Jump to content

AndrzejD

Fan
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Uff,to kamień z serca. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której czujnik traci energię a w zmywarce pęka wąż :-) Dzięki za info,mogę spać spokojnie.
 2. Żeby nie zaśmiecać forum,spytam w tym wątku. Doczekał ktoś końca baterii w którymkolwiek czujniku Xiaomi? Chodzi mi o to,czy pod koniec żywotności pojawi się jakiś komunikat. W instalację wodną wpiąłem elektrozawór zasilany Smart Plug,który jest sterowany czujnikami zalania. Nie chciałbym kiedykolwiek mieć problemów tylko dlatego,że bateria w którymś z nich się rozładowała.
 3. Ze scenami trzeba pokombinować. Miałem tak ustawioną scenę z czujnikiem ruchu i gniazdem Smart socket WiFi,że jak sceny zał i wył były do określonej godziny,to gdy wszedłem do kuchni tuż przez czasem końcowym,listwa led się zapalała i nie gasła. Dlatego scenę z wył. ustawiłem na całą dobę.
 4. Powoli przygotowuję się również do zmiany ogrzewania na gazowe. Oczywiście wykorzystam gniazdko i przekaźnik do regulowania temperaturą. Naprawdę potrxebujesz aż takiej dokładnej regulacji? Ten okrągły BT z wyświetlaczem ma możliwość udziału w scenach?
 5. AndrzejD

  Water sensor

  Czyli załączy Smart Plug a tym samym zamknie elektrozawór za licznikiem. Super,dzięki.
 6. AndrzejD

  Water sensor

  Hmm na załączonym obrazku przedstawiłeś opcje Wł/Wył alarm. Mnie chodziło bardziej o to,czy da radę zrobić scenę: Jeśli:water leak Wtedy: włącz gniazdo Smart Plug. Pozdrawiam
 7. AndrzejD

  Water sensor

  Witam fanów Xiaomi. Planuję remont łazienki i przy okazji wpadł mi do głowy genialny pomysł. Plan jest taki: zaraz za licznikiem wodnym wstawiam elektrozawór NO. Podłączam go do Smart Plug i czujniki zalania wkładam pod pralkę,wannę,zlewozmywak i zmywarkę. Czy czujniki mają możliwość "uczestnictwa" w scenach jako urządzenia uruchamiające pozostałe gadżety Smart Home? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam ANdrzej
 8. A więc tak. Wszystko zaczęło działać poprawnie,gdy wyłączyłem wszystkie "polepszacze" w zakładce ustawień Wall plug setup. To znaczy Pamięć zaniku zasilania,Ochrona ładowania i Wyłącz wskaźnik. Harmonogram działa w ramach strefy CET Bruksela,ale statystyki pokazywane są według czasu chińskiego. Przy okazji. Mam 3 rodzaje gniazd: WiFi z menu po chińsku,WiFi z menu po angielsku i ZigBee po angielsku/polsku.
 9. Podczas konfiguracji wszystkich smart urządzeń od Xiaomi,ustawiam strefę na Brukselę. Bedside lamp,Listwa led w kuchni,światło nocne w hubie włączają się o czasie i w reżimie jaki ustawiłem w scenach. Spróbuję z tym przyciskiem..
 10. Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Mam rozumieć że same sceny są poprawnie zdefiniowane? Pozdrawiam.
 11. Witam Mam gniazdko ZigBee do którego podłączyłem grzejnik olejowy i czujnik temp. kwadratowy. Zrobiłem następujące sceny: Olejak Day On-jeżeli temperatura spadnie poniżej 21 st,wtedy załącz gniazdo Olejak Day Off-jeżeli temp.wzrośnie powyżej 21 st,wtedy wyłącz gniazdo Okres działania obu scen 3:30-21:00 Kolejne dwie: Olejak Night on-jeśli temperatura spadnie poniżej 19,wtedy włącz gniazdo Olejak Night off-jeżeli temp. wzrośnie powyżej 19,wtedy wyłącz gniazdo Okres działania scen nocnych 21:05-3:25 Mimo tego iż wydaje mi się ze wszystko w porządku,gniazdo chyba działa jak mu się chce. Coś nie tak z ustawieniami scen? Proszę o pomoc
×
×
 • Create New...