Jump to content

Tedi

Fan
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za interakcję ale nie do końca o to mi chodziło. Ja mam świadomość, że to co z CN to tylko tam aktualizacja. Chodzi mi czy jest jakiś prosty sposób żeby wszystko co mam przepiąć na CN i sprawdzić czy są jakieś aktualizacje? Ewentualnie czy gdzieś w necie można sprawdzić jaką najnowszą wersję firmware mają poszczególne sprzęty xiaomi home.
 2. Dzięki @KristofX i @piteronza informacje jak bezproblemowo machnscy aktualizację oprogramowania bramki mgl03. Naszły mniej jednak pytania po tej aktualizacji: - co zmienia ten plugin do bramki ze strony kapiba? Warto go wrzucać? - czy jest jakiś prosty sposób żeby sprawdzić czy czujniki, włączniki i inne bajery z ekosystemu mają aktualizację na CN? Mam wszystko na eu a tutaj cisza w eterze.
 3. Czy po zmianie regionu trzeba urządzenia (bramka i reszta) parować na nowo czy wszystko będzie widoczne w aplikacji?
 4. Pytanie może mało związane bezpośrednio z aplikacją ale czy ktoś z was oklejał swojego robota sprzątającego tymi naklejkami dostępnymi na Aliexpress? Czy w jakiś sposób wpływa to na pracę robota? Jakieś czujniki wariują bo zostają zasłonięte czy coś?
 5. Do wszystkich, którzy pisali wcześniej o problemach z mgl03 i czujnikami. Ja mam firmware 146 i czasami występują u mnie problemy z przechodzeniem w stan offline części lub całości ekosystemu. Przyglądałem się sprawie i w moim przypadku na 99% jestem pewny, że problem jest związany z internetem. W sytuacji gdy występują nawet chwilowe przerwy w dostawie sieci i bramka zdąży "załapać się" na brak łączności, wtedy pojawiają się problemy z działaniem niektórych czujników. Na całe szczęście w moim przypadku, jeśli internet wraca do życia, urządzenia Smart Home wracają do życia po wypięci
 6. Jak wszyscy to wszyscy - u mnie też rano była kaplica z czujnikami ale ok. 13 wszystko już wróciło do normy.
 7. Cześć, czy mógłby ktoś z was tak łopatologicznie wyjaśnić mi jak skonfigurować i jak działają te tagi NFC i co można z nimi zrobić w mi-home? Czy np. można nimi włączać/wyłączać alarm w bramce albo tak samo wł/wył inne urządzenia np. światła? Dodatkowo proszę o podrzucenie linka skąd warto kupić tagi. Wyskoczyło mi w aliexpress ale raczej nie chcę czekać miesiąca czy tam dłużej, chciałbym się już pobawić.
 8. To poczytaj sobie o "netykiecie" to się mocno zdziwisz.
 9. Czyli jeśli dobrze rozumiem, ikonki bluetooth pojawiły się na kafelkach ponieważ jest awaria tak?
 10. No to już wszystko jasno dlaczego krzyczała o aktualizacji oprogramowania.
 11. @rezmus czy w aktualizacji moda w wersji 5.7.5 zmienialiście coś z bluetooth? Chodzi mi konkretnie o współpracę z hulajnogą m365 pro. Przed weekendem miałem starą wersję aplikacji (5.6.xxx chyba 100) i wszystko było ok tzn. włączałem hulajnogę i przez aplikację parowałem ją z telefonem. W weekend zrobiłem aktualizację do 5.7.5 i zauważyłem zmianę działania - po kilku minutach jazdy hulajnoga rozłącza się do telefonu a aplikacja sama "znika" z ekranu telefonu, ale po zatrzymaniu się i ponownym sparowaniu przez aplikację pokazuje ona statystyki aktualnego przejazdu. Wygląda mi to jakby włąc
 12. Ja też mam mi multi i żadne automatyzacje nie działały a jak dodałem powiadomienia to hula jak trzeba.
 13. Spróbuj zrobić jedno powiadomienie na telefon na końcu automatyzacji. To ja pisałem o tych powiadomieniach i u mnie bez tego żadna automatyzacja żarówek nie zadziała. Myślę więc, że może to też działać w drugą stronę - po wysłaniu powiadomienia to co dalej już się nie odpali więc spróbuj z jednym powiadomieniem na końcu całej automatyzacji.
 14. Dodaj do automatyzacji warunek żeby po wykonaniu wysyłane było powiadomienie na telefon. U mnie tylko w taki sposób działają automatyzacje z żarówkami Ikei więc może i u Ciebie zabangla.
×
×
 • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept