Jump to content

AndrzejD

Fan
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Na czas instalacji zegarka,musisz ręcznie strefę ustawić na Paryż. Inne (Bruksela,Sarajewo,Belgrad)nie działają. Paryż w strefach ma np. część urządzeń Huawei.W Miui (Xiaomi Redmi Note 5 pro) nie ma Paryża.
 2. Wszystko opanowane. Otóż głównym problemem była synchronizacja czasu. Czujnik pokazywał godzinę do tyłu,zaś apka czas odpowiedni. Najprawdopodobniej to było przyczyną wysypywania się Mi Home. Gdzieś na necie znalazłem podobny myk jak z Xiao Ai zegarkiem. Tam trzeba dodawać zegar,mając Timezone ustawioną na Paryż. Tu,w przypadku czujnika trzeba było ustawić strefę czasową +2 Kaliningrad. Czujnik się zainstalował poprawnie,czas jest poprawny,Mi Home nie wywala oraz można tworzyć sceny.
 3. Witam fanów Xiaomi. Kupiłem tytułową zabawkę,bo mi się spodobała i oprócz temp. i wilgotności pokazuje czas. Radość trwałą krótko. Z trudem zainstalowałem zegarek ale "złapał" mi czas o godzinę cofnięty. Jeszcze gorsza sprawa,to że wywala mi apkę Mi Home. Na wyświetlaczu widać ikonę połączenia,ale przy próbie aktualizacji odczytu,zamyka mi aplikację. Miał ktoś podobny problem i jest jakieś rozwiązanie? P.S. Próbowałem na kilku starszych wersjach Mi Home,bez sukcesu. Pozdrawiam ANdrzej
 4. Nie jestem pewienc zy to Sonoff,bo po powiększeniu grafika sensorów jest inna.
 5. Witam W Nowej wersji Mi Home,moją uwagę zwróciły dodane wyłączniki ścienne. Rozszyfrował ktoś co to za urządzenia i czy są w pełni kompatybilne z infrastrukturą Xiaomi?
 6. Uff,to kamień z serca. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której czujnik traci energię a w zmywarce pęka wąż :-) Dzięki za info,mogę spać spokojnie.
 7. Żeby nie zaśmiecać forum,spytam w tym wątku. Doczekał ktoś końca baterii w którymkolwiek czujniku Xiaomi? Chodzi mi o to,czy pod koniec żywotności pojawi się jakiś komunikat. W instalację wodną wpiąłem elektrozawór zasilany Smart Plug,który jest sterowany czujnikami zalania. Nie chciałbym kiedykolwiek mieć problemów tylko dlatego,że bateria w którymś z nich się rozładowała.
 8. Ze scenami trzeba pokombinować. Miałem tak ustawioną scenę z czujnikiem ruchu i gniazdem Smart socket WiFi,że jak sceny zał i wył były do określonej godziny,to gdy wszedłem do kuchni tuż przez czasem końcowym,listwa led się zapalała i nie gasła. Dlatego scenę z wył. ustawiłem na całą dobę.
 9. Powoli przygotowuję się również do zmiany ogrzewania na gazowe. Oczywiście wykorzystam gniazdko i przekaźnik do regulowania temperaturą. Naprawdę potrxebujesz aż takiej dokładnej regulacji? Ten okrągły BT z wyświetlaczem ma możliwość udziału w scenach?
 10. AndrzejD

  Water sensor

  Czyli załączy Smart Plug a tym samym zamknie elektrozawór za licznikiem. Super,dzięki.
 11. AndrzejD

  Water sensor

  Hmm na załączonym obrazku przedstawiłeś opcje Wł/Wył alarm. Mnie chodziło bardziej o to,czy da radę zrobić scenę: Jeśli:water leak Wtedy: włącz gniazdo Smart Plug. Pozdrawiam
 12. AndrzejD

  Water sensor

  Witam fanów Xiaomi. Planuję remont łazienki i przy okazji wpadł mi do głowy genialny pomysł. Plan jest taki: zaraz za licznikiem wodnym wstawiam elektrozawór NO. Podłączam go do Smart Plug i czujniki zalania wkładam pod pralkę,wannę,zlewozmywak i zmywarkę. Czy czujniki mają możliwość "uczestnictwa" w scenach jako urządzenia uruchamiające pozostałe gadżety Smart Home? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam ANdrzej
 13. A więc tak. Wszystko zaczęło działać poprawnie,gdy wyłączyłem wszystkie "polepszacze" w zakładce ustawień Wall plug setup. To znaczy Pamięć zaniku zasilania,Ochrona ładowania i Wyłącz wskaźnik. Harmonogram działa w ramach strefy CET Bruksela,ale statystyki pokazywane są według czasu chińskiego. Przy okazji. Mam 3 rodzaje gniazd: WiFi z menu po chińsku,WiFi z menu po angielsku i ZigBee po angielsku/polsku.
 14. Podczas konfiguracji wszystkich smart urządzeń od Xiaomi,ustawiam strefę na Brukselę. Bedside lamp,Listwa led w kuchni,światło nocne w hubie włączają się o czasie i w reżimie jaki ustawiłem w scenach. Spróbuję z tym przyciskiem..
 15. Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Mam rozumieć że same sceny są poprawnie zdefiniowane? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...