Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Pomiar tętna w trakcie treningu


adamk99
 Share

Recommended Posts

Witam ponownie. Chciałem się zapytać, czy ktoś z was używa ten zegarek do aktywności fizycznej. Zauważyłem niestety dwa duże minusy (room global 1,35):

1. Zegarek mierzy tętno jak chce. W porównaniu do Garmina Vivozctive HR w trakcie treningu na maszynie eliptycznej w 80% czasu tętno było znacznie zaniżone o ok. 20 pkt. procentowych. Pomiar  w wartosciach do 100 uderzeń jest zbliżony, natomiast  w wyższych wartościach to jakaś porażka. Nie wiem, czy to wina tylko mojego egzemplarza czy też tak macie. Mam nadzieję, że następy soft coś poprawi.

2. W trakcie treningu 30 minutowego na Garminie batka spadła o 2% natomiast Amazfit zjadł ok 7%. Duża różnica.

3. Nie wiem skąd brały się recenzje o długim czasie pracy tego zegarka o dobrej pracy w trybie sportowym.. Wg mnie nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością. Przy zwykłej zabawie ze zmianami tarcz bateria leci w oczach. Przy włączonym module BT lub GPS również. Garmina w lecie przy częstym używaniu trybu sportowego z modułem GPS (minimum godzinę dziennie) ładowałem raz na tydzień. Nie wiem, czy to wina softu, czy egzemplarza. Co raz więcej osób o tym pisze. Niestety zaktualizowałem go do 1,35 zaraz po uruchomieniu.

Jak to wyglada u Was?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie testuję to na swoim ze garku z PACEfied ROM Rel 34 (FW chińskie 1.2.48). Przy włączonych powiadomieniach z telefonu rzeczywiści było kiepsko. Teraz robi testy przy włączonym trybie samolotowym na zegarku - wtedy odcina na zegarku BT+WiFi. I tu już jest OK. Generalnie zużycie mam na poziomie 20% na dobę przy normalnym monitoraniu kroków, snu i codziennie aktywność sportowa około 90 minut (taka z włączonym GPS). Na samej aktywności sportowej zużywa mi około 2% na 30 minuty czyli 6% na trening 90 minut. Kolejne 4-5% idzie w nocy na monitorowanie snu/tętna. Także podawane przez producenta 4-5 dni z treningami z GPS wygląda na realne. Podejrzewam, że bez GPS może pociągnąć te 8-10 dni.

Tryb samolotowy stosuję do testów bo wiele osób z problemami z baterią pisze, że to bardzo zależy od dopasowania zegarka z telefonem. Sporo kombinacji pomimo BT Low Energy po obu stronach zjada dużo energii. Część osób pisze też, że nawet na tym samym telefonie zmiana systemu potrafi sporo zmienić (np na Galaxy S6 i 7 zmiana z firmowego Androida na Lineage OS). Także testuję w trybie samolotowym żeby odciąć że od wpływu tego bo chyba współpraca z moim iPhone 6S jest problemem. Tym bardziej, że na powiadomieniach niespecjalnie mi zależy.

Jeśli zrobisz testy w trybie samolotowym i nadal będzie źle to raczej problem sprzętowy, to też ludzie zgłaszali i odsyłali na wymianę.

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem, że dużo energii idzie również poza synchronizowaniem z telefonem, na przeglądanie danych w zegarku. Wg dodatkowej aplikacji bateria.apk, którą zainstalowałem, ponad 26 % energii zużywa wyświetlacz. W związku z tym, zabawa z zegarkiem skutkuje dość przyspieszonym zużyciem energii.

Link to comment
Share on other sites

To prawda. Ale realnie nie robi się tego w normalnym użytkowaniu tylko w pierwszym okresie zabaw zegarkiem i tarczami. Potem dobiera się tarczę optymalną wyglądowo i zakresem informacji i jej używa.

Sporo zajmuje też sama synchronizacja danych co jakiś czas. Gdy robi się to raz na 1-2 doby to przy te ilości danych zżera to ze 3-4% baterii.

Druga kwestia, o której nie czytałem nigdzie a sam zauważyłem (ale na razie bez bardzo szerokich analiz) to że zdecydowanie więcej baterii idzie gdy zegarek działa na jakiejkolwiek niestandardowej, dogrywanej tarczy. Pewnie zależy to od konkretnej tarczy standardowej i dogranej (ilość pikseli do podświetlania itp.). W moim przypadku działam normalnie i liczę procenty na standardowej tarczy Ethernal Moment z czarnym tłem i minimalnymi znaczkami "podziałki" i w ciągu 8h pomiaru (1/3 doby, łatwe przeliczanie) na tej tarczy schodziły mi 2% baterii na na tarczach dodatkowych 5-7%. Powtarzałem to kilka razy i zawsze podobny wynik.

Aktualnie mam dobę bez aktywności sportowych i GPS i wynik to 8%. Czyli w takiej konfiguracji rzeczywiście da się wyciągnąć te 11-12 dni na jednym ładowaniu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To dobry wynik. Ja swojego oddałem w zwrocie konsumenckm,. Teraz czekam do marca na AMAZFIT 2. Obydwa uwiodły mnie wyglądem, ale dwójka przebija wszystkie  smartwatche. Poza tym ma co najmniej jedną użyteczną funkcję, która ma duże znaczenie dla mnie - łączy się z pasem HR.

Link to comment
Share on other sites

Dwójka obsługuje wszystkie pasy HR - zgodnie z FAQ wszystkie pasy z BT 4.0 działają.

To jedna z rzeczy, które powodują, że myślę o tym żeby uruchomić na jedynce ROM z dwójki. Skro to wszystko jest w systemie bo sprzętowo jest to ten sam zegarek to powinno to też działać z jedynką.

FAQ do dwójki, informacje o pasie są w odpowiedziach 177-178: http://amazfitcentral.com/amazfit-pace-2-faq/

Edited by bigl
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

A tak z ciekawości, wczoraj wziąłem na testy mojego stratosa na basen. Popływałem i wszystko fajnie, tylko tak w apce jak i w Stratosie nigdzie nie widzę tętna. Czy to znaczy, że jeśli nie ustawię ciągłego pomiaru i wybiorę aktywność basen to tętno nie będzie mierzone? Wydawało mi się, że przy uruchomieniu aktywności pomiar tętna włącza się automatycznie. Proszę o podpowiedź.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept