Jump to content

Ulung

Fan
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Wiadomo, czy sytuacja się naprawiła? U mnie czujniki temperatury nadal nie chcą się podłączyć do bramki. Przy okazji - one się same podłącza, czy trzeba je jakoś parować ponownie?
 2. Dzięki! Gniazdko - model z zigbee czy wifi? https://allegro.pl/oferta/aqara-xiaomi-gniazdko-zigbee-homekit-eu-9102771896?fromVariant=9570931893 https://allegro.pl/oferta/xiaomi-gniazdko-wifi-eu-9570931893?fromVariant=9102771896
 3. Skorzystam z tego wątku i zapytam o bramy. Obecnie mam Xiaomi Gateway v3. Zastanawiam się nad kolejną, żeby mieć lepsze zasięgi. Czy najlepiej brać taką samą, czyli Gateway v3 czy może którąś z Aqara: V1 albo V2? V2 jak dobrze rozumiem jest tylko CN obecnie, ale i tak korzystam ze zmodowanej apki, więc to chyba nie problem. Czy dwie bramy widzą siebie wzajemnie? Czy gdyby jedna miała z jakiejś przyczyny paść, to ta druga od razu przejmie urządzenia tej pierwszej? Czy po prostu obie przechwytują wszystkie urządzania w swoim zasięgu, nawet gdyby miały się dublować?
 4. Tak zrobiłem, dzięki! Czujniki drzwi oraz temperatury same wskoczyły, nie musiałem ich ruszać nawet. Czujnik dymu wskoczył trochę później też sam. Czujnik gazu ziemnego jeszcze sam nie wskoczył. Poczekam i najwyżej go kliknę później. Czy to opóźnienie może wynikać, że dym i gaz są po cn? Czy to akurat nie ma znaczenia?
 5. Czy brama pamięta o swoich urządzeniach, jeżeli ją usunę i dodam ponownie w aplikacji?
 6. Na zmodowanej apce już drugi raz bramą straciła połączenie z urządzeniami. Brama wygląda na online, ale urządzenia są offline. Chociaż po wejściu w ustawienia bramy pojawia się komunikat "żądanie nie powiodło się, sprawdź ustawienia sieci". Czy wina leży np. po stronie routera? Tylko wifi oraz Internet działają. W ustawieniach bramy też widać, że ma połączenie z wifi. Czy wifi lub Internet na chwilę padły i bramą nie jest w stanie odzyskać połączenia? Jak ją obudzić, żeby podłączyła się do urządzeń?
 7. @Pat, mam trzy takie w domu i wg mnie to lcd, bo nie ma efektu smużenia przy zmianach wartości na ekranie. Ale i tak jest OK Z Polski szybciej przyjdzie https://www.aze.com.pl/pl/p/Czujnik-Mi-Temperature-and-Humidity-Monitor-2-Xiaomi/2305 i cena dobra.
 8. Orientujecie się może, czy ten sprzęt działa bez problemu ze zmodowaną apką? https://pl.aliexpress.com/item/4001160763835.html
 9. Jak aktualizować samą apkę? Po prostu czekać na nowy instalator na stronie z pierwszego posta?
 10. Drugi sposœb zadziałał. Dziękuję!
 11. Huba mam takiego (foto załączone). Czy któryś z hubów jest hmm lepszy od pozostałych?
 12. Cześć! Zainstalowałem modowaną apkę i jako region zostawiłem Polskę. Widzę wszystkie urządzenia, ale nie mogę sparować z bramą czujnika gazu. Pytanie: czy powinienem się przełączyć na Chiny i już z tego regionu wszystko obsługiwać? Dzięki!
×
×
 • Create New...