Skocz do zawartości

Robert15

Fan
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny
 1. Robert15

  Mi home i xiaomi yeelight w Google home

  Zawsze można sterować w angielskim gdyby można było dodać do GH.
 2. Robert15

  2 bramki

  1. Ja mam kamerę dafang. Kamera łączy się poprzez wifi więc nie będziesz jej widział pod gatewayem. Musisz napisać scenę aby coś zrobić z kamerą np wykrycie ruchu powoduje uruchomienie dźwięku na gatewayu I wysłanie powiadomienia na telefon.
 3. Robert15

  2 bramki

  1. Możesz podłączyć czujnik do pierwszego gatewaya i wejść w funkcje : linkage alert. Znajduje się ona w alert / more settings. Generalnie gateway przekazuje dźwięk alarmu do wszystkich innych lub do kamery aqara. 2. Musisz scenę napisać do tego. Ja mam do tego utworzony skrót na telefonie więc nie muszę nawet otwierać aplikacji. Możesz również użyć switcha aby uzbroić alarm ale później problem jest z deaktywacja alarmu. Jedynie poprzez telefon. 3. Słyszałem że podobno 32 urządzenia zigbee na jeden gateway. 4. Extra. Mogliby zrobic wsparcie gatewaya na google home I przenieść na jakiś szybszy serwer w Europie. Pozdrowienia.
 4. Robert15

  2 bramki

  Ja mam dwa gatewaye i kamere aqara zigbee. Generalnie wszystko działa tak jakby osobno ale możesz przypisać sceny żeby połączyć wszystkie urządzenia (np. uzbrajanie alarmu na dwóch gatewayach.) Jeżeli gateway jest off-line to urządzenia dodane do gatewaya są off-line. Można jedynie sparowac dźwięk alarmu z jednego gatewaya na drugi I to generalnie tyle.
 5. Robert15

  Aqara Camera

  Nie uzywam trybu sleep wiec nie wiem. Wystepuje problem z "motion detection" gdyz powinien on dzialac jezeli kamera jest uzbrojona - aktywowany alarm. Generalnie caly czas wykrywa i uruchamia alarm. Utworzylem scene ktora jezeli wykryje ruch to wysyla powiadomienie na telefon i wysyla video (10s) na serwer xiaomi (VAR Camera Hub). Ta scena jest wlaczana / wylaczana poprzez globalna scene (uruchamiana recznie) - wlaczanie alarmu w domu (Motion On / Motion Off). Nie jestem zbytnio zadowolony z tej kamery dlatego ze brakuje opcji przesylu video na zewnetrezny NAS a poprzez NAS moge to wyslac na zewnatrz na google jako backup. Pytanie : Jak aktywować widoczność kamery w sieci nie zmieniajac firmware ? Dzieki.
 6. Robert15

  Aqara Camera

  Czy mozna ta kamera nagrywac video na zewnetrzny dysk - NAS.
 7. Robert15

  dling Smart Video DoorBell

  Dzięki...
 8. Robert15

  Czujnik Temperatury i Wilgotności

  W opisie jest wyjasnione ze jezeli zmiana temperatury jest do 0.5 stopnia a wilgotnosci do 6% to czujnik powienien wysylac do gatewaya dabe raz ba godzine. Jezeli te zmiany sa wieksze to dane powinny byc wyslane od razu. Rowniez aplikacja Mi Home nie odswieza poprawnie danych. Czasami potrzebuje calkowitego zatrzymania i uruchomienia w androidzie aby pojawily sie nowe dane w "Info Center".
 9. Robert15

  Czujnik Temperatury i Wilgotności

  Ten na zewnątrz przestaje działać.
 10. Robert15

  dling Smart Video DoorBell

  Witam, Ostatnio w mi home pojawił się dzwonek drzwiowy. Czy ma ktoś jakiekolwiek informacje o tym urządzeniu.
 11. Jakie wylaczniki prądu sa obsługiwane w google home ? Na zrzucie z ekranu z poprzedniego tematu widze że Mi Plug Mini jest na liscie. Czy plug mini komunikuje sie poprzez WiFi czy Zigbee? Zakupilem ostatnio model ZNCZ02LM (Zigbee) i niestety google home nie widzi urzarzenia. Edited 11 minutes ago by Robert15
 12. Robert15

  Czujnik Temperatury i Wilgotności

  Jest bardzo blisko gatewaya. Jakieś 2 metry max które dzielą drzwi wejściowe. Jak wezmę czujnik z powrotem do domu to po kilku minutach przechodzi w tryb off-line w "mi home". Ponowne naciśnięcie przycisku na czujniku na około 1 sec przywraca czujnik. To co zauważyłem że jeżeli wilgotność jest dość wysoka (gdy pada deszcz np około 89%) to czujnik przestaje przesyłać do gatewaya. Jeżeli czujnik jest wewnątrz i nawet z dalszej odległości około 8-10 metrów od gatewaya to wydaje się że działa poprawnie I przesyła wartości gdy wykryje większą zmianę temperatury lub wilgotności.
 13. Robert15

  Mi home i xiaomi yeelight w Google home

  Jakie wylaczniki energi sa udostepnione w google home ? Na zrzucie z ekranu widze Mi Plug Mini. czy jest to na WiFi czy Zigbee? Zakupilem ostatnio model ZNCZ02LM (Zigbee) i niestety google home nie widzi urzarzenia.
 14. Witam, Czy ktoś ma problem z czujnikiem temp I wilgotności. Problem polega na tym że urządzenie nie przesyła odpowiednio czesto wartości do gatewaya. Jedyną opcja na przesłanie wartości jest naciśnięcie (ok 1 sek) przycisku na czujniku. Czujnik umieściłem na zewnątrz ale w zadaszonym suchym miejscu. W załączniku przesyłam zrzut ekranu.
 15. Robert15

  Xiaomi - Aktywacja/ Deaktywacja Alarmu

  Wszystkie sir zgadza. Poprzez funkcje if ... than można sobie napisać różne sceny. Ja mówię o gatewayu I jego funkcjach. Poprzez napisanie scen nie można zastąpić gatewaya. Np otrzymywanie ojedynczego powiadomienia i logi które są w jednym miejscu pod gatewayem. Wszystko byłoby ok gdyby nie brak funkcji wyłączenia gatewaya.
×