Jump to content

pawcio81

Fan
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A ja mam i Stratosa i BIPa, Stratos trzyma mi około 4 dni a BIP ponad 30 :). I jeden i drugi ma zalety i wady, noszę na zmianę, BIPa głównie w pracy, bo mniejszy i praktyczniejszy, natomiast wyglądy Stratosa nic mi nie zastąpi.
 2. Potwierdzam, że po aktualizacji do softu 2.3.11.0 praca na baterii zdecydowanie się zwiększyła, wcześniej przez dwa dni używania schodziło mi z 50 % baterii, a po aktualizacji przy analogicznym użytkowaniu zeszło przez dwa dni około 25%.
 3. Nikt się raczej nie bawi w takie naprawy przy tego typu sprzęcie, jak się uda znaleźć dawcę części, na przykład z ugotowanego podczas ładowania egzemplarza, to można pokusić się o rozklejenie zegarka i wymianę ekranu, ale też trzeba mieć dużo cierpliwości i umiejętności przy tego typu pracach.
 4. Nie wiem, co się tak wszyscy boją tej odpadniętej szybki, rozumiem, że niektórym dostała się wilgoć i zegarek nie działa prawidłowo, jeśli u Ciebie jest działanie poprawne, to brałbym 50 dolarów i wkleił szybkę na masę uszczelniającą do uszczelek samochodowych, wiele już nią kleiłem, trzyma jak wściekła i zapewnia szczelność, oczywiście trzeba wszystko dookoła odtłuścić i precyzyjnie, np. wykałaczką nałożyć masę dookoła obudowy.
 5. Ja bym się odwoływał, uszkodzenie mechaniczne byłoby, gdyby przynajmniej były ślady uszkodzenia mechanicznego na samym szkiełku albo na obudowie wokół niego, czy takowe są u Ciebie? Widzę, że szkiełka odpadają na skalę masową, jak i mnie to dopadnie i nie zgubię go, to oczyszczę miejsce styku, odtłuszczę, nałożę masę uszczelniającą, taką jak stosuje się w motoryzacji, i wkleję, taka masa trzyma jak wściekła i jest elastyczna, będzie znacznie lepiej niż to sobie Chińczyki wymyślili.
 6. Faktycznie, mój błąd, przepraszam, że wprowadziłem Cię w błąd, ale wizualnie to naprawdę jest znakomita imitacja tworzywa, a ja zwracam zawsze na takie detale uwagę, magnes tego nie bierze, tak więc jakiś materiał niemagnetyczny, ale faktycznie po dotknięciu ustami :) jest zimne, czyli pięknie odbiera ciepło.
 7. Ja kupowałem 2 miesiące temu wersję 2 z gumowym paskiem i mam wszystkie elementy zapięcia z tworzywa. Jeśli w oryginalnym pasku masz metal, to znaczy, że producent zmienił pasek.
 8. Nie rozumiem, najpierw piszesz o oryginalnym pasku, a później o jakiejś bransoletce. Jeśli chodzi Ci jednak o fabryczny pasek, to poza potocznie mówiąc gumą i tworzywem sztucznym nie ma w nim żadnego metalu (oczywiście pomijając teleskopy mocujące do zegarka). Zakup fabrycznego paska jest raczej niemożliwy, no chyba, że coś upolujesz na rynku wtórnym, wszystko co jest w sieci to zamienniki.
 9. Oryginalna klamra Stratosa 2 jest wykonana z tworzywa sztucznego, nie jest metalowa.
 10. Informacje są sprawdzone choćby przeze mnie, ładowałem Stratosa z portu USB (500mA), ładowarką 1 A (domyślnie), a także ładowarką 2A okazjonalnie, zawsze ładował się w praktycznie takim samym czasie. Stabilizacja prądu musi być, pytanie czy w podstawce czy w samym zegarku, podejrzewam, że jest w podstawce, bo w zegarku jest deficyt miejsca i dlatego właśnie stosowanie zamiennych, nie oryginalnych podstawek może wykańczać zegarek. Pomyślcie sami, bateria ma 290 mAh, tak więc jeśli zegarek ładuje się średnio 2 godziny, to by ją naładować od 0 d0 100% płynący prąd ładowania jest rzędu 290mA/2=145
 11. Uprzedzam tylko, by komuś nie przyszło stosować mojego sposobu przy przesyłaniu danych bądź przy wgrywaniu oprogramowania, przy tych operacjach zegarek musi mieć kontakt z podstawką na 101% i nie może się np. niechcący przesunąć. Przy położeniu zegarka na podstawce, tak by przylegał tylko po stronie pinów trzeba sprawdzić, w której konkretnej pozycji rozpoczyna się ładowanie, bo można go minimalnie przesuwać w osi paska.
 12. Zgadzam się z kolegą powyżej, ładowanie odbywa się pod kontrolą układu, który stabilizuje prąd bądź napięcie, nie wiem tylko czy ten układ jest zabudowany w samym zegarku czy w podstawce, tak więc nie ma znaczenia czy ładowarka dysponuje maksymalną wydajnością 1A, 2A czy więcej. Co do samego umieszczania zegarka w podstawce, to powiem Wam jak ja to robię, jak kupiłem zegarek, to też 3 czy 4 razy zmagałem się z wpięciem go w zatrzaski, przy wyciąganiu nie było wcale lepiej. Teraz po prostu wkładam tylko zegarek bez żadnego oporu w dwa zatrzaski od strony pinów, drugiej strony nie wciskam,
 13. Tak z ciekawości zapytam, w jaki sposób producent utworzył grupę testerów oprogramowania, dla których wydał wersję 2.3.9.2? Drugie pytanie, to kiedy według Was można realnie spodziewać się wersji PL, może macie jakieś szacunki? Czy to będzie miesiąc, kwartał, a może rok?
 14. Coś widzę, że coraz więcej przypadków przegrzania podczas ładowania, albo pada ogniwo (akumulator), bądź układ kontroli procesu ładowania. Czy użytkowałeś zegarek pod wodą (basen, prysznic)? Tak szczerze powiedziawszy, to jakby mi padł po roku zegarek, to już bym się raczej nie zdecydował na zakup drugiego. Ja swój kupiłem jakiś miesiąc temu, mam na gwarancji, zobaczymy co dalej będzie.
×
×
 • Create New...