Jump to content

elenril

Fan
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy mógłbym jeszcze poprosić o automatyzacje ruchu lewo/prawo? Kiedyś pisałeś o takich na Pepperze, ale nie mogę tego tam znaleźć.
 2. Takiej funkcjonalności ten budzik raczej nie ma wbudowanej. Chyba że rezmus coś wyczaruje z kodu Ale wtedy też będziesz miał dużo szybsze zużycie baterii.
 3. Sorry, nie zauważyłem tego pytania - ta opcja właśnie działa w ten sposób, że można ustawić oddzielną moc podświetlania w dzień i w nocy. Ale samo podświetlanie zawsze następuje dopiero po "pacnięciu".
 4. Zauważyłem, że nieraz po restarcie kamera resetuje swoją pozycję - ale nie zawsze. Czy są jakieś automatyzacje umożliwiające sterowanie kamerą lub nawet wybór domyślnej pozycji?
 5. Dziękuję, wygląda na to, że wszystko działa:)
 6. Mam wciąż problemy z moją kamerą IMILAB N2 (chuangmi.camera.ipc020) - nieraz przestaje działać wykrywanie ruchu (nie jest ani raportowane, ani widoczne w odpowiedniej sekcji widgetu kamery w MI Home). Działa to z powrotem po restarcie urządzenia, ale ta sytuacja niestety powtarza się po kilku dniach. @rezmus Czy byłaby możliwość dodania dodatkowej automatyzacji dla tej kamery z akcją ponownego uruchomienia urządzenia? Ustawiłbym wtedy cykliczną scenę na ten restart i uniknąłbym konieczności ręcznego uruchamiania przy zauważaniu braku raportów odnośnie detekcji ruchu.
 7. Rozumiem, miałem właśnie podejrzenia, że to coś nie tak z kropką/przecinkiem. Jeśli byłaby taka możliwość, żeby dodać odpowiednie interpretowanie tego znaku w modzie MI Home, byłbym wdzięczny. Ale to nic pilnego, bo jestem poza sezonem grzewczym Można dopisać ew. na jakiejś TODO list. W ogóle po pobieżnej analizie pluginu widzę, że mogę np. dodać tłumaczenia na polski, jeśli ich brakuje, albo nawet zmienić wygląd interfejsu dla tego urządzenia. Takie modyfikacje (głownie chodzi mi o językowe) trzeba bezpośrednio w pluginie wprowadzać, czy można gdzieś w katalogu vevs do zaczytania przez MI Home?
 8. Zainstalowałem przed dodaniem tych automatyzacji najnowszego moda 5.6.100. A nie trzeba czasem aktualizacji firmware tego urządzenia jeszcze przeprowadzić? Plugin dla budzika wyglądał bez zmian po instalacji - był taki, jak po modyfikacjach, które wprowadziłem za Twoją poradą, ale przywróciłem jego poprzednią wersję.
 9. Dzięki, jakbyś zgadł - bo akurat o te dwa czujniki mi głównie chodziło Tylko czy czasem nie muszę jeszcze gdzieś formatu zmienić? Bo niestety w obu przypadkach przy próbie wyboru warunku z liczbą po przecinku Xiaomi Home się zawiesza. Spróbuję przedstudiować zapisy w pluginach dla tych dwóch sensorów.
 10. Dziękuję, jak zawsze jesteś niezawodny Rozumiem, że analogicznie mogę postąpić dla pozostałych moich czujników temperatury (posiadam miaomiaoce.sensor_ht.t1, miaomiaoce.sensor_ht.t2, lumi.weather.v1, cleargrass.sensor_ht.dk1 oraz cgllc.sensor_ht.g1) - tylko muszę namierzyć odpowiednie katalogi i tam zmienić wartość dla kroku i format jego wyświetlania? I czy nadpisanie nową wersją zmodowanej aplikacji Xiaomi Home nie spowoduje, że będę musiał od nowa wykonać te czynności? Z tymi logami, to może być racja, bo właśnie tylko ten budzik nie ma opcji podglądu historycznych danych odnośnie temperatury i wilgotności. Przy okazji chciałbym podkreślić, że jestem pod wrażeniem Twojego wkładu w pomoc i asystę dla społeczności Xiaomi Smart Home. Czy nie myślałeś o założeniu jakiegoś bloga z poradami technicznymi, ciekawostkami i nowościami (widzę, że na bieżąco śledzisz rynek urządzeń Xiaomi) wraz opcją Patronite?
 11. Z pozostałych podobnych urządzeń BT (np. cgllc.sensor_ht.g1) widzę logi, dlatego mnie zdziwiło, że z tego budzika nie ma. Dołączam json z automatyzacją - czy w ten sposób ma wyglądać krok co 0,1, czy może jednak jakiś inny zapis ("0,1" zamiast 0.1 w sekcji interval?), żeby aplikacja to dobrze interpretowała i nie zawieszała się? Zależy mi jednak na 0,1 stopnia (w zasadzie na 0,5), bo używam tych urządzeń do sterowania kotłem gazowym. Chociaż zauważyłem, że często po prostu aplikacja nie zauważa zmiany temperatury, która powinna wywołać automatyzację. Bo jak rozumiem, nawet jeśli raportowanie jest co 10 minut, to zawsze jeśli temperatura jest poniżej określonej w scenie (ew. w zadanym czasookresie), to przy tym cyklicznym raporcie z BT powinna odpowiednio zareagować, uruchamiając zadaną automatyzację. Obszedłem to w ten sposób, że mam akcje wywoływane czasomierzem o zadanych porach i jeśli spełniony jest drugi warunek z temperaturą, to piec zaczyna dz iałać przez kilka minut, dogrzewając dom. cgllc.clock.dove.json
 12. Czy nie można ustawić w automatyzacji przedziałów co 0,1 stopnia? Próbowałem poprzez zmianę wszystkich wartości w pliku, dzieląc przez 100. Wtedy dało się wybrać jako warunek wartość z miejscem po przecinku, ale przy próbie przejścia do kolejnego ekranu aplikacja zawieszała się. I czy to oznacza, że czujnik odnotowuje w rzeczywistości temperaturę pomnożoną przez 100, żeby uniknąć miejsc po przecinku? Zastanawiam się, czy tak jest w każdym modelu - próbuję taką automatyzację ustawić dla Qingping Alarm Clock (cgllc.clock.dove) i chyba nie udaje mi się tego poprawnie wprowadzić, może ten sensor odczytuje temperaturę jako rzeczywiste 2250 stopni, a nie 22,5. W ogóle nie wiem czemu, ale dla tego budzika z termometrem nie zapisują mi się logi w katalogu vevs/logs.
 13. Funkcjonalność tego Relay wygląda na materiałach reklamowych praktycznie tak samo jak Aqara. Na schematach jest jedynie dodatkowe podłączenie przy fabrycznie zamontowanej zworce do przycisku Yeelight Flex. Zastanawiam się, czy jest możliwość, aby przekazał niższe napięcia niż 230V lub nawet pracował jako styk beznapięciowy. Ale wątpię, że jest to możliwe bez ingerencji w jego wnętrze. Na przekaźnik jest parę sposobów, aby wyeliminować lub znacznie obniżyć napięcie na wyjściu. Cena zaledwie nieznacznie lepsza - Aqara Relay da się kupić za 0,5 dolara drożej niż we wskazanej ofercie. Choć może jeszcze ją obniżą, skoro to nowość.
 14. Akurat mam też bramkę BT. Dzisiaj czujnik już normalnie jest raportowany, najwidoczniej musiała nastąpić jakaś pełna synchronizacja. Wczoraj już był widoczny wśród urządzeń podłączonych przez BT bezpośrednio do centrali, ale miał jakieś opóźnienia w raportowaniu swojego stanu.
 15. Czy jest możliwe dodanie termometru LYWSD03MMC do zmodowanej apki w regionie EU? Mam problem ze sparowaniem po BT tego czujnika, a na pepperze widziałem wpis, że tylko na CN można sparować. EDIT: jednak się udało przy którymś podejściu. Choć na razie zachowuje się dziwnie - na liście urządzeń nie wyświetla od razu danych, także status baterii jest niedostępny. Ale może po jakimś czasie się "dogrzeje".
×
×
 • Create New...