Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Pomiar temperatury z bramką Wifi

PiotrekWroc
 Share

Recommended Posts

Witam,

chcę zbudować układ pomiaru temperatury (ok. 4 czujników bezprzewodowych z możliwą rozbudową w przyszłości do 8 ) z możliwością podglądu przez internet. Myślałem o zastosowaniu czujników Xiaomi Mijia oraz jakiejś bramki internetowej, ale ich zakres pomiarowy zaczyna się od 0 st. C, a w dwóch przypadkach chcę mierzyć temperaturę zewnętrzną. Czy moglibyście mi doradzić, jakie rozwiązanie byłoby w tej sytuacji najlepsze?

Dziękuję za pomoc

Jeśli mogą być bez wyświetlacza, to polecam czujniki Aqara. Pokazują temperaturę, wilgotność i ciśnienie. Mam dwa, jeden w skrzyni ogrodowej, drugi w nieogrzewanym garażu. Działają już ponad rok bezproblemowo, bez wymiany baterii. 

5 godzin temu, PiotrekWroc napisał:

Dokładnie modelu Mijia? Jakie najniższe temperatury pokazały? Jak długo wytrzymuje bateria? Jaki jest ich realny zasięg?

Te okrągłe Xiaomi/Mijia (dla mnie to to samo ;) ).

Jak długo? Od ubiegłej zimy. Baterii jeszcze nie wymieniałem. 

Nie pamiętam niestety najniższej temperatury, a historia tylko 30 dni przechowuje. W Zacgodniopomorskim przy Szczecinie temperatury jakoś bardzo mocno nie spadają, ale były ujemne.

Zasięg? Nie wiem, używam ich w mieszkaniu (front i tył). Bramka jest w zasadzie pośrodku, więc nie ma problemów. One są na zigbee, czyli mają większy zasięg niż bt.

Rozumiem, że czujniki ZigBee podłączone do bramki WiFi działają w chmurze i można nimi sterować z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Czy czujniki bluetooth połączone z bramką działają tak samo? Lepiej wybrać bramkę Xiaomi Gateway Hub v3 czy Aqara hub?

1 godzinę temu, KristofX napisał:

żaden hub aqara działający w MH nie ma BLE, zastanów się również, czy potrzebujesz typowego huba, inne urządzenia z wifi np. wybrane lampy mogą pełnić funkcję bramki dla urządzeń BT

@KristofX tak z tymi innymi urządzeniami jako bramka ble to byl bym ostrożny😏 Teoretycznie mam 13 extra bramek ble a tylko V3 działa prawidłowo 

A wracając do tematu to według producenta czujnik Zigbee mierzy temp w zakresie -20/+50

W takim razie wykorzystam te czujniki ZigBee. Gdzie jest zapisywana historia pomiarów temperatury - w chmurze, bramce czy czujniku? Czy w aplikacji lub na stronie internetowej można tworzyć własne, proste wizualizacje z wykorzystaniem danych pochodzących z czujników?

@piteron problemy są teraz, sam wiesz ze ble działało, celowo nie wspominałem o extra ble dodanych modem, chciałem zwrócić uwagę komuś kto jak napisał potrzebuje konkretnego rozwiązania, aby wiedział, że może zainwestować w pudełko, które będzie tyko hubem i będzie zbierać kurz lub w coś co ma jeszcze inny walor użytkowy, a też będzie hubem

14 minut temu, KristofX napisał:

@piteron problemy są teraz, sam wiesz ze ble działało, celowo nie wspominałem o extra ble dodanych modem, chciałem zwrócić uwagę komuś kto jak napisał potrzebuje konkretnego rozwiązania, aby wiedział, że może zainwestować w pudełko, które będzie tyko hubem i będzie zbierać kurz lub w coś co ma jeszcze inny walor użytkowy, a też będzie hubem

Mam też kilka oficjalnych bramek w kombinacji z innymi urządzeniami i niestety no nie działa to tak jak mgl 03. Może ta nowa kamera 360 pro daję radę ale jej niestety nie mam

owszem na dziś jeśli chodzi o oficjalne ble to tylko mgl03 zarówno u mnie jak i u Ciebie działa prawidłowo, temat nie jest szeroko komentowany więc zakładam że może dotyczyć pewnej specyficznej grupy użytkownikow (duzo bramek, dużo urządzeń) ale bynajmniej ja nie zakładam że tak zostanie i to co się w tej chwili z ble dzieje uważam za przejściowe

Edited by KristofX

• 2 weeks later...