Jump to content

bobofruit

Fan
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rozumiem. Najtaniej tu znalazłem te filtry. I sklep chyba bardziej znany. .https://www.aze.com.pl/pl/p/Filtr-HEPA-do-Air-Purifier-Xiaomi/2157
 2. OK, to teraz rozumiem. I to jest odwracalna operacja taka zmiana firmware? Można gdzieś znaleźć opis takiej procedury?
 3. W przypadku Purifiera 3H gdzieś widziałem opis, że zmiana firmware jest możliwa tylko jeśli nie zarejestrowany był na EU. Czy jesli mój był zarejestrowany na EU to jest jeszcze możliwa zmiana firmwareu na chińskie 3?
 4. 1. Shred23 a kiedykolwiek Ci działała ta bramka AQARA do sterowania klimą z MODem? Mnie sterowanie klimą nigdy nie działało na modowanej aplikacji z tą bramką. Dlatego wróciłem na oryginalną i Chiński serwer. 2. Rezmus - Teraz mam problem z nowym Purifier 3H bo ten znowu na Chińskim nie chodzi, ale już podłączany był na EU więc chyba ze zmiany firmwareu na Chiny nic nie będzie. 3. Rezmus - To samo z gniazdkami https://www.aze.com.pl/pl/p/Gniazdo-Mi-Smart-Plug-WiFi-Xiaomi/2048. Na Chinskim też nie można ich dodać. Masakra z tym blokowaniem swobody używania chińskich wynalazków w na serwerze EU. Jaki to ma cel?
 5. Mam ten sam termometr. Spróbuj tak. Wyłacz lampkę z sieci wtyczją i usuń z mihome. Następnie włacz wtyczkę dodaj lampę do mihomei zaczekaj 5 min. Następnie wejdź w mihome ekran główny wybierz na dole opcję profil dalej bramka ble i wybierz lampkę bedside. Powinineś widzieć termometr. Pamietaj że po ble odczyty są odświeżane w apce mihome co 5-8min. A nie tak jak po bluetooth co sek. Przynajmniej przy bedside2 tak to dziala. Zadziwia mnie to że w apce tak rzadko odświeża odczyt temp po ble skoro do serwera idzie to częsciej. Skąd wiem że częsciej? Bo jesli stworzysz w automatuzacji warunek bazujacy na tej temp odczytywanej to zdarzenie wykona się dużo szybciej niż ty zobaczysz zmianę temp w apce mijome( przy odczycie po ble). Przy połaczeniu bezpośrednim telefonu z lampką strzela wynikami jak z karabinu . Odczyty są bardzo szybkie. Po ble refresh jest co kilka minut 5-8. No i to wszystko obowiązuje tylko w modowanej wersji apki mi home.
 6. Panowie, ale w bedsidelamp 2 mi działa ble. Tyle że po wykryciu lampek nie można ich odłaczać fizycznie od zasilania, bo po ponownym wsadzeniu wtyczki ble już nie bedzie działać. Pomoże jedynie wycięcie lampek z mihome i ich ponowne dodanie. Wowczs ble rusza i bedzie działać do momentu ponownego wyłączejia bedside 2 z gniazdek. Wygląda to tak jakby ble było inicjowane tylko przy dodawaniu lampki do mihome a nie tak jak powinno po każdorazowym włączeniu lampki do gniazdka.
 7. Kiedy go wyszukuje automatycznie to zglasza się jako "Air Conditioning Controller(Advanced)"
 8. To taki gateway: Product name - Aqara air conditioning companion Product No - KTBL01LM https://www.aliexpress.com/item/33012769487.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dzgO67E
 9. Dziękuje za odpowiedź. No to dla mnie po zabawie 😭
 10. Postanowiłem zainstalować wersję oficjalną mi home i przełaczyłem się na Chiny bo na Niemcach nie jest wykrywany ten sterownik klimy z gatewayem aqara. I o dziwo po wybraniu klimatyzatora LG pierwszy zestaw kodów i wszystko działa. Zainstalowałem wetsję vevs i znowu po wyszukaniu tego gatewaya aqary mam problem z jego pluginem. Po kliknieciu na gateway aqara mam komunikat "konfigurowanie nie powiodło się" i sterowanie klimą nie dziala. @Rezmus możesz pomóc.
 11. A ja dzisiaj walczę z podłączeniem gateway do klimatyzacji lg i za boga nie mogę sparowac go z klimą. A myślałem że LG jest znane na całym świecie
 12. MASERMM a moze to taki problem na jaki ja natrafilem. Kupilem sobie bedside lamp w wersji drugiej. Te najnowsze zaokrąglone. Probowalem używac ich bramki ble by odczytywac sobie temperaturę. Ale miałem problemy z ble. Wyczytalem w koncu w necie że ble w tej lampce nie działa poprawnie i odpuścilem. Po jakimś czasie zobaczyłem że jednsk ble działa i moje termometry widać. Okazało się że ble w tych lampkach mi działa do czasu gdy nie wyłaczę lampek fizycznie z sieci. Po ponownym właczeniu lampek wtyczkami do sieci wszystko działa oprócz ble. By zaczelo działac muszę usunąć lampki z MI HOME i ponownie je dodać. BLE lampek rusza mi wówczas natychmiast. Teraz już lampki bedside pozostawiam na stałe podłączone do sieci i ble działa juz dwa tyg.
 13. Mam tylko ten oczyszczacz w wersji EU , dla którego mogę wystawiać warunki. Podrzucę go sobie tylko gdybyś mógł mnie poinstruować skąd ten plik json wyciągnąć? Czy to jest tak, że ten plik mam gdzieś w katalogach dzialajacej wersji w 5.5.48 i mam go sobie przenieść do nowej wersji?
 14. Ja mam Purifier PRO i regulacji głośności nie ma na 5.5.48 ale automatyzacja na tej wersji działa. Zaczekam na wersję o jakiej pisałeś opartej na VEVS z działajaca automatyzacją.
 15. Na razie wróciłem do wersji xiaomi_home_5.5.48_dev_20190815_sdk_10023.apk. I automatyzacja działa. To czego brakuje mi w tej wersji to to że zniknęła możliwość regulacji głośności wydawania dzwięków przez oczyszczacz. Jest włączona na głośno lub wyłączona.
×
×
 • Create New...