Jump to content

AndrzejD

Fan
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Hejka Zanim dojdzie do mnie kamera z gimbalem mam pytanie do posiadaczy. Jaką średnicę ma gimbal pomiędzy joystickiem a silnikiem horyzontalnym? Chcę w międzyczasie zrobić pierścień umożliwiający montaż stabilizatora do systemu mocowań GoPro. Pozdrawiam Andrzej
 2. Naprawili ale nie do końca. Podczas próby połączenia,wyskakuje komunikat,że czajnik należy zresetować,bo inny użytkownik zarejestrował urządzenie. Po naciśnięciu "Zresetuj",łączy się normalnie.
 3. Wydaje mi się,że negatyw robi się o pełnej godzinie. U mnie też jest to zjawisko ale na chwilę podczas pełnej godziny.
 4. Aktualizowałem do 5.5.37 W zakładce Consumables jest podgląd stanu baterii w elementach Smart Home. Jest jeden bug. otóż od każdej wersji powyżej 5.5.25 pojawia się pewien problem podczas połączenia z Smart Kettle. Pojawia się komunikat: Urządzenie jest w trybie Online 1.Urządzenie jest prawidłowo podłączone 2.Inny użytkownik zresetował i sparował urządzenie. Zresetuj urządzenie Po naciśnięciu linku Mi Home normalnie się łączy z czajnikiem. Trochę to irytujące,choć i tak jest postęp,bo w wersji 5.5.30 w ogóle nie mogłem się połączyć z czajnikiem.
 5. Na czas instalacji zegarka,musisz ręcznie strefę ustawić na Paryż. Inne (Bruksela,Sarajewo,Belgrad)nie działają. Paryż w strefach ma np. część urządzeń Huawei.W Miui (Xiaomi Redmi Note 5 pro) nie ma Paryża.
 6. Wszystko opanowane. Otóż głównym problemem była synchronizacja czasu. Czujnik pokazywał godzinę do tyłu,zaś apka czas odpowiedni. Najprawdopodobniej to było przyczyną wysypywania się Mi Home. Gdzieś na necie znalazłem podobny myk jak z Xiao Ai zegarkiem. Tam trzeba dodawać zegar,mając Timezone ustawioną na Paryż. Tu,w przypadku czujnika trzeba było ustawić strefę czasową +2 Kaliningrad. Czujnik się zainstalował poprawnie,czas jest poprawny,Mi Home nie wywala oraz można tworzyć sceny.
 7. Witam fanów Xiaomi. Kupiłem tytułową zabawkę,bo mi się spodobała i oprócz temp. i wilgotności pokazuje czas. Radość trwałą krótko. Z trudem zainstalowałem zegarek ale "złapał" mi czas o godzinę cofnięty. Jeszcze gorsza sprawa,to że wywala mi apkę Mi Home. Na wyświetlaczu widać ikonę połączenia,ale przy próbie aktualizacji odczytu,zamyka mi aplikację. Miał ktoś podobny problem i jest jakieś rozwiązanie? P.S. Próbowałem na kilku starszych wersjach Mi Home,bez sukcesu. Pozdrawiam ANdrzej
 8. Nie jestem pewienc zy to Sonoff,bo po powiększeniu grafika sensorów jest inna.
 9. Witam W Nowej wersji Mi Home,moją uwagę zwróciły dodane wyłączniki ścienne. Rozszyfrował ktoś co to za urządzenia i czy są w pełni kompatybilne z infrastrukturą Xiaomi?
 10. Uff,to kamień z serca. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której czujnik traci energię a w zmywarce pęka wąż :-) Dzięki za info,mogę spać spokojnie.
 11. Żeby nie zaśmiecać forum,spytam w tym wątku. Doczekał ktoś końca baterii w którymkolwiek czujniku Xiaomi? Chodzi mi o to,czy pod koniec żywotności pojawi się jakiś komunikat. W instalację wodną wpiąłem elektrozawór zasilany Smart Plug,który jest sterowany czujnikami zalania. Nie chciałbym kiedykolwiek mieć problemów tylko dlatego,że bateria w którymś z nich się rozładowała.
 12. Ze scenami trzeba pokombinować. Miałem tak ustawioną scenę z czujnikiem ruchu i gniazdem Smart socket WiFi,że jak sceny zał i wył były do określonej godziny,to gdy wszedłem do kuchni tuż przez czasem końcowym,listwa led się zapalała i nie gasła. Dlatego scenę z wył. ustawiłem na całą dobę.
 13. Powoli przygotowuję się również do zmiany ogrzewania na gazowe. Oczywiście wykorzystam gniazdko i przekaźnik do regulowania temperaturą. Naprawdę potrxebujesz aż takiej dokładnej regulacji? Ten okrągły BT z wyświetlaczem ma możliwość udziału w scenach?
 14. AndrzejD

  Water sensor

  Czyli załączy Smart Plug a tym samym zamknie elektrozawór za licznikiem. Super,dzięki.
 15. AndrzejD

  Water sensor

  Hmm na załączonym obrazku przedstawiłeś opcje Wł/Wył alarm. Mnie chodziło bardziej o to,czy da radę zrobić scenę: Jeśli:water leak Wtedy: włącz gniazdo Smart Plug. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...