Jump to content

FromWp

Fan
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by FromWp

 1. Te "wtyczki" zigbee Aqary i Mi obsługują max 2300 W (to może być za mało) ale obydwie mają dziurkę na uziemienie z bolcem. Ta Wi-Fi Mi ma większą moc 3200W, ale nie pasuje do gniazdek z bolcem (nie ma nawet dziurki). Większość pralek, zmywarek ma programy z opóźnieniem startu i można sobie to ustawić bez zdalnego uruchamiania. Dodatkowo nie wiadimo jak te sprzęty będą działały po odcięciu i ponownym podaniu zasilania. Jak mają programatory elektroniczne to może być z tym problem.
 2. Musiał byś pokazać screeny z samej automatyzacji jak to napisałeś. Ty masz same sceny włącz, oprócz jednej czasowej wyłącz o 6.00 i ta też działa. Rozdzielił bym to i zrobił oddzielne na włączenie i wyłączenie przy określonych temperaturach w zadanych przedziałach czasowych.
 3. Niestety tak. Moim zdaniem nie da się tego sensownie zrobić automatyzacją opartą na czujniku temperatury i wyłaczniku. Można kombinować i zrobić coś co "prawie" będzie działać zakładajac że to uruchamia się przy przejściu przez dany punkt temperatury. Do tego potrzebny jest specjalny sterownik na którym da się ustawiać przedziały temperatury. Widziałem gdzieś posty o takim na tym forum.
 4. A kiedy ma się wyłączyć, bo w żadnej z tych scen nie ma wyłączenia? Chyba jeszcze nie wiesz że warunki jeżeli poniżej, jeżeli powyżej nie są bezwzględne. To działa jak temperatura przejdzie przez dany punkt a nie tak, że jeżeli o danej godzinie jest niższa to się włączy. "Jeśli poniżej below -10 to włącz od 22 do 6" ta twoja akcja w rzeczywistości działa tak: Jeśli temperatura była wyższa niż -10 stopni i spadła poniżej -10 stopni to się włączy (jak na starcie była niższa od -10 to się nie włączy) od 22 do 6.
 5. Wszystko już chyba działa. To była kolejna próba wytrzymałości i przywiazania do systemu użytkowników. W obecnej formie to MiHome nawet do zabawy nie bardzo sie nadaje.
 6. Pospieszyłem się. Żarowki nie działają, oczyszczacz, grzejnik, kamery i mgl03 działają. Co ciekawe mam jedną z apką Yeelight zalogowaną kontem Mi i też nie działa (offline).
 7. U mnie na razie wszystko działa na serwerze EU glm03 (z oficjalną wersją MiHome), łącznie z automatyzacjami (po LAN, jedna przez chmurę uruchamiama rano i zadziałała).
 8. Ja już z niej zrezygnowałem, leży w pudełku. Niezależnie czy po mobilnych, czy Wi-Fi, działała na chińskim regionie tragiczniie.
 9. Hub Mi mgl03. Opóźniena na chińskich serwerach czasami bywają naprawdę duże. Modowana apka pomoże w spieciu, ale opóźnień nie zlikwiduje. Ja bym kupował tylko urządzenia na rynek EU.
 10. W niektórych opisach widać mylnie podają że to wi-fi.
 11. Ten wyłącznik po wi-fi to i bez huba powinien zadziałać. Twój hub nie ma ble, czyli z czujnikami temperatury (termometrami bt) nie zadziała. Lepszy, nowszy i bardziej uniwersalny (z ble) jest mgl03, ten https://mi-store.pl/product-pol-984-Centralka-Inteligentnego-Domu-Xiaomi-Mi-Smart-Home-Hub-BLE-ZigBee-Wi-Fi.html
 12. Dokładnie tak samo jest w apce Yeelight. Te opcje dotyczą tylko odciecia i przywrócenia zasilania.
 13. A to przypadkiem nie dotyczy tylko całkowitego fizycznego wyłączenia (odciecia zasilania) i ponownego włączenia?
 14. Na europejskim, przynajmniej ta sprzedawana oficjalnie (nie wiem czy jest wersja chińska). Teoretycznie IP65 czyli deszcz nie powinien zaszkodzić. Wada to słabe diody podczerwieni, skutecznie oświetlą tylko na 3-4 metry.
 15. Chciałem żeby w dzień (6.30-23.30) temp. była 20-21 stopni. W nocy (23.30-6.30 następnego dnia) pomiędzy 19 a 20 stopnia. Dodatkowo dodałem 15 minut włączenia rano o 6.31 niezależnie od temp. i dla bezpieczeństwa w razie błędów żeby się zawsze wyłączył powyżej 22 stopni.
 16. Sceny z termometrami po ble (czyli z mgl03) uruchamiające grzejnik (Wi-Fi) nadal mam LAN. A te uruchamiane czasem to cloud. Mgl03 zawsze parował się bez problemu w naszej strefie i w ustawieniach był CET. Tylko sceny świrowały, a ten źle ustawiony czas nie był nigdzie widoczny.
 17. Nagrywanie po wykryciu ruchu, ciągłe nie jest mi potrzebne. FW mam nawet nowsze 4.0.9_0112.
 18. Na razie jedyną metodą jest rezygnacja z karty SD. Mam tą kamerę i też jest problem z odtwarzaniem z SD. Nagrania z darmowej chmury odtwarza bez problemu, ale to tylko 8 sekund po wykryciu ruchu.
 19. Na oryginalnej z Miui jest ok. Mi9Lite
 20. FromWp

  Podgląd kamery

  Działa. Założenie drugiego konta i udostępnienie to chwila roboty. Jak nie spróbujesz, nie będziesz wiedział.
 21. FromWp

  Podgląd kamery

  Z autopsji. Tak mam u siebie z żoną i działa (nie próbowałem na jednym koncie). Mam dwie kamery Yi, zewnętrzną i wewnętrzną.
 22. FromWp

  Podgląd kamery

  Trudno powiedzieć, raczej jakiś błąd w telefonie. Apka ma zezwolenie na wyświetlanie wyskakujących okien i wyskakujących okien podczas pracy w tle? Co do konta to chyba lepiej założyć drugie i udostępnić.
 23. Czyli v3 jest tylko w jednej wersji bez rozgraniczeń na cn i global?
 24. Na razie jedyne co mi przyszło do głowy to dodanie jeszcze jednej sceny bezpieczeństwa z wyższą temperaturą np wyłącz gdy wyższa od 24. Ale jak ta też nie zadziała? Obiad piątkowy gotowy.
 25. Jak działa przykładowa scena "jeżeli temp wyższa od 22 to wyłącz" wiem. Musi nastąpić przejście od niższej do 22. Ale jak piec działa i temp wyższa od 22 to taka scena nie zadziała. Chodziło mi o to czy istnieje sposób (scena) na bezwarunkowe wyłączenie jak temp wyższa od 22, bez przechodzenia od niższej temp. Chodzi może o hipotetyczna sytuację, że np z powodu jakiegoś błedu taka scena raz nie zadziała i piec bedzie grzał do końca świata (albo rybki w akwarium sie ugotują).
×
×
 • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept