz miał widzety jak na zdjęciach,  wersje dev beta są udostępniane przeze mnie na forum w innym twmacie, ja osobiście wolę po staremu o ile przycisku działały jak kiedys.

Kwestia agps,  w aplikacji wymus synchronizację z zegarkiem agps też zostanie pobrany nowy i po komunikacie. 

• Thanks 1

W dniu 1.06.2019 o 12:11, Kaudii® napisał:

Powiadomienia non stop 24h na dobę,  nie używam trybu samolotowego,  podświetlenie mam na 2 na stałe 

Tak przez ciekawość, jaki cel ma podświetlenie na 2? Dla mnie to tylko psuje kolory tarczy i ogranicza czytelność poprzez spadek kontrastu. No i obciąża baterie.
A w nocy strasznie wali po gałach, wiec wybudzając się w nocy na sika nie da się nawet sprawdzić godziny.

W amazmod można ustawić "inny" poziom 1, który w dzień praktycznie jest niewidoczny, ale w ciemniejszych miejscach wystarczająco doświetla tarczę tak że widać wszystko wyraźnie. A w nocy nie oślepia.

Jak dla mnie używanie Amamod nie ma sensu, ale każdy robi jak uważa,  a jaki sens ma auto podświetlenie, skoro i tak źle działa. Jaki sens ma korzystanie z mojej wersji systemu skoro każdy może zrobić sobie swój własny i tak można wymieniać bez końca. Więc pi co ta dyskusja,  ja w ciągu dnia nie używam podświetlenia bo nie ma po co tarcza jest czytelna i bez niego. Poziom 1 jest dostępny i bez Amazmoda, tak w gwoli ścisłości. 

AmazMod ma fajne powiadomienia na białym tle z możliwością uaktywnienia podświetlenia.
Te "1" z AmazMod to zupełnie inny poziom niż 1 z zegarka. Jest dużo ciemniejszy, ledwo co świeci. Ale na tyle by po ciemku swobodnie odczytać tarczę.
A korzystanie z twojej wersji jak dla mnie ma wiele sensu. Mogłem się swobodnie cofnąć do 2.3.7 która dla mnie działa najlepiej. I nie, nie każdy może sobie zrobić sam własną wersje romu;)
Pytałem z ciekawości, bo może są jakieś korzyści z jaśniejszego podświetlenia z którego nie zdawałem sobie sprawy. I faktycznie - automatyczne podświetlenie jest skonfigurowane w zupełnie absurdalny sposób - jakby to był ekran OLEDowy.

Amazmod - używam ze względu na powiadomienia. Powiadomienia w standardowym Amazfit Watch kompleeeeeeetnie BEZ SENSENSOWNE - właściwie mogłoby ich nawet nie być w takiej formie. Więc używanie  Amazmod ze względu na powiadomienia IMHO ma sens 😉

Jak dla kogo to po pierwsze, a po drugie koniec offtopu na temat tej aplikacji, jest dla niej przewidziany odpowiedni temat.

a nie dało by rady zrobić tego rumu z powiadomieniami na białym tle i czarna czcionka ;)?

Posted (edited)

Pomiar tętna - trening interwałowy na rowerze stacjonarnym.

Screenshot_2019-06-06-12-40-50-302_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

A do odmiany tak wygląda na 2.2.

Screenshot_2019-06-06-12-40-38-779_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Dodam tylko, że typ, czas poszczególnych cykli jak i długość cykli był identyczny :)

Edited by szablix

Wszystko w jak najlepszym porządku !!!.

Zegarek miał ROM 2.3.6.1 (dostępne języki EN, kilka krzaczków :), TR) i wgrało się wszystko bez najmniejszego problemu.

Gorąco POLECAM ten ROM !!! i oczywiście samego "kucharza" @Kaudii®!!!

W dniu 6.06.2019 o 02:15, savio23 napisał:

a nie dało by rady zrobić tego rumu z powiadomieniami na białym tle i czarna czcionka ;)?

@Kaudii® dużo przy tym pracy ? Jest wogole taka możliwość ? Niestety jako użytkownik iPhone nie mam możliwości instalacji amazmoda.

pozdrawiam