Jump to content

witooski

Fan
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by witooski

 1. A czy da się w takim razie wymusić gdzieś w pluginie włączanie lampki z danymi ustawieniami?

  Chciałbym, zrobić tak, aby po ustaniu trybu koncentracja, a następnie włączeniu i ponownym włączeniu lampki, ustawiała się ona na moje wybrane ustawienia.

 2. @FromWp jest dokładnie tak jak mówisz :)

  Przed chwilą sprawdziłem i działa to w ten sposób:

  Jeżeli jest zaznaczona opcja przywracania stanu domyślnego i zapiszemy swoje ustawienia, to po wyciągnięciu kabla z lampki i ponownym jego podpięciu, lampka zapali się w "naszym domyślnym" trybie.

  Gdy ta opcja zostanie odznaczona, i znów odłączymy, a później podłączymy kabel, to lampa się w ogóle nie zaświeci - trzeba ją ponownie włączyć.

  @piteron masz częściowo rację:) Z tym, że zaznaczanie/odznaczanie tych opcji w menu "Stan Domyślny", tyczy się tylko i wyłącznie całkowitego odcięcia zasilania. Niezależnie od tego co tam jest włączone lub nie, lampa ta zawsze zapamiętuje ostatni stan w jakim była wyłączona (zasilanie podpięte cały czas).

  Reasumując, według mnie mamy tutaj do czynienia z sytuacją problematycznego tłumaczenia, ponieważ opcje w tym menu mają zastosowanie tylko i wyłącznie do faktu odcięcia zasilania z lampki. Nie mają one żadnego wpływu na włączanie/wyłączanie z przycisku.

 3. To chyba, nie do końca na tym ma polegać, lub jak to bywa z Chińczykami - lost in translation.

  Oto mój scenariusz.

  1. Włączam lampę i ustawiam sobie jasność na 20% oraz temperaturę barwową na 2800K.

  2. W ustawieniach lampy "Stan Domyślny", zaznaczam pierwszą opcję, aby lampa zawsze włączała się w trybie domyślnym.

  3. Klikam Zapisz, aby moje bieżące ustawienia były domyślne.

  4. Następnie przechodzę do opcji "Podwójnego kliknięcia przycisku" i wybieram, aby uruchamiał mi tryb "Koncentracja"

  5. Wychodzę z ustawień i klikam dwa razy przycisk - lampa włącza mi tryb koncentracja - jest super.

  6. Wyłączam lampę raz klikając przycisk.

  7. Ponownie ją włączam jednym kliknięciem. Niestety, lampa zamiast się włączyć w trybie domyślnym (2800K, 20%), włącza się w trybie koncentracja.

  Według mnie druga opcja, która jest dostępna w ustawieniach "Automatyczne przywracanie stanu lampy" jest dokładnie tym, co powinno realizować w/w sytuację. Ponadto, gdy opcja ta jest włączona, przycisk "Zapisz" znika, co jest logiczne, ponieważ stan lampy jest dynamicznie zapisywany.

  Niemniej jednak, u mnie ta opcja jest wyłączona, ponieważ chcę korzystać z konkretnego stanu domyślnego.

 4. Próbowałem, nadal to samo :(

  Wygląda na to, jak gdyby stan domyślny był za każdym razem nadpisywany poprzez wybrany tryb predefiniowany lub ręczna zamianę.

  Mimo, iż klikam "Zapisz" i dostaje potwierdzenie poprawnego zapisania stanu domyślnego, po wybraniu dowolnego trybu predefiniowanego, włączeniu lampki i ponownym jej włączeniu, mam ustawienia dokładnie ostatnio wybranego trybu.

 5. Drodzy forumowicze, potrzebuję pomocy z lampką Xiaomi Desk Lamp 1S. Otóż za nic nie mogę jej zmusić do włączania w zapisanym domyślnym trybie (np 2800K, 20% jasności). Za każdym razem, gdy wyłączę lampę i włączę ponownie, ustawia mi ona ostatnio wybrany tryb (np. koncentracja), mimo iż opcja "Automatyczne przywracanie stanu lampy" jest odznaczona.

  Próbowałem już żonglować tymi opcjami, ale żadna kombinacja nie daje wymaganego rezultatu:(

  Używam wtyczki w wersji 19 z najnowszą dostępna zmodowana wersją Mi Home.

  Czy, ktoś z Was może potwierdzić, że opcja "Domyślny stan światła po włączeniu" działa poprawnie?

  Dzięki!

  Screenshot_20210217-130509_Mi Home.jpg

 6. Ok, działa. Nie wiem dlaczego, ale kopiując przy użyciu Solid Explorer, nie chciało działać. Skopiowałem teraz plik main.bundle przy użyciu komputera i poszło od strzała.

  Jeszcze raz pięknie dziękuję za plik i pomoc!

   

  Przy okazji załączam plik main.bundle, który podaje ciśnienie w hPa w zaokrągleniu - bez liczby dziesiętnej. Może komuś się przyda:)

  main.bundle

  • Like 1
 7. Ok, podmienilem plik w ścieżce "/storage/emulated/0/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1000598/1010576/android", zrestartowalem Mi Home i niestety ale plugin się nie ładuje. Pojawia się ikonka czujnika i kropeczki sobie lecą, ale dane się nie pojawiają.

  Czy mogę prosić o wskazówkę, co robię nie tak?

  Screenshot_20210209-110831_Mi Home.jpg

 8. 13 minut temu, piteron napisał:

  Mam wszystkie mozliwe czujniki z wyświetlaczem.  I niestety ten na e inku też  nie ma hostorii. Choć przez jakis tydzień  mial. Opcja zegar  z czujnikami jest najlepsza  co do historii ale tez rewelacji  nie ma. 

  Czy brak historii jest również związany z regionem EU czy to jakaś "wewnętrzna" usterka chmury Siajomi?

  Swoją drogą to jest jakiś koszmar z tym, że standardowo (bez modyfikowanej apki) działają na wybranych regionach. Dzięki zmodowanej apce problemu nie ma, ale przypinanie urządzeń w celu aktualizacji oprogramowania to koszmar.

 9. 28 minut temu, KristofX napisał:

  Kiedyś znalazłem coś takiego, sam posiadam ten pierwszy bez historii, posiadacze tych drugich mogą się wypowiedzieć, czy mają historię

  Xiaomi-mi-jia-cyfrowy-termometr-i-higrometr-elektroniczny-ekran-atramentowy-30-dni-dane-automatyczne-nagrywanie-przez.jpg_q50.jpg

  Ehh też mam ten po lewej. Czy jedyna widoczna różnica jest ta "kreseczka" pod wyświetlaczem? 

 10. Godzinę temu, piteron napisał:

  Ale po co przenosić  to wszystko na serwer china. Mod jest właśnie  po to aby kupowac tańsze rzeczy  w Chinach i zeby mogly pracować na serwerach EU ktore sa o niebo szybsze. Co do historii  z czujników  to polecam te na zigbee raz ze sa dokładniejsze to maja historię nawet do miesiąca 

  Szkoda, że historia na okrągłych czujnikach nie działa na EU. Czy tak samo jest na regionie CN?

  Kupiłem czujniki okrągłe, ponieważ chciałem mieć możliwość podglądu bezpośrednio z czujnika, a nie tylko z apki... niestety nie widziałem, że historii brak.

  O dziwo gdy włączę się na "Month" zaraz po odpaleniu pluginu czujnika, to widzę jakieś szczątkowe dane. Po zmianie na "Week" wszystko znika i już drugi raz na Month nie wskakuje.

 11. Czy ktoś z Was drodzy forumowicze ma historię tygodniową temperatury i wilgotności z okrągłego czujnika na serwerze europejskim?

  O dziwo dane dzienne oraz miesięczne są dostępne, natomiast tygodniowe nie :(

  W dniu 11.03.2020 o 20:30, Lector napisał:

  Jak usunąć to pole?:)

 12. 11 minut temu, Lector napisał:

  Załóż PayPal i dodaj kartę Revolut - ja tak mam.

  Dzięki. Sęk w tym, że nie chciałem zakładać kolejnego konta. Mam ich już za dużo:) Nie używam PayPal już od dawna i nie chce więcej zakładać konta.

  Idealnie gdyby dało się po prostu zapłacić kartą Revoluta, tak jak np za Netflix.

 13. Drodzy koledzy i koleżanki, czy udało się komuś zasubskrybować przy użyciu Revolut? Nie mam konta PayPal, nie chcę zakładać tylko do tego celu, jak również używać karty debetowej z mojego banku.

  Może ktoś kontaktował się z Vevs w tej sprawie?

  Dzięki!

  • Like 1
 14. Takie nowe zapytanie mam:)

  Czy istnieją głowice termostatyczne, które współpracują z systemem Xiaomi natywnie? Nie mam tu na myśli rozwiązania pośredniego, czyli zakup głowicy, podłączenia do gniazdka 230V Xiaomi i sterowania przy użyciu czujnika temperatury.

  A jeżeli nie istnieje, to czy Xiaomi planuje taki gadżet dodać do swojego portfolio?

×
×
 • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept