Jump to content

Finch

Fan
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spróbuj tego i daj znać czy działa: 1、Logout your account and login with account: [email protected] , Password: yeelink1234 from Yeelight application. 2、Try to connect device with the account. Update firmware once connected, then reset your device and try again with your account.
 2. Dla przykładu w dwóch korporacjach w których robiłem to aplikacje do poczty/corpo komunikatora były do zainstalowania z linku, a nie z apple store. Chodziło tu o to, żeby uniknąć serwerów push od appla - wiadomo po co. Żeby nie było używam andka i ios - kazdy ma swoje plusy i zalety. Chociaż tak jak gdzieś wcześniej pisałem - mi home chodzi lepiej na ios.
 3. Finch

  Xiaomi Mi Remote V2

  Zrobione, wiadomośc na PW
 4. Dzisiaj wpadła paczka z z tym urządzeniem: https://www.gearbest.com/smart-home/pp_229556.html Na serwerze chińskim instalacja bezbolesna; to samo jeżeli chodzi o konfigurację i parowanie z innymi pilotami. Chcę tym kontrolować klimatyzację, wentylatory, nawilżacz i cokolwiek co ma IR. Na serwerze europejskim - żeby to w ogóle dodać to konieczny jest mod Sen Seia rezmusa. O dziwo na androidzie 7.0 nie byłem w stanie tego zrobić, z pomocą przyszła stara xperia z 4.1. Dopiero wtedy zostało dodane, chociaż plugin do mi home zainstalował się z 7.0. Tu niestety rozczarowanie - pomimo tego, że cały interfejs jest przetłumaczony na angielski, to nie ma możliwości zapisania pilota - pojawia się error "cannot save". Zakładam, że profile są zapisywane w chmurze na serwerze xiaomi, nie lokalnie. Jako, że w https://de.api.io.mi.com/app/service/getappconfig?data={"lang"%3A"en"%2C"name"%3A"android_gateway_for_device_dict"%2C"version"%3A"1"} nie ma tego urządzenia to klops; jedyna chyba opcja to dłubanie w kodzie plugina, żeby zapisywał to w pamięci telefonu. Chyba z tego wszystkiego kupie mi gateway z przeznaczeniem na rynek chiński, chociaż musze sprawdzić, czy urządzenia kupione w PL na rynek europejski (np yeelight - stripy i żarówki, ceiling light) bedą działały na serwerach chińskich.
 5. @Lector da się.
 6. @rezmus jesteś w stanie zrobić mod tej apki dla ios?
 7. @Jaca w automatyzacji plant monitor mam jak poniżej:
 8. @rezmus no to kicha. Nie będę na siłę kupował czegoś, czego nie potrzebuję. Duży masz ekosystem xiaomi? Właśnie kupiłem klimatyzator i zastanawiam się nad kupieniem ir controller, chociaż w teorii oni mają też dedykowany sterownik pod klimę. Sęk w tym, że trzeba by użyć dwóch przejściówek, co przy takim obciążeniu nie bardzo mi się widzi. A tak mógłbym go włączać zdalnie właśnie ir module, jako, że ten ponoć ma funkcję uczenia się innych pilotów. Mam 37 urządzeń w tym ekosystemie i z tego co zauważyłem to lepiej działa na ios niż na androidzie.
 9. @Jaca rozumiem, że szukasz czujnika lumenów? Nie wiem czy masz kwiaty, ale jest taki patent jak plant monitor. Mam cztery na balkonie - w automatyzacji da się ustawić kondycję: "lower than specified light intensity". Kosztuje 72 zł na alledrogo, ale przez to przestały mi zdychać iglaki bo teraz dokładnie wiem czego im trzeba Wiem, że ostatnio Xiaomi planuje sprzedawać dedykowany czujnik natężenia światła, ale nie wiem, czy jest już to dostępne
 10. Mówisz o bramkach, które są np w mi led ceiling lamp albo mi bedroom lamp? Mam te dwa urządzenia, więc jeżeli to jest to nie ma problemu. Pytanie czy da się dodać do apki na serwerze polskim z bramką europejską. Aqara w wersji europejskiej też miała wychodzić niedługo, bodajże 6 czerwca ale dalej o tym cicho. Co masz na myśli mówiąc, że niedługo wyjdzie - orientujesz się co do daty premiery?
 11. Dzięki za podpowiedź rezmus. Co zatem z E14 od yeelight? Właśnie patrzę na gearbest na model YLDP09YL i chyba to się łączy z bramką przez BLE. Czy da się tą żarówkę dodać do bramki europejskiej?
 12. Kupiłem na próbę żarówkę ikea e14 - nie ma możliwości sparowania jej z mi gateway w wersji europejskiej. Nie pomaga ani aplikacja od rezmusa, ani ręczne dodadnie przez bramkę (wciśnięcie przycisku trzy razy). A jak chce dodać przez apkę mam komunikat: "You need a Mi Gateway to add..<nazwa urządzenia>". To ostatnie się tyczy wszystkich urządzeń podpinanych pod bramkę, więc zakładam, że jest jakiś bug w jej firmware. Podobnie z samym światłem bramki - ewidentnie coś jest nie tak, bo jak ustawię ramy czasowe i trigger jako czujnik ruchu to lampka pali się bez przerwy pomimo ustawienia czasu wyłączenia na 1 minutę.
 13. Zapewne nikt nie podziękuje, ale chylę czoło. Dzięki!
×
×
 • Create New...