Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Powiadomienia z Xiaomi Home na opasce Mi Band 4

beetle
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Korzystam z wersji oryginalnej Xiaomi Home v6.13.702 (bez moda) podpiętej do serwera PL.

W ostatnim czasie nie mam problemów z powiadomieniami wysyłanymi z aplikacji na telefon (Xiaomi Mi9).
Czasami (ale rzadko), co kilka tygodni (z reguły podczas weekendów) powiadomienia potrafią dostać "czkawki" i utykają na kilka godzin. Łączę to z jakimiś pracami serwisowymi na serwerze regionu PL. Widać to często po statusach OFFLINE elementów. Ale nie tu sedno.

Po ostatniej (lub nawet dwóch ostatnich) aktualizacjach aplikacji XH zamilkła zupełnie opaska Mi Band 4. Zamilkła tylko dla powiadomień z Xiaomi Home.
Inne aplikacje działają z opaską cały czas dobrze.

Coś tam "nie pykło" w kodzie chyba dla dwóch ostatnich wersji.

Raport:

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v6.13.702 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4
Mi9 (MIUI 12.0.4) + Xiaomi Home v6.13.702 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4
Mi9 (MIUI 12.0.4) + Xiaomi Home v6.13.700 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4 (ale nie mam 100% pewności)
Mi9 (MIUI 12.0.4) + Xiaomi Home v6.12.706 + MiBand4 v1.0.9.66 - poprawna współpraca z MiBand4
Mi9 (MIUI 12.0.4) + Xiaomi Home v6.11.702 + MiBand4 v1.0.9.66 - poprawna współpraca z MiBand4

Czy u kogoś jeszcze coś takiego wystąpiło ?

Profilaktycznie restartowałem opaskę ale zmian nie ma.

Czuję, że coś leży po stronie XH, skoro inne aplikacje radzą sobie nadal dobrze.

Edited by beetle

Dzisiejsza aktualizacja Xiaomi Home nic nie zmieniła w temacie problemu.

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v6.13.708 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4

Edit(2022.01.25):

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v7.1.704 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4 (MiFit v5.6.0)

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v7.1.704 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4 (MiFit v5.5.2)

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v7.1.702 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4 (MiFit v5.5.2)

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v7.0.700 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4 (MiFit v5.5.2)

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v6.14.702 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v6.13.712 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v6.13.710 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4

A może to wina MiFit v5.5.1 ?

Nie. Sprawdziłem MiFit v5.4.0 i również cisza. Wina musi być po stronie Xiaomi Home 

Edited by beetle
Uzupełnienie info o kolejną wersję

• 5 weeks later...
W dniu 1.12.2021 o 11:26, beetle napisał:

Dzisiejsza aktualizacja Xiaomi Home nic nie zmieniła w temacie problemu.

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v6.13.708 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4

Edit(2021.12.23):

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v7.0.700 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4 (MiFit v5.5.2)

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v6.14.702 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v6.13.712 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4

Mi9 (MIUI 12.5.2) + Xiaomi Home v6.13.710 + MiBand4 v1.0.9.66 - problem z MiBand4

A może to wina MiFit v5.5.1 ?

Nie. Sprawdziłem MiFit v5.4.0 i równiez cisza. Wina musi być po stronie Xiaomi Home 

u mnie   na   Mifit  też   Xiaomi Home   tez nie daje powiadomien
Niewiem jak  to ogarnac 

14 godzin temu, KamkaSkanka napisał:

u mnie   na   Mifit  też   Xiaomi Home   tez nie daje powiadomien
Niewiem jak  to ogarnac 

Obawiam się, że pozostaje nam tylko czekać na to, że zgłoszenia dotrą do Xiaomi i w kolejnych wersjach Mi Fit (wyższe niż v5.5.2) lub Mi Home (wyższe niż v7.0.704) ktoś to poprawi.

W moich testach cofnąłem się z Mi Fit aż do wersji v5.4.0 i nie uzyskałem powrotu powiadomień na opasce. Nie planuję takiej operacji z Xiaomi Home z uwagi na ryzyko utraty scen i konieczności ponownej konfiguracji.

• Like 1

W dniu 31.12.2021 o 13:33, beetle napisał:

Obawiam się, że pozostaje nam tylko czekać na to, że zgłoszenia dotrą do Xiaomi i w kolejnych wersjach Mi Fit (wyższe niż v5.5.2) lub Mi Home (wyższe niż v7.0.704) ktoś to poprawi.

W moich testach cofnąłem się z Mi Fit aż do wersji v5.4.0 i nie uzyskałem powrotu powiadomień na opasce. Nie planuję takiej operacji z Xiaomi Home z uwagi na ryzyko utraty scen i konieczności ponownej konfiguracji.

W Mifit   w ustawieniach  jest opcja  dodaj konto  xiaomi    ale  to też nie pomaga

• 2 weeks later...
  • 4 months later...

Cześć.

Dalej jest kiszka u mnie z powiadomieniami Mi Home org (v7.7.604) na Mi Band 4 (v1.0.9.66) z ZeppLife (v6.1.2). Tylko aplikacja Mi Home nie działa w tym zakresie.

Czy komuś udało się dopaść jakieś szersze info na ten temat ? Xiaomi porzuciło temat ?

Wysyłam zgłoszenia ale to studnia bez dna. Wchłania/łyka i zapomina. Nawet "plusku" nie słychać. 

8 godzin temu, piteron napisał:

Miband5 ,6 i 6NFC tez bez powiadomień 😡

To już skandal. Ale daje nadzieję. Najwyraźniej nie jest to akcja przeciwko użytkownikom Mi Band 4 w kierunku wymiany modelu opaski na wyższy.

Czy zna(sz) ktoś 'skuteczne' konto mailowe, na które można wysłać raport w tym temacie ? Zgłaszanie problemu poprzez ZeppLife czy Mi Home już mi się przejadło. Nie odpuszczę. Jeszcze mam 'power' na próby dotarcia do Xiaomi. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. 

• Like 1

2 godziny temu, beetle napisał:

Dzisiaj udało mi się nawiązać kontakt e-mail z Xiaomi Poland Customer Service. Mam nadzieję na profesjonalne podejście i analizę problemu.  

Gratuluję. Ale nie liczył bym na wiele. Ja dzisiaj zainstaluję inna apke do obsługi mibandow "Notify for Miband"

Edited by piteron

Niestety ale powiadomienia w Notify tez nie działają z MH. Z każdej innej apki nawet mega egzotycznej dochodzą bez problemu a tu widać że Xiaomi ma problem z Xiaomi . Miałem na dniach kupować S1 ale chyba jednak wybiorę działająca alternatywę 

• Thanks 1

Xie xie.

Dam Xiaomi szansę. Nie wierzę, że to jest temat zamknięty negatywnie. Upór musi doprowadzić do rozwiązania lub uzyskania potwierdzenia, że funkcjonalność "zabito z premedytacją". "Wóz albo przewóz"

Ja planowałem przeskoczyć z Mi Band 4 na wyższą wersję ale czekam na oficjalne info z Support'u w sprawie tych alertów. To dla mnie kluczowa funkcja w powiązaniu z MH.

• Like 1

Powiem szczerze że nie wierzę w jakąkolwiek reakcję. Fakt że nie ma powiadomień z MH wcześniej w MiFit a teraz w Zepp Life nie jest problemem tygodnia czy miesiąca . W tym czasie było już przynajmniej 3 aktualizacje które nic nie wniosły w przedmiotowym temacie Ja osobiście w sklepie dodałem komentarz 25 stycznia tego roku o braku powiadomień, wysłałem z 50 zgłoszeń z różnych kont i niestety efekt żaden 

Nie chodzi też o same powiadomienia. Od mibanda 4 korzystałem z funkcji wyłączania światła i wentylatora po zaśnięciu. Od momentu jak brak powiadomień niestety ale ta funkcja również jest nieaktywna 

Edited by piteron

Posted (edited)
Cytat

Dziękuje za informację, problem został zgłoszony do Producenta, trzeba oczekiwać na ewentualną aktualizację.

Customer Service (Xiaomi Poland)

Ni hao. Na teraz to wszystko, co mógł zrobić upierdliwy żuczek. 

Edited by beetle

3 godziny temu, beetle napisał:

Ni hao. Na teraz to wszystko, co mógł zrobić upierdliwy żuczek. 

😁😁😁 Czyli w sumie wiemy i pracujemy nad rozwiązaniem 😁😁😁

Tak jak pisałem wcześniej problem występuje od pół roku więc szybciej spodziewał bym się mibanda 10 niż naprawy bledu😏

Posted (edited)

Jest już prawie widoczna kolejna wersja ZeppLife v6.2.1 (dotychczasowa to v6.1.2). Nie sądzę, żeby przyniosła rozwiązanie problemu. Czekam na oficjalną wersję ze Sklep Play. 

Uważam, że pojedyncze zgłoszenia mają większą szansę na zignorowanie. Niestety, nie znam skutecznego pomysłu na masowy pressing na Xiaomi. 

Współpracuję z chińska firmą branży elektronicznej już od prawie 30 lat. 99.5% zgłoszeń błędów lub pomysły na dalszy rozwój sprzętu realizują w ciągu maksymalnie 6 dni. 

Edited by beetle

3 godziny temu, beetle napisał:

Jest już prawie widoczna kolejna wersja ZeppLife v6.2.1 (dotychczasowa to v6.1.2). Nie sądzę, żeby przyniosła rozwiązanie problemu. Czekam na oficjalną wersję ze Sklep Play. 

Uważam, że pojedyncze zgłoszenia mają większą szansę na zignorowanie. Niestety, nie znam skutecznego pomysłu na masowy pressing na Xiaomi. 

Współpracuję z chińska firmą branży elektronicznej już od prawie 30 lat. 99.5% zgłoszeń błędów lub pomysły na dalszy rozwój sprzętu realizują w ciągu maksymalnie 6 dni. 

Jeszcze pewnie 4 lata temu też by problem ogarnęli w pare dni. Teraz problemem jest znajomość swojego portfolio 😏

• Like 1

• 2 months later...