Jump to content

CiekawyŚwiata

Fan
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli wytłumaczę Ci co się wydarzyło. Robot był połączony z 2g, a telefon miałeś połączony z inną siecią, czyli 5g, więc nie mogły się widzieć obydwa urządzenia żeby sparować. Przypadkowo zmusiłeś telefon do połączenia się z siecią 2g wyłączając sieć 5g na routerze, a wystarczyło połączyć się telefonem do sieci 2g i wykonać prosto parowanie z robotem. Sieć 5g nie wpływa w żaden sposób na działanie robota, bo on jej po prostu nie widzi.
 2. Jeżeli puszczasz robota a on tworzy nową mapę na starcie to znaczy że coś zmieniłeś w pomieszczeniu koło jego bazy i rozpoznał je jako nowe pomieszczenie więc skanuje je od nowa Postaraj się nic nie zmieniać koło jego bazy i zachować ustawowe odległości koło i na przeciwko jego bazy
 3. Serwer Xiaomi jest przeciążony w tym momencie i nic z tym nie zrobisz. Największą utratę pakietów ma serwer CN.
 4. A w aktualizacji aplikacji przeszkadza Ci...?
 5. Na taki bajer możesz sobie pozwolić nie posiadając sprzętu only china.
 6. Przyczyna to zapewne ch serwery xiaomi. Praktycznie ze wszystkimi urządzeniami tak mam zawsze, trzeba milion razy odświeżać żeby informacje były aktualne. Duża liczba utraconych pakietów (5% to standard) itd. Oczywiście po mojej stronie internet działa bez zarzutu.
 7. OK, znalazłem metodą prób i błędów. Parametry: mp3 bitrate: constant 192kbps 48000Hz stereo
 8. Tak czytałem ten temat już, radzą żeby spróbować pliku AAC 64K, który jak już wspomniałem nie jest rozpoznawany w ogóle, a temat kończy się ogólnie bez odpowiedzi.
 9. Mi Home nie widzi plików z rozszerzeniem AAC, a jeżeli sztucznie zmienie rozszerzenie pliku AAC na mp3 i próbuję wczytać go do chmury to jest błąd wgrywania.
 10. Czy ktoś odkrył jaki jest poprawny format plików audio, który wgrywa się do bramki jako dzwonki itp. Próbowałem mp3 i wav z różnym próbkowaniem i częstotliwością, jednak każdy wgrany plik był odtwarzany kilkukrotnie przyspieszony. Brak na ten temat jakiejkolwiek informacji w necie za granicami chin. Xiaomi synonim zerowego wsparcia i dokumentacji.
 11. Warunek logiczny, który ustawiłeś nie został spełniony, gdyż wartość PM jest równa 18, więc gdy ustawiłeś warunek, to nie wzrosło powyżej 10, tylko już było równe 18.
 12. Problem z powiadomieniami z M Home to problem od lat (!) znany i generalnie... nierozwiązany :] Mam to samo na jednym z telefonów (na innych OK) - zero powiadomień. Mogę odinstalowywać aplikację, czyścić jej dane, przelogowywać się, dać jej uprawnienia nawet do czytania moich myśli i nic to nie daje. Jak nie było powiadomień tak i nie ma nadal. Ruskie jeszcze polecają zainstalować mega starą aplikację z serii 3.x i później aktualizacja do najnowszej (gdybają że coś na serwerze jest błędnie zapisywane), sprawdzę czy to coś pomoże.
 13. @rezmusPytanie w temacie mieszania regionów urządzeń, wiem że masz to ogarnięte ???? Czy dobrze myślę, że jeżeli mam urządzenie z regionu EU np. Xiaomi Smart Plug EU, które jest tylko na EU, i jeżeli pierwsze parowanie dokonam na serwerze CN za pomocą appki VEVS, to jeżeli będę chciał podpiąć na chwilę na EU, żeby wgrała mi się aktualizacja firmware, to już się nie wgra, bo pierwszy raz zostało zapamiętane na CN, gdzie to coś wogóle nie występuje??
 14. Dzięki, działa super. Polecam się na przyszłość do testowania tego typu rzeczy (gateway v2, sensory okna, nawilżacz, oczyszczacz 2S, odkurzacz viomi v7...)
×
×
 • Create New...