Jump to content

SAID

Fan
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. to jeszcze gorzej ale to może dlatego że masz wyłączoną pracę w tle programu w związku z tym że masz włączone oszczędzanie baterii. jak wyłączysz to oszczędzanie to powinno wysyłać nawet jak jest program nie włączony. Natomiast u mnie jest tak że ja mam wszystko w tle uruchomione i pozwolenia na wszystko po akceptowane i ogólnie powiadomienia przychodzą od razu jak otwieram drzwi albo robię inne rzeczy ale czasem jakieś jedno nie przyjdzie od raz tylko za kilka godzin albo minut. Kiedy ma ochotę. Tak jakby zawisło na serwerze a później się odetkało i wtedy przychodzi z serwera. Interesuje mnie czy ktoś ma tak u siebie i jeżeli tak to czy da się coś z tym zrobić?
 2. U mnie są problemy z powiadomieniami z automatyzacji. bardzo często przychodzą opóźnione i to nawet o kilka godzin. Czy tez tak macie. Śpisz sobie a tu nagle powiadomienie, że drzwi się otwierają i zamykają. Co nie jest prawdą i człowiek niepotrzebnie wstaje w środku nocy żeby to sprawdzać. W automatyzacji w historii tego w ogóle nie ma o tej godzinie w nocy bo ta czynność odbyła się już wcześniej i jest w historii wcześniej, a tylko te powiadomienia tak późno z serwera są wysyłane. Jakaś porażka. Czy u was jest podobnie i czy zawsze tak było bo mi się wydaje że wcześniej tak nie było i jest tak od kilku tygodni?
 3. Bramka powinna działać bo ja też mam brami kupione na EU
 4. U mnie był ten problem z czujnikiem gleby taki sam jak u Ciebie i jak ja zmieniłem na region na Chiny to działa teraz dobrze. oczywiście na wersji MiHome_5.5.53_vevs.apk. Działa to i MI HOME i oryginalnym programie Flower Care Tego czujnika Temperatury niestety nie mam wiec nie powiem ci czy on będzie działał idealnie. AHA.... Jeszcze jedna sprawa. Widzę że masz odkurzacz i jeżeli on jest kupowany w EU to nim będziesz miał kłopot prawdopodobnie i będziesz musiał zmienić w nim firmware aby działał w regionie chińskim. Tu jest wszystko opisane jak to zrobic: https://miuipolska.pl/forum/topic/40850-tutorial-mi-robot-zmiana-oprogramowania-usunięcie-błędu-local-serwer/ a do odczytania tokena użyłem wersji: MiHome_5.5.4_vevs.apk ze strony: https://cloud.mail.ru/public/33J3/t817u4Snr
 5. Tu jest wszystko opisane jak to zrobic: https://miuipolska.pl/forum/topic/40850-tutorial-mi-robot-zmiana-oprogramowania-usunięcie-błędu-local-serwer/ a do odczytania tokena użyłem wersji: MiHome_5.5.4_vevs.apk ze strony: https://cloud.mail.ru/public/33J3/t817u4Snr U mnie teraz wszystkie 34 urządzenia w końcu śmigają ale na chinach i obecnie zainstalowałem wersje: MiHome_5.5.53_vevs.apk też tej strony.
 6. zmieniłem firmware i przy okazji lektora PL dodałem do odkurzacza
 7. Dzięki za odpowiedź. Super. Ale jak to zrobić?
 8. Pokusiłem się jeszcze o przeniesienie wszystkiego co mam na region chiński i wtedy czujnik gleby działa prawidłowo, ale na obydwu wersjach i 5.5.25 i 5.5.48 nie można wejść w odkurzacz Roborock S5 bo jest komunikat jak na zdjęciu Powiem szczerze że nakupiłem tych urządzeń sporo a ta aplikacja MIHOME to jakaś porażka. Nigdy nic nie działa tak jak trzeba. Już myślałem że może choć te wersji MOD mi pomogą i oczywiście jest lepiej ale nadal nie jest idealnie . Ktoś coś wie jak to naprawić aby ten odkurzacz działał na chinach???
 9. Te wersje MOD to coś pięknego. Dzięki za linki do nich. Jednak mam problem z działaniem czujnika ogrodowego. Na obydwu wersjach i 5.5.25 i 5.5.48 jest łączność z tym czujnikiem przez bramkę BLE w lampach i pokazuje się na ikonie głównej procent wilgotności to jednak jak przyciskam ikonę czujnika aby wejść do środka ustawień mam Error code: -4 a następnie komunikat: "Login information verification failed, please log back in." Dodałem zdjęcia z ekranu aby było widać jak to wygląda. Macie jakiś pomysł czemu tak jest. Dodam że ja mam wszystko na regionie polskim.
 10. Pytam o te pasujące modele bo zauważyłem że w tym regionie co mi obecnie większość rzeczy działa czyli USA (serwer azjatycki) mam możliwość dodania czujnika dymu, ale nie jestem pewien czy do mojej centralki akurat on będzie pasował. A dokładnie jaki powinienem model tego czujnika kupić aby pasował do modelu mojej centralki gateway 2 kupionej w polskiej dystrybucji. A może po prostu każdy będzie pasował nawet chiński tylko chciałbym wiedzieć czy tak jest. Gdzie taką informację można otrzymać. Kupować w ciemno to trochę szkoda bo to ze 200 zł kosztuje. Ale to to jeszcze nic. Co zrobić żeby dodać czujnik gazu jak w tym regionie to go w ogóle nie ma nawet na liście do dodania w samej aplikacji ?
 11. No i to jest słabe, że te urządzenia tak działają bo kupując je nigdy nie możemy być pewni czy zadziałają w tym regionie, w którym potrzebujemy. Producent powinien to zmienić. A nie wiecie czy jest jakiś sposób aby rozpoznać czy dane urządzenie będzie działać w danym regionie. Jakaś lista urządzeń i numeracja modelów danego urządzenia oraz region w jakim będzie ono działać prawidłowo. No bo w sumie czymś one muszą się różnić wiec mają na pewno inny numer modelu. Czy jest gdzieś taka strona informacyjna?
 12. A jaki masz dokładnie model Mi Smart Gateway 2? Bo mi na Samsungu J7 w Aplikacji MI HOME w ogóle nie znajduje tej centralki z ustawieniami regionalnymi Kontynent Chiny. Natomiast na i-phone SE dodało ale nie mogłem w ogóle wejść w ustawienia i zarządzać. A na serwerze innych krajów zachodnich np. USA serwer azjatyckim już wszystko działa na Europie też. Dziwne i wkurzające to jest
 13. Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy do zestawu "Xiaomi Mi Smart Home Set Zestaw Czujników ZHTZ02LM" z dystrybucji europejskiej będzie pasował czujnik dymu "XIAOMI HONEYWELL FIRE ALARM DETECTOR CZUJNIK DYMU" z dystrybucji chińskiej. Program MI-Home mam ustawiony w regionie "inny" i niby tam jest możliwość dodania czujnika dymu ale czy aby napeno one ze sobą będą działać? Nie chciałbym wydawać bez sensu 200 zł za taki czujnik. Czy ktoś już podłączał go do tego zestawu. Dodam, że centralka w tym zestawie to "Mi Smart Gateway 2" może ktoś ma taką centralkę z tym czujnikiem dymu. A swoją drogą ciekawe jak to jest z czujnikiem gazu bo jego to na tych ustawieniach regionalnych to w ogóle nie ma w aplikacji i jak go dodać bo centralka ta w na regionie chińskim nie działa . Proszę o pomoc. ps. A może wie ktoś przy okazji gdzie można takie czujniki kupić za złotówki w przyzwoitych cenach.
×
×
 • Create New...