Jump to content

kolosm

Fan
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Place
  Rybnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ciężko powiedzieć czemu tak jest. Jedno wiem na pewno: od ponad 3 lat mam zegarek Polar M400 + opaska H7. Gdy zegarek nie jest używany do treningów (tylko czasomierz) to wytrzymuje na jednym ładowani ok miesiąca! Jednak gdy odpalam trening z H7 to czas skraca się do niecałych 4h (możliwe że nawet 3h). Dodam tylko, że to nie ma muzyki poprzez BT tak jak można jeszcze dołożyć w stratosie
 2. Maryn ma rację, potem się to stabilizuje. Należy pamiętać, aby łączyć się z pasem na BT nie spod menu/połączenia/BT lecz wejść w konkretny trening, zjechać na dół w ustawienia i dopiero tam dać połączenie z dodatkowymi urządzeniami.
 3. Ja już jestem po wielu biegach / rowerach z pasem Polara H7 i ani razu w tym przypadku mnie nie zawiódł. Nawet ostatnio zszedł poniżej 10% z baterią (jeszcze biegłem z 10min dalej) i nie zerwał połączenia BT. Muzyki słuchałem już na wielu urządzeniach poprzez BT (nawet w aucie na roidmi 3s) i zawsze bezbłędnie działa.
 4. Dokładnie, też bym tak obstawiał. Mogłeś mieć nawet potwierdzenie tego na zegarku na chwilę!
 5. Z baterią jest tak: np wczoraj biegałem 42min (7,3km) i zjadło mi 16%. Można przyjąć że 1h biegania = 21%. Jednak ja biegam właśnie z pasem H7 Polara (nie wiedzieć czemu i tak pulsometr cały czas świeci w zegarku) oraz z muzyką (słuchawki Meizu EP 52, mega rewelacja do sportów) więc BT jest jakby dwukrotnie odpalony. Jutro planuję przebiec 21km zatem mogę coś więcej napisać o tym w sobotę... Należy też dodać jak już wcześniej ciut wspomniałem, iż będąc na rowerze bez pasa i bez muzyki to bateria ledwo schodziła, mimo pulsometru i GPS. Również 7h wędrówka w górach z ustawionym sportem = chodzenie także mało wyczerpywały baterię, niewiele szybciej niż zwykłe używanie zegarka z ciągłym pomiarem tętna. Reasumując, nie zdarzył mi się nigdy nagły drenaż baterii w połączeniu z pasem. Co do M430 to słyszałem że fajny sprzęcik, jednak mi tu zależało też na "normalniejszym" wyglądzie a nie tylko sportowym, dlatego wahałem się między Stratosem i M600 i na razie jestem mega zadowolony (ćwicząc z pasem)
 6. Mogę tylko dodać do poprzednich moich wypocin, iż przy połączeniu z pasem Polara H7 pomiar tętna jest idealny przy każdym ćwiczeniu. Także jeśli by komuś na tym zależało to mogę polecić. Natomiast same wyjścia w góry czy jazdy rowerowe bez pasa - Stratos działał bardzo dokładnie.
 7. Ja ostatnie biegi mam dziwne. Tzn przez kilkanaście minut pomiar działa idealnie, potem jakby tracił kontakt i pokazuje non stop ok 120 ud/min i znowu po kilkunastu minutach wraca na idealne tory aby na koniec biegu się stracić. Nie rozumiem o co tu chodzi. Kiedy działa to jest ideał. A potem jakby się przywieszał... Wczoraj kumpel odebrał swój ver eng od nowości. Pobiegłem od razu z 3 zegarkami jak wariat:) Stary polar na pasie jak zawsze 100% celnie. Mój stratos w kratkę raz super raz kapa. Natomiast kumpla od początku nie "chwycił" i pokazywał właśnie przez cały bieg wahania 115 do 130 czyli tak samo jak mój kiedy nie wyrabia... Póki co zostaje ćwiczyć z pasem. Reszta funkcji zegarka rewelka!
 8. Ja takie (pierwsze) powiadomienie dostałem:) Natomiast jeśli byś chciał looknąć w ostatni tydzień to przeskocz całkiem w lewo na pierwszą aplikację "centrum danych" i przejdź raz w prawo do drugiej zakładki "RUCH" gdzie masz pięknie pokazany ostatni tydzień.
 9. Fakt masz rację! Kiedy połączę się z pasem i dam np sport: bieg to mimo odczytu z pasa HR zegarek dalej mruga na zielono jakby on też sam od siebie próbował mierzyć. Jednak jestem prawie pewien, iż pomiar idzie z pasa, ponieważ wtedy mój stary Polar M400 nie może się połączyć z pasem (czyli on może pracować zapewne tylko z 1 urządzeniem na raz). Kiedy połączę natomiast M400 z pasem to już Stratos nie może się z nim połączyć. Co do samego pomiaru z nadgarstka to faktycznie, ostatnie 2 biegi i dokładnie ta sama sytuacja...bieg ok 5-10min i pomiary tętna idą łeb w łeb do ok 142 ud/min, potem dzieje się coś dziwnego w Stratosie i zaczyna spadać do ok 120 i tak się już waha do końca biegu czyli totalny kosmos. Mam wrażenie, że coś tu jest nie tak z oprogramowaniem. Bo było już sporo biegów gdzie wszystko działało bdb, nawet tutaj (ostatnio) do pewnego momentu również świetnie działa i nagle klops "odcięcie zapłonu"! Spróbuję jeszcze kilka razy i jeśli problem będzie się powtarzał to wrócę do oryginalnego CN romu aby sprawdzić jak on się sprawdza. Jeśli i to nie pomoże to pozostaje ćwiczyć z pasem HR i czekać na aktualizację, która zapewne rozwiąże ten problem...
 10. Wczoraj kolejny bieg 11km. Tym razem dosłownie wszystko zadziałało idealnie, GPS jak zawsze ideał, natomiast pomiar tętna praktycznie w każdym momencie taki sam lub chwilowo 2-3 ud/min odchyłek od pasa (Polar H7 poł z M400). Muzyka w tle na BT, po 1.05h zeszło ok 20% baterii. Ciekawe jak to dalej będzie wyglądało, na razie jest nieźle:) Wrzucam potwierdzenia jpg: Tętno Stratos (nadgarstek): https://photos.app.goo.gl/HZx6ngyX5YwSqV4h2 Tętno Polar (pas): https://photos.app.goo.gl/dS9qOCqRHaELTnvh1 Dane biegu Stratos: https://photos.app.goo.gl/lbTGDrMQvBDxYhvX2 Dane biegu Polar: https://photos.app.goo.gl/yVBYmV9a2lN8jYIG3
 11. FNW święte słowa! Nawet na Polarze M600 (za 1200zł) pomiar z nadgarstka jest BDB ale nie idealny jak z pasa. Natomiast to co opisuje Przedi w pierwszym poście to faktycznie żenada... U mnie pomiar działa na prawdę nieźle, mam pas HR ale z niego na razie nie korzystam nie widząc takiej potrzeby podczas biegania (mam go sparowany z innym zegarkiem do testów o czym pisałem we wrażeniach o Stratosie). Ciekaw jestem czy po aktualizacji Przedi Ci się poprawi?
 12. Adamie może masz coś nie tak z zegarkiem? U mnie na 5 prób (biegów) tylko raz pokazywał błędne pomiary, reszta była bardzo zbliżona do pomiarów z pasa. Nie rozumiem też kwestii zjadania baterii przy pasie HR, wręcz przeciwnie, czujnik w zegarku jest wtedy wyłączony (nic nie miga od spodu) a utrzymuje się tylko połączenie BT (które jest i tak cały czas włączone od zawsze) zatem przy korzystaniu z pasa mamy idealny pomiar tętna i mniejsze zużycie baterii. Pasy takie choćby używane to koszt poniżej 100zł...
 13. Adam a ile razy to sprawdzales? Ja jeszcze będę testował bo jak pisałem na 4 próby raz tak się zdarzyło... Mam wrażenie, że to wina softu i pewnie w aktualizacji to naprawia gdyż pomiar sam z siebie jak widać działa w większości przypadków bdb. Pewnie ma jakieś chwilowe zwiechy... Mam nadzieje:)
 14. We wrażeniach o zegarku sporo tam opisałem, tak w skrócie: działa bez problemu z moim pasem Polar H7.
 15. Tak sprawdzałem i z moim Polar H7 (od zegarka Polar M400) łączy się bez problemu, działa idealnie. Także jeśli chodzi o ten model to polecam, do tego słuchawki Meizu EP52 i można biegać z uśmiechem:) Wczoraj odbyłem kolejny trening (pas działał ponownie ze starym zegarkiem M400) i mam kolejne wnioski: - biegałem specjalnie na bieżni gdzie po wewnętrznym torze jak wiemy jest 400m, Stratos wskazywał praktycznie idealnie każde okrążenie, zrobiłem ich prawie 23 (zatem niecałe 9200m) i tu było wskazanie 9120m. Polar do którego byłem przekonany, że GPS działa idealnie o dziwo wskazał aż 9400m zatem i średnie tempa biegania wyszły dosyć różnie (S= 6,26 min/km natomiast P= 6,16 min/km). Wniosek taki, iż GPS jest na prawdę świetny w Stratosie. - pomiar tętna niestety teraz całkowicie nie zdał egzaminu, pierwszy raz miałem taki przypadek: Otóż do ok 5okr było wsio ok, oba zegarki szły podobnie do ok 144 ud/min i nagle... w Stratosie tętno powoli zaczynało maleć, mimo dalszego biegu i zwiększającego się wysiłku... Zeszło aż do 110 ud/min (gdzie polar już wskazywał 150-153 czyli poprawnie bo czułem już zmęczenie) i zaczynało się raz podnosić do 130 i znowu spadać do 110. Nie pomagało nic - podczas biegu zmieniałem położenie zegarka na nadgarstku, zacieśniałem i luzowałem pasek, nawet przekręciłem zegarek do wewnątrz ręki! Zero zmian i dalej błędne odczyty. Niestety zostało tak aż do końca biegu (gdzie miałem już ok 163 ud/min) więc nieco mnie to martwi. Nie wiem co się działo, to był mój 4rty bieg z tym zegarkiem i poprzednie 3 odbyły się bez problemów... No nic potestuje to dalej i jeśli będą jakieś większe problemy to spróbuję go przwyrócić do ust fabrycznych lub po prostu w ostateczności będę do niego używał pasa napiersiowego. - muzyka bez problemu, z słuchawkami EP52 to dosłownie odlot:)
×
×
 • Create New...