Jump to content

miki

Fan
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety dopadło i mnie Wprawdzie szybka pulsometru nie odpadła i wygląda ok, ani też nie zaobserwowałem żadnego zawilgocenia, ale objawy identyczne jak kilka postów wyżej. Zegarek po niecałym roku bezawaryjnego użytkowania po raz pierwszy miał dłuższy kontakt z wodą (pływanie w jeziorze) i po tym fakcie zaczął się bardzo szybko rozładowywać. Po naładowaniu przez kolejny tydzień był względny spokój - wprawdzie zegarek nadal dość szybko się rozładowywał, ale wielkiej tragedii nie było a zwiększony pobór energii wiązałem z częstym użytkowaniem GPS podczas aktywności. Niestety po upływie około tygodnia poczułem, że zegarek bardzo się grzeje od spodu - w miejscu pomiaru pulsu (do tego stopnia, że poparzył mi nadgarstek i na skórze mam bąbel po oparzeniu) a bateria rozładowuje się w oczach. Wyłączyłem zegarek, resetowałem, przywróciłem do ustawień fabrycznych, ale ciągle jest to samo - straszliwie się grzeje w miejscu pomiaru pulsu a bateria "leci" w ekspresowym tempie. Niestety mam wielki problem bo zegarek kupiony we wrześniu ubiegłego roku na Allegro więc teoretycznie na gwarancji, ale ... Zegarek kupowany na Allegro od użytkownika ExpressExport jako zegarek z polskiej dystrybucji, z 24 miesięczną gwarancją finalnie przyszedł do mnie z ... Hiszpanii bez jakiejkolwiek faktury, paragonu. Okazało się, że oszust sprzedawał na Allegro zegarki i inny sprzęt, które kupował w imieniu kupujących w Chinach - zapewne na Gearbest z europejskich magazynów - mimo zupełnie innych opisów na aukcjach. Wówczas w rozmowie telefonicznej ze sprzedającym, powiedzeniu mu co o tym myślę zostałem nieco "zbajerowany" i uspokojony zapewnieniem, że wszystko będzie w porządku więc temat odpuściłem i to był błąd... Aktualnie sprzedawca-oszust nie odbiera telefonu, nie odpisuje na maile a jego konto na Allegro zostało koło lutego tego roku zawieszone - po komentarzach widać, że oszukał sporą liczbę osób. W rozmowie i z opisu aukcji na Allegro wynikało, że towar sprzedawany jest przez firmę, ale z komentarzy wynika, że to też był blef i gość to sprzedawał jako osoba prywatna Wiem, że to nie do końca forum do takich porad, ale zupełnie nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić. Ma ktoś jakiś pomysł? Gdzie reklamować usterkę? Jak dochodzić swoich praw? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. BTW Wygląda na to, że te zegarki mają ukrytą wadę, która prędzej czy później uaktywni się w sporej liczbie egzemplarzy
 2. Dziękuję za podpowiedź. Nie wiem w czym jest rzecz, ale kod na telefonie nie wyskakiwał. Teraz wiedząc, że powinien być także na telefonie nie robiłem nic innego tylko skasowałem kod, czekałem aż się wykrzaczy i znów skasowałem i nie wiem w czym rzecz, ale za chyba 8 razem kod wyskoczył także na telefonie i udało się sparowowć. Dziwne. Dzięki wielkie.
 3. Podpowiedzcie proszę co robię nie tak. Zainstalowałem ROM, wszystko poszło ok - jak zawsze zresztą - po restarcie wychodzi kod QR do parowania z telefonem. Super! Jednak tu pojawia się problem. Skanuję go, na telefonie pojawia się napis "łączenie" a na zegarku "kod parowania". Klikam OK, po czym po krótkiej chwili aplikacja w telefonie wychodzi ponownie do wyboru modelu zegarka, który chcę sparować a na zegarku ponownie pojawia się kod QR. I tak w kółko... Zainstalowałem nową apkę - zarówno z GP jak i najnowszą modyfikację Klaudii z tego forum. Dalej to samo. Robiłem też factory reset zegarka. Nadal to samo - ciągle wyświetla się kod i nie chce się sparować. Męczę się już od godziny choć nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu. Miał ktoś podobnie ? Co robię nie tak? Z góry dzięki.
 4. @Kaudii gdzieś rzuciło mi się w oczy (nie mogę teraz tego znaleźć gdzie), że nie będziesz wypuszczał spolszczenia opartego na 2.3.5.0 bo nie ma tam znaczących zmian. Czy aby na pewno nie zmieniło się tam nic co miałoby wpływ np na pomiar snu (czyli pewnie coś z tętnem) ? Od czasu zainstalowania Twojego spolszczenia (korzystając z okazji - DZIĘKUJĘ - ŚWIETNA ROBOTA!) zaczęły mi się pojawiać jakieś dziwne pomiary dotyczące snu. Wcześniej na ROMie EN 2.3.5.0 tego nie zaobserwowałem. Dziś np zegarek pokazał mi, że spałem od godziny 20:01 do 01:21 i o ile ta druga godzina jest prawidłowa to ta pierwsza na pewno nie - oglądałem mecz naszych kopaczy i faktycznie zasnąłem, ale dopiero pod koniec drugiej połowy czyli na pewno gdzieś po godz. 22 (mecz owszem kiepski, ale nie aż tak żebym zasnął zanim się on rozpoczął ) Mylny pomiar zaśnięcia to jedna rzecz (zdarzyło się to pierwszy raz) a druga - którą z racji takiej, że ostatnio wieczorem często zasypiam przed telewizorem - obserwuję znacznie częściej to fakt, że po obudzeniu - po godz. 24 (czy jak na przykład wczoraj o godz. 1:21) wychodzę z psem, kąpię się i idę spać dalej. Zegarek powinien pokazać dalszy sen a niestety nie zawsze to robi. Taki przykład: Zgodnie z poniższym screenem zegarek powinien pokazać godz. 23:08 zaśnięcie, godz. 1:25 obudzenie, pomarańczowy pasek - czas przebudzenia, ponowne zaśnięcie 02:34 i sen do 6:14 : Niestety zegarek nie zawsze to robi - i czasami jako czas snu pokazuje czas od 1 zaśnięcia do przebudzenia, czasem czas od 2 zaśnięcia do obudzenia rano a czasem łączy to prawidłowo i pokazuje to tak jak na przykładzie powyżej. Próbowałem dojść do tego od czego to zależy ale wydaje mi się to całkowicie losowe. Kolejny przykład gdzieś z archiwum: Zegarek pokazuje prawidłowo 21:37 pierwsze zaśnięcie, powiedzmy 1 z minutami przebudzenie, 02:57 ponowne zaśnięcie, 05:45 pobudka Natomiast aplikacja dane z zegarka widzi już tak: Zazwyczaj dane z zegarka pokrywają się z tymi z aplikacji czyli oba urządzenia widzą tylko "pierwszą część snu" albo tylko "drugą część snu" albo prawidłowo i tak jak to wygląda w rzeczywistości - "cały sen" z przerwą na wysikanie psa i siebie Jednak jak pokazuje powyższy przypadek i te błędy nie są regułą bo zegarek może czasem pokazać prawidłowo natomiast do aplikacji przekazuje już zupełnie inne dane. Spotkał się ktoś z czymś podobnym czy tylko moja specyfika snu powoduje, że zegarek głupieje ? (Przypominam, że na nowszym angielskim ROMie tego nie zaobserwowałem) Sorki za przydługi wywód, ale chciałem jak najdokładniej opisać problem.
 5. Dziękuję! Poszło dalej... Po prostu w menagerze zegarek po podłączeniu widziany był jako: - Android Device -> Android Composite ADB Interface - Urządzenia przenośne -> Amazfit Stratos Po wpisaniu komendy "adb shell reboot bootloader" zegarek przechodził w fastboot, w menadżerze urządzeń znikały dwa powyższe wpisy a zegarek pojawiał się jako: Inne urządzenia -> Android 1.0 - z konfliktem/brakiem sterownika Po aktualizacji sterownika tegoż właśnie nowego urządzenia wszystko zaczyna działać. Także dla potomnych mających ten sam problem - kombinujcie ze sterownikami nie tylko po zwykłym podłączeniu zegarka, ale także po jego przejściu w Fastboot! Bootloader odblokowany. Na dziś mam dość także ROM jutro Dziękuję serdecznie za pomoc!
 6. Niestety na adb setup jest nadal to samo - zegarek jest wykrywany prawidłowo, ale w momencie przejścia w tryb fastboot "znika" z systemu i nic się nie dzieje
 7. Niniejszym niestety dołączam do ludzi z problemami W moim przypadku zegarek na win7 zainstalował się bez problemów, wykrywany jest jako Amazfit Stratos, brak jakichkolwiek konfliktów, mogę przeglądać zawartość pamięci. Przy użyciu UniversalToolsForAmazfit również ładnie wykrywa zegarek. Problem zaczyna się w momencie wejścia w bootloader - wejście w jakąkolwiek opcję programu (sprawdzenie blokady, jak odblokować bootloader czy odblokowanie bootloadera powoduje wyświetlenie na kompie "<waiting for device>" a na ekranie zegarka napis FastBoot, rysunek monitora i niżej chińskie znaczki. Dalej niestety nic się nie dzieje. Podobnie przy użyciu minimal adb fastboot - komenda "adb devices" pokazuje ładnie zegarek, komenda "adb shell reboot bootloader" wprowadza zegarek w FastBoot i dalej nic się nie dzieje. Kontrolna komenda "fastboot devices" nie wyświetla nic. Wygląda na to, że zegarek rozłącza się w momencie kiedy jest w FastBoot. Podobny problem miał zdajsie Devon (na 3 stronie tego wątku), ale nie ciągnął tematu więc nie wiem czy go rozwiązał. Miał ktoś podobny problem ? Co z tym fantem zrobić ?
 8. Owszem - jest prościutki kompas pokazujący północ, ale nie uświadczysz tam dokładnego kompasu i dostępnych w tym zegarku właśnie z tego poziomu współrzędnych GPS, wysokości czy wskazań barometru. Jeśli z jakiś powodów nie można zmienić ekranu na kompas podczas aktywności to powinno to być możliwe przynajmniej na pauzie aktywności a tu kupa
 9. Spokojnie wytrzyma 10-cio godzinny trening. Ostatnio dzień po dniu bez ładowania robiłem dwie ponad 7-dmio godzinne wycieczki z ciągłym pomiarem tętna i GPS (ale bez pasa) i spokojnie wytrzymał i jeszcze sporo baterii zostało (nie pamiętam ile). Dokładności przewyższeń też nie jestem w stanie sprawdzić - wiem na pewno, że w momencie kiedy masz włączoną jakąś aktywność nie jesteś w stanie zmienić ekranu i sprawdzić na jakiej wysokości się aktualnie znajdujesz czy też włączyć kompasu. Jedyna opcja to zakończyć aktywność i dopiero sprawdzić to co Cię interesuje Być może to kwestia ROMu zegarka, ale póki co odpowiedzi czy można podczas aktywności korzystać z tak podstawowej wg mnie funkcji zegarka sportowego jak kompas nie znalazłem... Korzystając z okazji może ktoś wie czy się da?
 10. No właśnie - a przez to zegarek traci swoją funkcjonalność w jakiś trekkingach czy innych aktywnościach 😞 Nie da się sprawdzić kierunku na kompasie, wysokości itp. Może to kwestia ROMu? Bo jakoś nie wierzę żeby nie było to nikomu do tej pory potrzebne a tym bardziej nie wierzę żeby nie dało się tego zrobić programowo. Jest opcja "head back" ale konia z wozem temu kto powie do czego ona służy (u mnie powoduje wznowienie treningu - czyli to samo co resume i po użyciu ekran wchodzi na gps a opcja ta znika)
 11. Witajcie. Stratosa użytkuję od niedawna i nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą - jakoś ciężko mi uwierzyć aby się nie dało tego wykonać. Otóż jak przejść na inny ekran zegarka - powiedzmy np. na kompas w momencie kiedy mamy włączoną jakąś aktywność - powiedzmy chód - bez kończenia tej aktywności? Z góry dzięki.
×
×
 • Create New...