Skocz do zawartości

Robert15

Fan
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny
 1. Robert15

  Aqara Camera

  Czy mozna ta kamera nagrywac video na zewnetrzny dysk - NAS.
 2. Robert15

  dling Smart Video DoorBell

  Dzięki...
 3. Robert15

  Czujnik Temperatury i Wilgotności

  W opisie jest wyjasnione ze jezeli zmiana temperatury jest do 0.5 stopnia a wilgotnosci do 6% to czujnik powienien wysylac do gatewaya dabe raz ba godzine. Jezeli te zmiany sa wieksze to dane powinny byc wyslane od razu. Rowniez aplikacja Mi Home nie odswieza poprawnie danych. Czasami potrzebuje calkowitego zatrzymania i uruchomienia w androidzie aby pojawily sie nowe dane w "Info Center".
 4. Robert15

  Czujnik Temperatury i Wilgotności

  Ten na zewnątrz przestaje działać.
 5. Robert15

  dling Smart Video DoorBell

  Witam, Ostatnio w mi home pojawił się dzwonek drzwiowy. Czy ma ktoś jakiekolwiek informacje o tym urządzeniu.
 6. Jakie wylaczniki prądu sa obsługiwane w google home ? Na zrzucie z ekranu z poprzedniego tematu widze że Mi Plug Mini jest na liscie. Czy plug mini komunikuje sie poprzez WiFi czy Zigbee? Zakupilem ostatnio model ZNCZ02LM (Zigbee) i niestety google home nie widzi urzarzenia. Edited 11 minutes ago by Robert15
 7. Robert15

  Czujnik Temperatury i Wilgotności

  Jest bardzo blisko gatewaya. Jakieś 2 metry max które dzielą drzwi wejściowe. Jak wezmę czujnik z powrotem do domu to po kilku minutach przechodzi w tryb off-line w "mi home". Ponowne naciśnięcie przycisku na czujniku na około 1 sec przywraca czujnik. To co zauważyłem że jeżeli wilgotność jest dość wysoka (gdy pada deszcz np około 89%) to czujnik przestaje przesyłać do gatewaya. Jeżeli czujnik jest wewnątrz i nawet z dalszej odległości około 8-10 metrów od gatewaya to wydaje się że działa poprawnie I przesyła wartości gdy wykryje większą zmianę temperatury lub wilgotności.
 8. Robert15

  Mi home i xiaomi yeelight w Google home

  Jakie wylaczniki energi sa udostepnione w google home ? Na zrzucie z ekranu widze Mi Plug Mini. czy jest to na WiFi czy Zigbee? Zakupilem ostatnio model ZNCZ02LM (Zigbee) i niestety google home nie widzi urzarzenia.
 9. Witam, Czy ktoś ma problem z czujnikiem temp I wilgotności. Problem polega na tym że urządzenie nie przesyła odpowiednio czesto wartości do gatewaya. Jedyną opcja na przesłanie wartości jest naciśnięcie (ok 1 sek) przycisku na czujniku. Czujnik umieściłem na zewnątrz ale w zadaszonym suchym miejscu. W załączniku przesyłam zrzut ekranu.
 10. Robert15

  Xiaomi - Aktywacja/ Deaktywacja Alarmu

  Wszystkie sir zgadza. Poprzez funkcje if ... than można sobie napisać różne sceny. Ja mówię o gatewayu I jego funkcjach. Poprzez napisanie scen nie można zastąpić gatewaya. Np otrzymywanie ojedynczego powiadomienia i logi które są w jednym miejscu pod gatewayem. Wszystko byłoby ok gdyby nie brak funkcji wyłączenia gatewaya.
 11. Robert15

  Mi home i xiaomi yeelight w Google home

  Na jakimś innym forum czytałem że z Chińskiego serwera Google Home nie będzie udostępnione. Trzeba zmienić na Singapur ale tutaj nie ma wszystkich urządzeń. Miejmy nadzieję że kiedyś skopiują z Chińskiego na np. Europejski serwer. Narazie lipa.
 12. Robert15

  Xiaomi - Aktywacja/ Deaktywacja Alarmu

  Dokladnie. Tak samo jak z kamerka Dafang. Wszelkie ustawienia musza byc osobono dopisane w scenach np uzbrajanie kamery - wykrywanie ruchu. (Z jednym wyjatkiem - Xiaomi Aqara Smart IP Camere mozna dodac do gatewaya poniewaz ma protokol zigbee). Czyli generalnie musze uzbroic gateway i rowniez wlaczyc scenę Alarm do kamery aby wykrywala ruch. Wyslalem emaila do xioami ale nie oczekuje zadnej odpowiedzi poniewaz ten temat jest chyba dosc stary juz i ktos na innym forum rowniez pytal jak rowiazac ten problem.
 13. Robert15

  Xiaomi - Aktywacja/ Deaktywacja Alarmu

  Wszystko sie zgadza ale poprzez ustawienie wszystkich czujnikow odrebnie nie korzystam z funkcji gatewaya. Np uzbrajanie alarmu lub "Alert logi" ktore sa w jednym miejscu a nie osobno. Rowniez powiadomienia na telefon bede wysylane osobno a nie jak z gatewaya - jeden alarm - detekcja alarmu. Zobacz screenshoty:
 14. Robert15

  Xiaomi - Aktywacja/ Deaktywacja Alarmu

  Niestety pomimo różnych ustawień nie ma możliwości opóźnienia wykrycia sensora aby była możliwość deaktywacji alarmu poprzez switch. Jeżeli ktoś zrobił podobne ustawienia to poprosił bym o opis. Dzięki....
 15. Robert15

  Xiaomi - Aktywacja/ Deaktywacja Alarmu

  Dzieki. Jak wszystko otrzymam to się pobawię w ustawieniach.
×