Jump to content

cort06

Fan
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ktoś ma błąd, że nie może znaleźć wtyczki przy próbie sparowania tych czujników na Eu?
 2. Apropo aktualizacji, da się jakoś wyłączyć komunikat o aktualizacji po wejściu w plugin?
 3. Raczej to drugie skoro to tyle trwa ;-)
 4. Klonowalem wbudowana opcja w Miui. Ja mam nawilżacz v1 (bez wyświetlacza) w wersji Eu I owszem wykrywa mi aktualizacje ale po prostu jej nie robię. Po za tym wszystko działa jak należy. Czasem są jakieś zwiechy, zerwie połączenie, ale automatyzacja oparta o wilgotność na czujniku ble śmiga jak wcześniej na serwerze eu
 5. Ale jaki mieli by w tym cel? Bo to by się zgadzało skoro w mailach takie tłumaczenia.... Jednak po co firma miałaby celowo ograniczać funkcjonalność, która się chwali w specyfikacji?
 6. Tak. Na serwerze chińskim ble działa. Ja akurat mam narazie tylko nawilżacz, oczyszczacz i czujniki temperatury/wilgotności na ble. Oczyszczacz zostawiłem na Eu a nawilżacz z czujnikami w sklonowanej apce dałem na CN. Działa to. Tak jak @rezmus pisał gdzieś wcześniej CN ma duże lagi, czasem nie połączy jak klikniesz w urządzenie, ale automatyzacja działa i to najważniejsze dla mnie.
 7. Nowa odpowiedź od support Global. W skrócie. Nie prowadzą teraz sprzedaży jako Global i proszę o kontakt ze sprzedawcą u którego kupiłem produkty. Jakby to coś zmieniło. Czyli nadal nic się nie dzieje my i niczym nie wiemy. Ekstra podejście raczej rezygnuje z budowania Smart home na podstawie xiaomi i pójdę w jakiś inny system. Porażka totalna. Aha i jeszcze zaznaczyli, że nie udzielają międzynarodowej gwarancji na swoje produkty....
 8. Aktualnie mam właśnie 0106. Na CN wykryło mi bodajże 0109. Cały dzień dzisiaj eksperyment z nawilzaczem Eu + czujniki ble na CN. Działa to w miarę. Automatyzacja działają zgodnie z ustawionym czasem. Jedynie zauważyłem, że lepsze połączenie mam przez internet z telefonu niż wifi (dostawca Netia). Na Netii czasem potrafi zerwać połączenie i nie może się odświeżyć stan. Po za tym działa to zgodnie z przeznaczeniem. Nawilżacz włącza się i wyłącza zgodnie z założonymi regułami opartymi o czujnik ble. Dopóki nie wróci ble na Eu to tak zostanie.
 9. Na CN wykrywa mi aktualizacje nawilżacza do 2.0.5 i czujników temperatury ble do 109. Czy bezpiecznie jest sprzęty Eu aktualizować na CN? Na Eu tych aktualizacji nie wykrywa.
 10. No i dla ciekawskich to niestety w porównaniu z modem xiaomi na Eu prawie nie ma akcesoriów a na china nie ma znowu np gniazdka Eu... Pozostaje jednak jakaś alternatywa. :-) Jednak nie widzę możliwości przeniesienia systemu w choćby 80% do aqary w przypadku chęci rezygnacji z xiaomi :-)
 11. Nie będę zaśmiecał już tym tematem głównego wątku. W ciągłej mojej korespondencji z supportem Global xiaomi zmieniło zdanie. Już nie twierdzą twardo, że nic się nie dzieje ale chcą listy urządzeń. Jako, że mam apke zmodowana i jako bramkę ble nawilżacz nie mogę podawać prawdziwych danych. Ktoś jeszcze z nimi koresponduje? Narazie przesłałem im informacjr o bramce v3 i czujnikach T/H kwadratowych z racji tego, że nie długo będę miał taką fizycznie bramkę. Zobaczymy jakie będą dalsze wiadomości
 12. Cześć, planuje zakup na festiwal na aliekspress bramki + czujników drzwi, temperatury i wycieków wody. Z racji ostatnich jaj z xiaomi poszedłbym w stronę aqary, tak zachowawczo. Bramkę planuje kupić xiaomi V3 ale reszta aqara na zigbee. Pytanie jest następujące, czy aqara ma jakieś swoje osobne serwery i oprogramowanie? Czy w przypadku większych problemów z xiaomi wystarczyło by kupić bramkę aqary? Jak to wygląda od strony technicznej? Czy w ogóle zmiana bramki coś daje czy tak naprawdę Aqara to Xiaomi?
 13. @piteronjak ten czujnik na balkonie w zimie Ci działa? Daje rade? Ile minimum mierzy?
 14. Ale nie naprawia to ble w Eu? Chu a jednak przerzucę wszystko na china i zobaczę jak to będzie działać. Czy wtedy muszę coś kombinować ze strefami czasowymi czy ustawienia rzeczywiste strefy w telefonie i urządzeniach będą normalnie działać na CN? Edit: tylko na chwilę wrzuciłem nawilzacz na CN i co chwilę tracił połączenie, to się mija z celem... Pozostaje czekac, albo kupić wszystko na zigbee
×
×
 • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept