Jump to content

miras108

Amateur
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Dzięki! właczanie/wyłączanie sceny załatwiło problem, ale napotkałem na kolejny. Mianowicie kiedy mam uchyl w oknie balkonowym i chce je otworzyć po 23 to roleta się zasuwa, bo najpierw muszę je domknąć aby zmienic uchyl na otwarcie. Chciałbym aby roleta zasunela się ale dopiero po określonej chwili i jeśli okno nie zostało ponownie otwarte. Próbowałem też z włączeniem/wyłączeniem scen i opóźnieniem ale to też nie działa. Macie może jakiś pomysł jak to rozwiązać?
  2. Cześć, Zamontowałem rolety oparte na silnikach aquara (Aqara Roller Blind motor) i ustawiłem je aby codziennie wieczorem o określonej godzinie się zasuwały. Problem w tym że mam je zamontowane na zewnątrz wnęki okiennej i kiedy okna są jeszcze otwarte to roleta zjeżdża na nie zaginając materiał. Aby zapobiec zamykaniu się rolet przy otwartych oknach kupiłem czujniki drzwi/okien aquara, problem w tym że jedynymi opcjami jakie widzę podczas wyboru akcji to: "otwarto", "zamknięto", "otwarte dłużej niż minutę". Chciałbym aby po określonej godzinie rolety się zamknęły ale tylko jeśli okno jest zamknięte, natomiast jeśli jest otwarte to rolety mają się zamknąć zaraz po zamknięciu okna. Macie może pomysł jak to rozwiązać? O ile zasunięcie rolet po zamknięcie okna po określonej godzinie jestem w stanie ustawić to mam problem aby rolety się zasunęły jeśli okno jest już zamknięte.
  3. Cześć, Mam rolety oparte o silniki aquara które zasuwają się o określonej godzinie. Problem w tym że jeśli okno jest otwarte to rolety zjeżdzają na nie i się mną. Problem jest też kiedy okno jest uchylone, wtedy ruch powietrza wciąga je do wnętrza wnęki (roleta jest na zewnątrz wnęki okiennej). Chciałem obejść ten problem kupując czujnik otwarcia drzwi i zaprogramować w ten sposób że roleta zamyka się jeśli: 1) jest po określonej godzinie, 2) okno jest zamknięte. Problem w tym że warunki jakie mogę wybrać to określona godzina i akcja otwarcia/zamknięcia okna. Nie ma opcji sprawdzenia czy okno jest otwarte/zamknięte. Czy macie jakiś pomysł jak to obejść?
×
×
  • Create New...