Jump to content

siutek

Fan
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

siutek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Witam. Mam od kilku lat gimbal xiaomi. Miałem do niego aplikację mi gimbal pobieraną z google play, jednak musiałem przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Teraz nie mam skąd pobrać tej apki, w google play jej nie ma. Macie pomysł skąd mógłbym ja bezpiecznie pobrać?
 2. oooo, coś dla mnie tylko, że mam odkurzacz od dwóch dni europejska/polska dystrybucja. Dodanie języka PL nie wpłynie na gwarancję?
 3. ja zauważyłem, że ten extender nie pozwala stworzyć sieci z kropką w nazwie. Moja główna sieć wifi nazywa się ..._2.4 - od częstotliwości (mam też drugą sieć ..._5). Nie jestem w stanie utworzyć nowej sieci z kropką w nazwie. Co prawda nie jest to jakimś większym problemem, ale wolałem zachować pewien wzór w nazewnictwie sieci
 4. Cześć wszystkim, chcę kupić powyższy odkurzacz, ale nie wiem czy zmieści mi się pod komodą. Czy ktoś może podać mi wysokość stacji dokującej?? Bo wysokość odkurzacza jest powszechnie znana.
 5. Cześć, taka sprawa: Mój syn, który nie ma jeszcze 13 lat dostał info z google o rychłym zablokowaniu jego konta ze względu na wiek. Ok, rozumiem to, choć osobiście starałem się nadzorować jego aktywnośc w tel. Ale nie tu leży problem. Miałem do wyboru - utracić jego konto (a ma fajny adres email, którego nie chciałby stracić), albo zainstalować mu aplikację Family Link i podpiąć do swojego konta rodzinnego. Wybrałem opcję nr 2 - Family Link. Jednak wiem, też, że Redmi Note 4 ma możliwość uruchomienia dodatkowej przestrzeni, która w zasadzie może udawać nowe urządzenie. Chciałem mu tam skonfigurować inne konto google, bez ograniczeń. Niestety jego telefon (na którym jest już skonfigurowana usługa Google Family Link) pokazuje, że nie może utworzyć dodatkowej przestrzeni. I teraz pytanie, czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? Czy blokada utworzenia dodatkowej przestrzeni ma związek z ograniczeniami nałożonymi przez Family Link?
 6. To jeszcze jedno pytanie z gatunku OffTop, bo nie chcę z taką pierdołą tworzyć nowego wątku. Zanim kupiłem bramkę Xiaomi v3, wszystkie czujniki temperatury na ekranie głównym w Mi Home miały w swoim kafelku symbol BT. Od momentu dodania bramki z kafelek znikły ikonki BT, byłem przekonany, że czujniki teraz łączą się z aplikacją przez bramkę. Jednak zrobiłem sobie test, wyłączyłem w telefonie WiFi i zauważyłem, że gdy korzystam z internetu przez sieć komórkową pomiary czujników się nie aktualizują. Zatem zrobiłem kolejny test. Będąc w mieszkaniu, w pokoju gdzie jest czujnik, wyłączyłem BT w telefonie. Stan czujników przestał się aktualizować. Czyli pomimo obecności bramki, pomimo braku ikonki BT na kafelkach czujników, te nadal łączą się z Mi home w telefonie przez BT. Jak zmusić je do połączenia przez bramkę. Bym mógł sprawdzić temperaturę będąc nawet poza domem?
 7. @rezmus Faktycznie wyjęcie baterii pomogło, jeden z czujników udało mi się dodać do mi home jako urządzenie BT podłączone bezpośrednio do tel. Po czym wskoczył jako czujnik podłączony do bramki xiaomi Teraz jeszcze czas na drugi. Tak poza główną dyskusją: Czemu w menu bramki "Urządzenia dziecięce" jest pusto i nie mogę dodać tutaj żadnego czujnika, a pojawiają się one w menu "Dodatkowe ustawienia" > "Brama Bluetooth Mesh" > "Połączono urządzenia bluetooth"?? Czy czujniki temperatury nie są "dziećmi" bramki?
 8. Ogólnie nakreślę sytuację od początku: Jakieś półtora roku temu kupiłem dwa czujniki temp i wilg. Xiaomi, te okrągłe z wyświetlaczem. Nie miałem bramki więc używałem tylko przez BT z telefonem w oryginalnym mi home (region polska). Jakieś pół roku temu dokupiłem kolejne dwa czujniki, tym razem te małe z kwadratowym wyświetlaczem. Wiem, że one nie działały z naszym regionem, więc zmieniłem na chiński - było OK. Ostatnio z ciekawości zmieniłem region znowu na PL i o dziwo wszystkie cztery czujniki nadal działały! Co było dla mnie szokiem. Dzisiaj do tego podłączyłem bramkę xiaomi gateway v3. No i teraz zaczynają się problemy: - kwadratowe czujniki przestały się łączyć z mi home. Jeden, pomimo obecności w aplikacji nie był w stanie pobrać danych, a drugiego nie jestem w stanie nawet sparować z aplikacją. Pokazuje błąd połączenia BT (-32), jak na załączonej grafice. - z okrągłymi czujnikami nie ma żadnych problemów. W mi home pojawiła się historia pomiarów, czego nie było przed podłączeniem bramki xiaomi gateway v3. Co ciekawe gdy próbowałem dodać czujniki jako dzieci bramki, ona nic nie pokazywała. Nie było żadnych dostępnych urządzeń do podłączenia do bramki (ale z poziomi mi home do nich miałem dostęp, do tych okrągłych). Pomyślałem, że problemem może być sama pka mi home, więc odinstalowałem ją instalując wersję "uniwersalną", o której wielokrotnie była mowa na tym forum. Efekt? - okrągłe czujniki bardzo fajnie wskoczyły jako "dzieci" bramki, ale czujników kwadratowych jak nie mogłem podłączyć tak nadal nie mogę. Podczas parowania pojawiają się na przemian dwa błędy: - Nie można uwierzytelnić kryteriów (-32) - Nie udało się połączyć urządzenia (-6) BT jak i sam telefon uruchamiany był ponownie wielokrotnie. Nie mam pojęcia jak podłączyć te kwadratowe czujniki? Może trzeba je zresetować? tak fizycznie? By zapomniały poprzednią konfigurację, w której nie było bramki?? Dodam jeszcze, choć wątpię by to miało znaczenie, że do aplikacji mi home dodany jest jeszcze Mi Wi-Fi Range Extender Pro
 9. Cześć, szukam i nie mogę znaleźć. Gdzie mogę pobrać najnowszą, stabilną wersję zmodowanej Mi Home? Na wskazanej na początku wątku stronie najnowsza wersja to 5.6.100, a z tego co widziałem jest już dostępna 5.7.1
×
×
 • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept