Skocz do zawartości

adamk99

Fan
 • Zawartość

  113
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

21 Doskonały

Informacje Osobiste

 • Miejscowość
  Ropicz Polska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. adamk99

  Odkurzacz Xiaomi 2 GEN

  Rozwiązałem problem z lokalizacją. Początkowo zainstalowałem na Chiny, jednak poznikały mi dziwnie inne urządzenia i pojawiał się monit o wybranie właściwej lokalizacji (Europa). Sklonowałem aplikacje MiHome, zalogowałem się i wybrałem lokalizację Europa. Następnie zainstalowałem Xiaomi 2 gen i wszytko śmiga jak należy. Jedyny minus to dwa skróty do MIHome ale dzięki temu operatywność znacznie wzrosła. Bardzo szybko można się przełączać z lokalizacji Chiny na Europa wybierając pożądany sprzęt. Mam pytanie do użytkowników Vacuum Cleaner 2. Wiadomo, że jest problem z utratą map. Ostatnio pojawiła się aktualizacja, dająca możliwość "zapamiętywania" map, tworzenia "wirtualnych przegród" i "zabronionych stref". Jestem świeżutkim użytkownikiem tego robota. Czy jest taka możliwość zapamiętywania i wykorzystywania map poszczególnych poziomów domu. Stację dokującą mam na parterze. Przenoszę go na piętro i wskazuje mu zapisaną mapę pomieszczeń. Nie testowałem jeszcze takiej możliwości, ale z tego co zauważyłem po przeniesieniu robota na piętro, rozpocznie skanowanie od nowa. Jeżeli macie juz jakieś doświadczenie w tym temacie proszę o podpowiedz.
 2. adamk99

  Mi Home

  Jest nowa wersja 5.4.2.4. W PL w wielu urządzeniach dalej krzaczki. Właściwie nie wiem co zmienili. Zauważyłem, że ostatnio na LTE (poza zasięgiem WiFi) sterowanie działa tragicznie. Być może to problem lokalny związany ze stacją nadawczą. W każdym razie, działa to u mnie zupełnie odwrotnie niż dotychczas. Szybciej na WIFI niż LTE. Szkoda, zbieranie filmików z kamer poza domem kończy się niewypałem.
 3. adamk99

  Mi home i xiaomi yeelight w Google home

  Też się pobawiłem. Na tym etapie to niestety porażka. Wielu urządzeń nie widzi, jedynie zródła światła i i oczyszczacz powietrza. Cienko to wygląda.
 4. adamk99

  [SCENA] Obsługa żarówek i nie tylko

  Uporałem się już z tym jakiś czas temu. Zrobiłem tak jak pisałeś 🙂. Pokasowałem sceny i od nowa. W końcu chwyciło. W każdym razie dzięki !!
 5. adamk99

  Zmiana ekranu podczas aktywności.

  Zgadza się, można by wprowadzić wiele drobnych funkcjonalności poprawiających jakość użytkowania. Podsumowanie tygodnia w aplikacji też by się przydało a nie ma. Jest wiele takich tematów.
 6. adamk99

  Zmiana ekranu podczas aktywności.

  Nie da się - przynajmniej ja nie widzę takiej możliwości.
 7. adamk99

  Dyskusja ogólna

  Wygląd, wygaszanie ekranu rzeczywiście do luftu. Są jednak plusy - opcja wykrywania arytmi serca, migotania przedsionków. Podobno zastosowano nową technologię firmy Zepp odpowiadającą za monitorowanie tętna (czujniki są rzeczywiście większe niż w poprzednich wersjach), które w 98 % ma odzwierciedlać rzeczywistość. Gdyby to była prawda i rzeczywiście działało to duży plus. Wodoodporność jest, tylko nie ma programów do pływania. W Stratosie denerwuje mnie nieprzewidywalność czujników tętna. I nie do końca jest to wina technologi. Mam przestarzały MiCoach Adidasa do którego wycofano wsparcie. Czujniki działają rewelacyjnie do dzisiaj. Wiele razy porównywane z pasem HR + Garmin Vivoactive. Prawie 90 % pokrycie odczytów. W tej chwili sam nie wiem jak dokonywany jest pomiar w Stratosie przy użyciu pasa HR. Przed ostatnią aktualizacją odkładałem zegarek, zakładałem pas i odczyty były rejestrowane be problemu. Po aktualizacji, przy założonym pasie odczyt nie jest rejestrowany przy odłożonym zegarku. Co dziwne nie dotyczy to biegu w terenie, gdzie odczyt w ustawieniach można wyłączyć PPG i kontrolki przestają mrugać a rejestracja pulsu leci z samego pasa. Chyba, że czegoś nie wiem. Przepraszam za mały offtop, ale uważam, że to jest ważne. Płatności NFC będą obsługiwane tylko w Chinach.
 8. adamk99

  Pomiar Vo2 max

  Ja częściej jeżdżę na rowerze, mało biegam. Jakieś trzy miesiące temu pobiegłem aby sprawdzić VO2 max. Wyliczyło mi 43 jednostki. Tydzień temu ponownie przebiegłem kilka kilometrów i wyliczył mi VO2 max na poziomie 44 jednostek. Jakaś zmiana jest.
 9. adamk99

  Mi Home

  Masz rację - faktycznie odpowiedź dostałem w temacie scen Przepraszam moja wina.
 10. adamk99

  Mi Home

  Ponawiam pytanie, czy wiecie jak w nowej wersji Mi Home tworzy się grupy urządzeń. Nie mogę tego nigdzie znaleźć !!
 11. adamk99

  Sceny Mi Home

  Powtarzam pytanie zadane w innym temacie. Mam już dwie grupy żarówek dodane w starszej wersji aplikacji Mi Home. Niestety za cholerę nie mogę dodać następnej. Czy wiecie koledzy w jaki sposób robi się to w najnowszych wersjach MI Home ? Będę wdzięczny za pomoc.
 12. adamk99

  Mi Home

  U mnie aktualizacja pojawiła się dzisiaj. Polski jest i działa. W głównym menu wszystko jest w porządku. Problem pojawia się w dodatkowych ustawieniach niektórych urządzeń takich jak kamerki Defang czy Fang Smart. Do części ustawień w tym "ustawienia urządzenia" zniknął angielski a wskoczyły krzaczki. Myślę, że po aktualizacji samych urządzeń problem zniknie. Generalnie jest ok.! Panowie, jak w obecnej wersji (5.4.10 czy 5.4.11) tworzy się grupy urządzeń. Nie mogę tej opcji znaleźć. Bardzo będę wdzięczny za podpowiedź.
 13. adamk99

  Universal Tools For Amazfit

  Dzięki za odpowiedź. Jestem jednak zielony w temacie. Mam wersje międzynarodową Stratosa i nie wgrywałem pl. Przepraszam, że przynudzam (tak to musicie rozumieć) ale nie chcę popełnić babola. Chcę do mojego zegarka wgrać Mi Home. Do tego trzeba podobno rota. Co mam w krótkich krokach zrobić aby ten root zadziałał. W którym momencie przerwać aby czegoś nie sknocić? Jeszcze raz sorki, proszę o wyrozumiałość.
 14. adamk99

  Universal Tools For Amazfit

  Przepraszam za być może infantylne pytanie, czy już można zrobić roota na Stratosie tym programem i czy są jakieś z tym komplikacje??
 15. adamk99

  Problem z regionem Mainland China

  No to lipa. Teraz już nie wiem czy kupować roborock s50 .Musiałbym mieć dwa regiony i przełączać. Dość to chyba upierdliwe w działaniu.
×