Jump to content

Allel

Fan
 • Posts

  40
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Allel's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

4

Reputation

 1. Niestety nie wszystkie urządzenia da się jeszcze zrootować aby mieć 100% wolność od Chmury, ale potwierdzam - 98% sprzętu zadziała na HA i uda się nim sterować (nie udało się nikomu jeszcze oswoić czajnika 1gen pod względem sterowania jak również ryżowaru) ale zwykle informacje z BLE da się zaczytać. Swoją drogą, dla Raspberry 4 limitem urządzeń BLE jest 30, a przynajmniej przy tylu mam już nieciągłe zbieranie informacji rozgłaszanych przez urządzenia w tym protokole Ale Zigbee pomijając jeden czujnik CO2 od Tuya (nierozpoznawalny) działa bezproblemowo od Xiaomi na HA. Również nie rozumiem regionalizacji, możliwość ściągania sprzętu z Ali bardzo pomogła Xiaomi wejść na rynek gdzie już firma była znana. Jeszcze żeby to było blokowanie „w przód” czyli nowe urządzenia nie dołączą, ale kasowanie dostępu do raz dostępnych w EU to parodia. Na iOS jest jeszcze większy paradoks, bo kamera-bramka zigbee z CN jest widoczna na EU, jest kontrolowalna na Androdzie z modem i bez, ale gdy otworzy się ten sprzęt na iOS to jedyne co się da zrobić to odpalić automatyzację / zobaczyć wideo gdy kamera jest kafelkiem w „favorites”.
 2. Nie polecam nawilżaczy generujących mgiełkę - źle wpływają na górne drogi oddechowe, wiem coś o tym bo jak się zaczął sezon grzewczy to włączyłem staruszka i po tygodniu doszły mi problemy z zatokami (wnętrze wysterylizowane uprzednio…). Lepiej trochę dołożyć i kupić nawilżacz ewaporacyjny. Co do pytania o automatyzację… oczyszczaczy nie ma sensu wyłączać na noc, w trybie auto niech sobie działają. Tryb nocny tylko gdyby hałasował bardzo. Co do nawilżaczy - jak zależy Ci na ciszy to faktycznie wyłączanie przy danym poziomie wilgotności ma sens, czy to z BLE zegarka czy z ich własnego czujnika. Gdy cisza nie jest priorytetem to można ustawić poziom działania na najniższy (dla ewaporacyjnego) lub ustawić z aplikacji docelową wilgotność (u mnie 50 lub 60%) .
 3. Jako ciekawostkę owocową mogę powiedzieć, że na iPadOS w końcu zaktualizowano Mi Home do wersji dla tabletów - orientacja horyzontalna, nie jak wcześniej rozszerzana aplikacja pionowa jak na telefon… aczkolwiek nadal urządzenia są sterowane w popup (co jest fajną opcją).
 4. Do poprzednich eksperymentów mogę dodać i polecić: 5. Ciasto marchewkowe Efekt:
 5. Hmm… a z głupa zapytam - czy próbowałeś z nowym filtrem? Bo aplikacja wskazuje że filtr się skończył, wydaje mi się że miałem podobnie wtedy. Inna sugestia to odpięcie z MiHome, a potem przypięcie na nowo. Filtr na pewno oryginał?
 6. Cześć, W czasie rozmowy z innym posiadaczem Xiaomi Rice Cooker IH - Piteronem przyszło mi na myśl, że byłoby fajnie się podzielić przepisami które da się zrobić w naszej okrojonej europejskiej wersji interfejsu ryżowaru ( Chińczykom bardzo zazdroszczę czegoś prawie jak Thermomix). 1. Ryż z kokosem i mleczkiem kokosowym (chyba z kuchni jamajskiej) 2. Szarlotka jogurtowa 3. Owsianko-ryżyk congee z bananem 4. Congee ryżowe z bananem
 7. O kalibracji nie wiedziałem. Dzięki, pomogło! Potwierdzam kwestie smaku, nigdy nie byłem w stanie jeść samego ryżu, nawet z tanich ryżowarów ale ten jest świetny. Osobiście preferuje ten z papierowych woreczków. Absolutnie uwielbiam to podtrzymywanie ciepła, bo tanio na drugi dzień ryż jest nadal świeży i świetny, podobnie używam tego do gotowania owsianki lub congee z bananem i olejkiem waniliowym. Jako że mam genotyp nocny to poranne wstawianie przy zapachu gorącej papki jest zawsze miłym powrotem do życia Po przepisy i do dorzucenia swoich zapraszam:
 8. Apropos ryżu... czy jest jakiś sposób aby wyświetlacz pokazywał poprawną godzinę? Zmiana strefy w Xiaomi Rice IH ( chunmi.cooker.normal2 ) nic nie daje. Po zmianie czasu przekręcony do przodu o godzinę tak samo w przypadku planowania na daną godzinę. Wersja EU P.S. Polecam ryż z kokosem i mleczkiem kokosowym, ryż z kolendrą i chilli. Swoją drogą ostatnio upiekłem ponownie szarlotkę w ryżowarze... da się.
 9. To super W moim wypadku mimo skasowania czasem po nieudanych próbach po przepięciu na server chiński i powrót na polski wśród zalogowanych urządzeń jest ciśnieniomierz ale offline. A robię wtedy próbując pełny restart i przyłączanie ciśnieniomierza gdy jest widoczny (nie wybieram go ręcznie z menu). Zawsze kasowałem go przed przełączaniem na chiński.
 10. To mi wygląda na brak hasła w sieci Wi-Fi które absolutnie powinno być włączone. WPA2- PSK minimum
 11. Cześć, Czy komus udało się sparować i używać ciśnieniomierza Andon na serwerze Polska? Ihealth.2 bodajże. Początkowo połączyłem go do Chin, tam działał sprawnie ale bardzo powoli. Po tym odłączyłem i sparowałem na Polskim. Tutaj niestety ma network error i nie ściąga/ wysyła danych. Po tym chciałem wrócić na Chiny ale już nie jestem w stanie go połączyć (podczas parowania ekran się wyłącza podczas podłączania do sieci). Powrót do Polski działa. Kasowanie cache i pliku z vevs/logs/devices nie pomaga.
 12. Myślę że są dwie opcje: 1) wgranie jakiejs stare wersji Mi home z apk mirror lub zmodowanej z: https://ru.kapiba.ru/mihome/files/old/ Nie mam pojęcia kiedy skończyło się wsparcie dla KitKata 4.4.2 2) wgranie innego softu na tablet - zapewne na xda developers będą. Ale jak to z tymi softami bywa zapewne nie wszystko będzie działać.
 13. Wydaje mi się że po długim czasie znajdowania się czujnika w wodzie jego elektrody mogą się "brudzić" od osadów i drobnej ale występującej katalizy co może spowodować gorszy odczyt lub nie działanie. Ale to teoria... A może udało by się coś zrobić w obiegu zamkniętym (tłok?) co pod odpowiednim ciężarem wody wypychałoby ją w jakimś do czujnika? Sprężyny i worek z wodą która ściskana "włączy" czujkę?
 14. Ja w HA mam zasadę włączania konkretnych wartości jasności lampy w korytarzu dla <30 lux (w zależności od godziny, po 17 nie sprawdza lux). Korytarz dostaje światło z pokoju z oknem na zachód przez otwarte lub częściowo przeszklone drzwi. A wartość pobierana z czujki Aqara na Zigbee
 15. Raczej Rezmus będzie wiedział O jaką kamerę chodzi i wersję apki? Jakbyś mógł podać to będą to bardzo przydatne informacje.
×
×
 • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept