Jump to content

iBlazej

Fan
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jakie macie patenty na wykorzystanie sensorów drzwi/okien? Może ma ktoś jakiś ciekawy pomysł do czego je można wykorzystać 🤔 Ja wymyśliłem żeby umieścić sensor w skrzynce na listy ale szybko uświadomiłem sobie ze nie byłem pierwszy 😂, na yt jest filmik na taki patent. Swoją drogą... czy można ustawić kolor lampki w hubie do danego sensora? Czy kolor wybieramy jeden do wszystkich akcji?
 2. Dzięki wielkie! Już coraz bardziej to rozumiem ✌️
 3. Co do HomeKit, tak, aby mieć dostęp poza wifi jest potrzebny AppleTV, HomePod bądź iPad. Oczywiście z nie starszym oprogramowaniem niż 2 lata 😕 ale działa to naprawdę dobrze. Jeszcze dla pewności, załóżmy ze mam bramkę aqara EU (na serwerach EU) a w przyszłości dokupię inna bramkę np. Xiaomi Gateway 3 i uruchomię ja na serwerach chińskich, obie obsługują zigbee czy one będą ze sobą „gadać”? A urządzenia podpięte do nich współpracować? Np. czy w przypadku włączenia się alarmu na jednej bramce spowoduje uruchomienie alarmu na drugiej. Nie wydaje mi się to możliwe ale cały czas mysle skoro zigbee obsługuje jedna i druga...
 4. Dzięki Ci kolego za wyjaśnienie. Listę urządzeń znam, wyczytałem w sieci. Niby to co mnie narazie interesuje to jest. Gorzej jak z czasem zachce się czegoś więcej Ale odnoszę wrażenie ze aqara to taka marka premium xiaomi wiec chyba jej nie porzuca.
 5. A do zwykłych żarówek przekaźnik dopuszkowy? Spięty ze zwykłym włącznikiem. Działa całkiem fajnie. Ja mam tak oświetlenie zewnętrzne domu. Urządzenie kupiłem na słynnym portalu z wgranym oprogramowaniem HomeKit. Ogólnie wgrywają co tylko potrzeba zigbee, Tuya itp. Natomiast nie wiem jak by to miało działać z bramka.
 6. Myślałem ze bramki są sparowane tak aby przedłużyć zasięg do czujników ( np. góra, dół w domu) a sceny przypisuje się do jednej. Piszesz ze sensory EU działają z bramka CN. Ciekawe czy na odwrót tez to działa? Czyli bramka EU i do niej sensory CN. Czy jesteś w stanie zarządzać bramką poza zasięgiem wifi? Znowu gdzieś wyczytałem ze do wyjścia „na świat” są potrzebne bramki xiaomi BLE. Straszny chaos wśród tych urządzeń xiaomi. Mnie najbardziej podpasowała Aqara Gateway v3 EU ale mało opinii/informacji na jej temat. ps. Twoja chińska bramka to aqara?
 7. I jak to w praktyce wyglada? Bramka EU komunikuje się bez problemu z bramką CN?
 8. Witam, mam zamiar zacząć przygodę z firmą Xiaomi a dokładniej Aqara. Na początek kilka czujników, ruchu, okna/drzwi, zalania. Korzystam z oprogramowania iOS wiec chciałbym żeby działało to w aplikacji DOM. Nowa bramka aqara współpracuje z HomeKit wiec mysle ze z tym nie ma problemu. Zastanawiam się natomiast która wersje bramki kupić EU czy CN? Gdzieś wyczytałem ze korzystając z chińskich serwerów nie działa to najlepiej, długi czas reakcji wykonania zadania przez np. czujnik ruchu czy długie łączenie z kamerą (może jestem w błędzie, wyjaśnijcie) chinska aplikacja również nie do końca przetłumaczona. Zaleta natomiast jest mnogość urządzeń współpracującym z serwerami CN. Nie podoba mi się również stosowanie przejściówek do bramki. Czy jest tu ktoś kto korzysta z bramki europejskiej i może napisać jak to działa, może korzysta z HomeKit, jakie wady, zalety. I jeszcze jedno, czy do bramki EU możemy podpinać czujniki CN?
×
×
 • Create New...