Skocz do zawartości

adamk99

Fan
 • Zawartość

  117
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

22 Doskonały

Informacje Osobiste

 • Miejscowość
  Ropicz Polska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. adamk99

  Mi Home

  Ja właśnie tak to rozwiązałem i jest ok.
 2. adamk99

  Mi Home

  Musisz zduplikować aplikację MiHome.
 3. adamk99

  Aktualizacja 2.3.8.0

  Mam to samo :- (. Bezsensowna aktualizacja, zaczynam żałować tego zakupu.
 4. adamk99

  Pomiar tętna

  Witam Mam pytanie do posiadaczy VERGe. Jak sprawuje się pomiar tętna w funkcjach sportowych. Jest przewidywalny i w miarę dokładny czy też działa podobnie jak w Stratosie i Pace ? Z tego co czytałem moduł pomiaru tętna miał być udoskonalony i faktycznie wygląda na większy niż w poprzednich wersjach. Jeszcze jedo, mozna go połaczyć z pasem HR?
 5. adamk99

  Odkurzacz Xiaomi 2 GEN

  Rozwiązałem problem z lokalizacją. Początkowo zainstalowałem na Chiny, jednak poznikały mi dziwnie inne urządzenia i pojawiał się monit o wybranie właściwej lokalizacji (Europa). Sklonowałem aplikacje MiHome, zalogowałem się i wybrałem lokalizację Europa. Następnie zainstalowałem Xiaomi 2 gen i wszytko śmiga jak należy. Jedyny minus to dwa skróty do MIHome ale dzięki temu operatywność znacznie wzrosła. Bardzo szybko można się przełączać z lokalizacji Chiny na Europa wybierając pożądany sprzęt. Mam pytanie do użytkowników Vacuum Cleaner 2. Wiadomo, że jest problem z utratą map. Ostatnio pojawiła się aktualizacja, dająca możliwość "zapamiętywania" map, tworzenia "wirtualnych przegród" i "zabronionych stref". Jestem świeżutkim użytkownikiem tego robota. Czy jest taka możliwość zapamiętywania i wykorzystywania map poszczególnych poziomów domu. Stację dokującą mam na parterze. Przenoszę go na piętro i wskazuje mu zapisaną mapę pomieszczeń. Nie testowałem jeszcze takiej możliwości, ale z tego co zauważyłem po przeniesieniu robota na piętro, rozpocznie skanowanie od nowa. Jeżeli macie juz jakieś doświadczenie w tym temacie proszę o podpowiedz.
 6. adamk99

  Mi Home

  Jest nowa wersja 5.4.2.4. W PL w wielu urządzeniach dalej krzaczki. Właściwie nie wiem co zmienili. Zauważyłem, że ostatnio na LTE (poza zasięgiem WiFi) sterowanie działa tragicznie. Być może to problem lokalny związany ze stacją nadawczą. W każdym razie, działa to u mnie zupełnie odwrotnie niż dotychczas. Szybciej na WIFI niż LTE. Szkoda, zbieranie filmików z kamer poza domem kończy się niewypałem.
 7. adamk99

  Mi home i xiaomi yeelight w Google home

  Też się pobawiłem. Na tym etapie to niestety porażka. Wielu urządzeń nie widzi, jedynie zródła światła i i oczyszczacz powietrza. Cienko to wygląda.
 8. adamk99

  [SCENA] Obsługa żarówek i nie tylko

  Uporałem się już z tym jakiś czas temu. Zrobiłem tak jak pisałeś 🙂. Pokasowałem sceny i od nowa. W końcu chwyciło. W każdym razie dzięki !!
 9. adamk99

  Zmiana ekranu podczas aktywności.

  Zgadza się, można by wprowadzić wiele drobnych funkcjonalności poprawiających jakość użytkowania. Podsumowanie tygodnia w aplikacji też by się przydało a nie ma. Jest wiele takich tematów.
 10. adamk99

  Zmiana ekranu podczas aktywności.

  Nie da się - przynajmniej ja nie widzę takiej możliwości.
 11. adamk99

  Dyskusja ogólna

  Wygląd, wygaszanie ekranu rzeczywiście do luftu. Są jednak plusy - opcja wykrywania arytmi serca, migotania przedsionków. Podobno zastosowano nową technologię firmy Zepp odpowiadającą za monitorowanie tętna (czujniki są rzeczywiście większe niż w poprzednich wersjach), które w 98 % ma odzwierciedlać rzeczywistość. Gdyby to była prawda i rzeczywiście działało to duży plus. Wodoodporność jest, tylko nie ma programów do pływania. W Stratosie denerwuje mnie nieprzewidywalność czujników tętna. I nie do końca jest to wina technologi. Mam przestarzały MiCoach Adidasa do którego wycofano wsparcie. Czujniki działają rewelacyjnie do dzisiaj. Wiele razy porównywane z pasem HR + Garmin Vivoactive. Prawie 90 % pokrycie odczytów. W tej chwili sam nie wiem jak dokonywany jest pomiar w Stratosie przy użyciu pasa HR. Przed ostatnią aktualizacją odkładałem zegarek, zakładałem pas i odczyty były rejestrowane be problemu. Po aktualizacji, przy założonym pasie odczyt nie jest rejestrowany przy odłożonym zegarku. Co dziwne nie dotyczy to biegu w terenie, gdzie odczyt w ustawieniach można wyłączyć PPG i kontrolki przestają mrugać a rejestracja pulsu leci z samego pasa. Chyba, że czegoś nie wiem. Przepraszam za mały offtop, ale uważam, że to jest ważne. Płatności NFC będą obsługiwane tylko w Chinach.
 12. adamk99

  Pomiar Vo2 max

  Ja częściej jeżdżę na rowerze, mało biegam. Jakieś trzy miesiące temu pobiegłem aby sprawdzić VO2 max. Wyliczyło mi 43 jednostki. Tydzień temu ponownie przebiegłem kilka kilometrów i wyliczył mi VO2 max na poziomie 44 jednostek. Jakaś zmiana jest.
 13. adamk99

  Mi Home

  Masz rację - faktycznie odpowiedź dostałem w temacie scen Przepraszam moja wina.
 14. adamk99

  Mi Home

  Ponawiam pytanie, czy wiecie jak w nowej wersji Mi Home tworzy się grupy urządzeń. Nie mogę tego nigdzie znaleźć !!
 15. adamk99

  Sceny Mi Home

  Powtarzam pytanie zadane w innym temacie. Mam już dwie grupy żarówek dodane w starszej wersji aplikacji Mi Home. Niestety za cholerę nie mogę dodać następnej. Czy wiecie koledzy w jaki sposób robi się to w najnowszych wersjach MI Home ? Będę wdzięczny za pomoc.
×