Jump to content

Tedi

Fan
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Dodaj do automatyzacji warunek żeby po wykonaniu wysyłane było powiadomienie na telefon. U mnie tylko w taki sposób działają automatyzacje z żarówkami Ikei więc może i u Ciebie zabangla.
 2. U mnie też dzisiaj święto bo powiadomienia wróciły.
 3. Tedi

  Aqara Opple

  Dodaj do sceny w wynikach żeby wysyłało powiadomienie na telefon. Ja używam xiaomi switch do włączania/włączania światła w przedpokoju i jeśli w scenie nie dodam powiadomienia to zero reakcji, a z dodanym powiadomieniem wszystko śmiga. To tylko moja luźna propozycja, jeśli nic nie da to wtedy ktoś bardziej ogarnięty musi pomóc.
 4. U mnie sytuacja jest jeszcze ciekawsza bo z dnia na dzień przestały mi przychodzić powiadomienia na telefon Xiaomi Mi 8 ale smart home obsługuje z drugiego telefonu stricte pod ten temat (motorola G5) i tutaj wszystko elegancko działa.
 5. Coś musiałeś skopać przy logowaniu - sprawdź czy na obu telefonach masz ustawiony ten sam region. Ja mam dokładnie identyczne rozwiązanie - 2 telefony obsługujące jedno i to samo konto i na obu wszystko działa idealnie.
 6. Ale co masz na myśli pisząc o AliExpress? @rezmus czy w tej lampce nocnej BLE jest możliwość zmiany zakresu czasu po jakim czujnik ruchu ma wykonać zaprogramowaną akcję? Domyślnie jest 2,5,10 i więcej minut, a mnie by interesowało mniej jak 2 minuty.
 7. Chyba jednak jakieś cuda są - obsługuję xiaomi home na dwóch telefonach i na jednym z nich (mi 😎 od dzisiejszego popołudnia nie mam powiadomień. Na drugim telefonie wszystko jest ok. Żadnych ustawień nie zmieniałem.
 8. Kupiłem w końcu smart żarówki z Ikei (dzięki @piteron za wskazówki) no i wczoraj sparowałem je z bramką. Wcześniej ktoś pisał, że te 6 cykli wyłącz/włącz trzeba robić bardzo szybko, a ja powiem zupełnie odwrotnie - to trzeba robić spokojnie (wyłączamy na 2-3s -> włączamy 2-3s i tak aż dojdziemy do włączenia nr 7) no ale ja nie o tym. Mam w domu jeden wolny przełącznik xiaomi (ten okrągły) i pomyślałem, że użyję go jako włącznika i wyłącznika kupionych żarówek no i tutaj pojawił się problem - automatyzacje działają tylko wtedy jeśli poza on/off dla światła ustawię jeszcze wysłanie powiadomienia do telefonu. Po ustawieniu automatyzacji bez powiadomień w dzienniku pojawiają się informacje, że nie można włączyć światła. Ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną? Mam też pytanko co do przestawionego czasu w bramce xiaomi mi multi 3 - u mnie generalnie automatyzacje uruchamiają się w dobrych godzinach ale w powiadomieniach na telefonie mam podany czas o 6-7 godzin przesunięty do przodu. Czy zabawa z tym rozłączaniem itd. może naprawić temat?
 9. Możesz podać link, których żarówek gu10 z Ikei używasz?
 10. Potrzebuję pomocy w kwestii żarówek i wierzę, że znajdę tutaj odpowiedzi na moje pytania: 1. Czy żarówki z IKEI z gniazdem GU10 współpracują z xiaomi home? Pytam konkretnie o te modele: https://www.ikea.com/pl/pl/p/ledare-zarowka-led-gu10-400-lumenow-cieple-przyciemniane-mozna-przyciemniac-80363228/ https://www.ikea.com/pl/pl/p/ledare-zarowka-led-gu10-600-lumenow-cieple-przyciemniane-mozna-przyciemniac-70363238/ https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-zarowka-led-gu10-400-lumenow-bezprzewodowy-przyciemniany-biale-spektrum-90408603/ https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-zarowka-led-gu10-400-lumenow-bezprzewodowy-przyciemniany-cieply-bialy-60420041/ W aplikację widzę na liście dwie żarówki Ikea ale nie wiem, które to konkretnie są modele, wy wiecie? 2. Czy te żarówki nadają się do ogarnięcia następującej sceny - czujnik otwarcia stwierdza, że drzwi zostały otwarte, w tym momencie czujnik światła czy światło w przedpokoju jest poniżej poziomu X. Jeśli oba warunki są spełnione to wtedy żarówki miałyby automatycznie się zapalić - czy jest to wykonalne? 3. Niestety z elektryki to wiem tylko tyle, że prąd kopie więc zapewne moje kolejne pytanie może brzmieć jak od totalnego nooba: Zamierzam pozostawić oryginalny (zwykły) włącznik światła do którego chciałbym zamontować smart żarówki. Jak dobrze rozumiem żeby światło obsługiwać przez telefon włącznik cały czas musi być ustawiony w pozycji "ON" żeby żarówki miały dopływ prądu, tak? A co w sytuacji gdy nie będę mieć połączenia telefonu/bramki z żarówkami (wi-fi? bluetooth?) czy wtedy jeśli włącznik jest na "ON" żarówki się zapalą same? Czy na co dzień oraz w sytuacji braku połączenia z nimi używając zwykłego włącznika "on/off" żarówki będą pracować i zapalać się/gasnąć za pośrednictwem włącznika?
 11. Wydaje mi się, że nie masz takiej możliwości bo alarm uruchomia się tak szybko jak urządzenie wyzwalające zmieni swój stan i powiadomienie dojdzie do bramki. Prawdopodobnie jedyne rozwiązanie to ręczne wyłączanie ochrony zanim otworzysz drzwi - przynajmniej ja tak robię, że będąc już w pobliżu drzwi do mieszkania w aplikacji wyłączam działanie ochrony zanim otworzę drzwi. Nie traktuj jednak mojej odpowiedzi jako 100% pewnika bo nie jestem pro w temacie i być może jest jaki sposób, którego nie znam ale sam chętnie poznam.
 12. Czyli jej całe możliwości odnośnie świecenia znajdują się w zakładce "night light setting"??
 13. Do mnie też ona dzisiaj przyszła ale chyba coś jest nie tak. W automatyzacji owszem mogę wybrać warunki z lampki w części "jeśli", ale nie mam nic w części "zakończ". Czy wszystko jest ok tylko ja czegoś nie rozumiem, czy może jest coś nie tak? Przykład - chciałbym żeby lampka włączała się gdy jest ciemno więc wybieram w jeśli "light is dark" ale co później mam wybrać w "zakończ" żeby lampka włączyła się gdy będzie ciemno?
×
×
 • Create New...