Jump to content

elenril

Fan
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja wciąż oczekuję na naprawę chmury BT EU, ale wydaje się to coraz mniej prawdopodobne. Odwlekam przenosiny na inny region, z powodu konieczności przepisywania automatyzacji i resetowanie kamer zewnętrznych umieszczonych w dosyć niedostępnych miejscach.
 2. U mnie z LYWSD02MMC nie było problemów - raz wszedłem w szczegóły z telefonu i czas się zsynchronizował. Bardziej opornie szło to z Qingping Bluetooth Alarm Clock - musiałem kilkukrotnie spróbować. Przestawiłem ręcznie w telefonie czas na GMT+1 i automatyzacje, które uruchamiałem o wybranej godzinie, też musiałem wszystkie edytować i przesunąć o godzinę, bo się cofnęła. Z niecierpliwością czekam na powrót chmury BT w regionie EU, bo bazuje na tym moje ogrzewanie
 3. U mnie również bramka Mijia v3 przestała widzieć w BT Mesh wszystkie urządzenia bluetooth na serwerze EU O dziwo jest dostęp do historii odczytów temperatury i wilgotności, tak jakby nie rozłączyła się całkowicie. Ale na kafelkach są nieaktualne informacje - m.in. przez to włączało mi się ogrzewanie na kotle, pomimo przekroczenia progowej temperatury.
 4. Tak, to samo jest z angielskim. Jak sprawdzałem na wyrywki inne języki to jest tłumaczenie wyrazu "button", ale tekst potrafi być jeszcze dłuższy w zależności od długości zwrotu on/off.
 5. Poniżej zrzut z zaznaczonymi miejscami. Wydawało mi się, że w którejś wersji moda skróciliście tak opis na kafelku z temperaturą i wilgotnością do samych wartości, chyba że była to oficjalna przeróbka.
 6. To na pewno nie problem z odległością od routera, bo u mnie ona wynosi co najwyżej kilkadziesiąt centymetrów. @rezmusjeśli chodzi o kafelki na ekranie głównym, to czy byłaby możliwość wprowadzenia w modzie dla przekaźnika dwukanałowego i odczytu stanów same zwroty "on/off"? Bo jak dochodzi do tego nazwa "Button" poprzedzona nazwą pomieszczania, to nieraz na kafelku nie widać stanu drugiego przycisku.
 7. Ja również co chwilę mam problem z urządzeniami Zigbee przechodzącymi w stan offline przy bramce Mijia V3 (firmware 1.4.6_0012). Jeśli chodzi o czujniki otwarcia drzwi/okien, to mam nadzieję, że jakoś poprawili ich konstrukcję (ew. czułość raportowania). Mam kilka sztuk w domu i co chwilę są błędne raporty - nie wychwytuje momentu otwarcia/zamknięcia lub pomimo dobrego zdarzenia w logu na ekranie głównym jest wskazany przeciwny stan. I to nawet dla czujników zamontowanych w pobliżu bramki, na drewnianych ramach, które nie powinny w żaden sposób zakłócać ich działania.
 8. Próbowałem, wybierając ten stary dwukanałowy przekaźnik. Ale jeszcze potestuję, bo na początku nie chciał nawet z hubem M2 się sparować
 9. Nie udało mi się go dodać (przynajmniej na razie) do bramki Mijia V3. Ale możliwe, że Aqara to blokuje w firmware. Działa w Aqara Home App z nowym hubem Aqara M2.
 10. Szkoda, ze M2 nie będzie w MI Home, będę ją miał od przyszłego tygodnia na testy. Czy jest jakaś szansa, że w przyszłości ją udostępnią w MI Home? Jednak ta aplikacja, głównie dzięki Twojemu modowi, daje dużo więcej możliwości, nie mówiąc o ilości kompatybilnych urządzeń.
 11. Tutaj szerszy opis: http://www.phmd.pl/api/files/view/544367.pdf
 12. Środek to Transflutryna.
 13. O dziwo w kocu ruszył ten odstraszacz komarów. Ale widzę, że podobnie jak z innymi urządzeniami BT chyba nie ma możliwości ustawienia z nim automatyzacji (żeby np. włączył się po zmroku przy otworzonych drzwiach tarasowych i świetle w pokoju).
 14. A po włączeniu (przycisk przez 3 sekundy) dioda ma stały biały, tak?
 15. U mnie jest z nim coś ewidentnie nie tak. Jak patrzę na filmiki w necie, to po przyciśnięciu przez 3 sekundy powinien się uruchomić (dioda stale biała), parowanie to dioda niebieska, brak wkładu dioda żółta (wkład ma też swoją baterię). U mnie po przytrzymaniu przez 3 sekundy dioda tylko raz miga na biało (przy wyjęciu wkładu na żółto). O dziwo w Xiaomi Home wykrywa urządzenia bluetooth po tym przytrzymaniu przycisku, ale sparować się już nie da (na ekranie z parowaniem znów po paru sekundach dioda tylko raz błyska na biało). Mam chyba najnowszą wersję tego urządzenia (baterie są jedna na drug
×
×
 • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept