Jump to content

AndrzejD

Fan
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Szczerze? Zastanawiam się co kierowało przy zakupie tymi,którzy kupili ten watch. Przecież wiadomo że trzyma w praktyce 3-4 dni. Wyłączanie wszystkiego łącznie z wyłączaniem zegarka na noc? Nie lepiej było sobie kupić jakieś Casio z technologią Solar Tough? Mam taki i nie wiem co to wymiana baterii od 6 lat. Ostatecznie trzeba było kupić Mi banda-2 tygodnie na baterii albo Bipa-podobno jeszcze dłużej. Dajcie spokój z tymi screenami,mnie osobiście one tylko rozśmieszają. EDIT Wyjechałem dziś rowerem,przy 81% naładowania Stratosa. 2,5 godziny jazdy na GPSie i z Muzyką. Po powrocie bateria miała 31%. I co? Mam płakać? Nie,wstawie do ładowarki i tyle.
 2. Nocne światło powiadasz? Tu masz cudeńko które zaprzęgnąłem do pracy w nocy ;-)
 3. Lector,spróbuj patentu znanego przy ustawianiu czasu Xiao Ai Clock,czy Smart multi function clock BT. Odinstaluj urządzenie,w ustawieniach telefonu wyłącz automatyczną strefę,ręcznie ustaw na Paryż i wykryj na nowo. Powinno załapać czas. Jak już się zainstaluje,możesz wrócić w telefonie do strefy automatycznej.
 4. Nie rozumiem po co na siłę nazywać smart łazienką,łazienkę gdzie jest tylko czujnik ruchu i żarówki pracujące pod Mi Home. Szczoteczka,waga,perlator czy dozownik,to już lekkie naciąganie. Jedyne co mogę zrobić,to przelicytować. Zwykłe żarówki LED załączane wyłącznikiem podtynkowym Aquara,który jest sterowany czujnikiem ruchu. Piec centralnego sterowany przekaźnikiem z cewką 230V,załączany z gniazdka Zig Bee,sterowanego termometrem BT powieszonym w pokoju. Za licznikiem wody elektrozawór 230V NO,zasilany z gniazda Smart Plug ZigBee,do tego czujniki zalania pod pralką,wanną i zmywarką... ale tu już wkraczamy do mojej kuchni. W sumie mam 36 urządzeń pracujących pod Mi Home. Przyznam że na wyłączniki Aqara,trochę wydałem,ale za to mogę sterować żarówkami za 5 zł ;-) Problem puszek rozwiązałem po chińsku,czyli kupiłem na alli puszki w standardzie 86x86.
 5. Po co kombinować? Nie wystarczy posłuchać żółtego przyjaciela znad Jangcy?
 6. Za "włanczam","Włanczać","Włancza" powinna być kara śmierci
 7. Hejka Zanim dojdzie do mnie kamera z gimbalem mam pytanie do posiadaczy. Jaką średnicę ma gimbal pomiędzy joystickiem a silnikiem horyzontalnym? Chcę w międzyczasie zrobić pierścień umożliwiający montaż stabilizatora do systemu mocowań GoPro. Pozdrawiam Andrzej
 8. Naprawili ale nie do końca. Podczas próby połączenia,wyskakuje komunikat,że czajnik należy zresetować,bo inny użytkownik zarejestrował urządzenie. Po naciśnięciu "Zresetuj",łączy się normalnie.
 9. Wydaje mi się,że negatyw robi się o pełnej godzinie. U mnie też jest to zjawisko ale na chwilę podczas pełnej godziny.
 10. Aktualizowałem do 5.5.37 W zakładce Consumables jest podgląd stanu baterii w elementach Smart Home. Jest jeden bug. otóż od każdej wersji powyżej 5.5.25 pojawia się pewien problem podczas połączenia z Smart Kettle. Pojawia się komunikat: Urządzenie jest w trybie Online 1.Urządzenie jest prawidłowo podłączone 2.Inny użytkownik zresetował i sparował urządzenie. Zresetuj urządzenie Po naciśnięciu linku Mi Home normalnie się łączy z czajnikiem. Trochę to irytujące,choć i tak jest postęp,bo w wersji 5.5.30 w ogóle nie mogłem się połączyć z czajnikiem.
 11. Na czas instalacji zegarka,musisz ręcznie strefę ustawić na Paryż. Inne (Bruksela,Sarajewo,Belgrad)nie działają. Paryż w strefach ma np. część urządzeń Huawei.W Miui (Xiaomi Redmi Note 5 pro) nie ma Paryża.
 12. Wszystko opanowane. Otóż głównym problemem była synchronizacja czasu. Czujnik pokazywał godzinę do tyłu,zaś apka czas odpowiedni. Najprawdopodobniej to było przyczyną wysypywania się Mi Home. Gdzieś na necie znalazłem podobny myk jak z Xiao Ai zegarkiem. Tam trzeba dodawać zegar,mając Timezone ustawioną na Paryż. Tu,w przypadku czujnika trzeba było ustawić strefę czasową +2 Kaliningrad. Czujnik się zainstalował poprawnie,czas jest poprawny,Mi Home nie wywala oraz można tworzyć sceny.
 13. Witam fanów Xiaomi. Kupiłem tytułową zabawkę,bo mi się spodobała i oprócz temp. i wilgotności pokazuje czas. Radość trwałą krótko. Z trudem zainstalowałem zegarek ale "złapał" mi czas o godzinę cofnięty. Jeszcze gorsza sprawa,to że wywala mi apkę Mi Home. Na wyświetlaczu widać ikonę połączenia,ale przy próbie aktualizacji odczytu,zamyka mi aplikację. Miał ktoś podobny problem i jest jakieś rozwiązanie? P.S. Próbowałem na kilku starszych wersjach Mi Home,bez sukcesu. Pozdrawiam ANdrzej
 14. Nie jestem pewienc zy to Sonoff,bo po powiększeniu grafika sensorów jest inna.
 15. Witam W Nowej wersji Mi Home,moją uwagę zwróciły dodane wyłączniki ścienne. Rozszyfrował ktoś co to za urządzenia i czy są w pełni kompatybilne z infrastrukturą Xiaomi?
×
×
 • Create New...