Jump to content

Chetser

Amateur
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Zwlekałem ale w końcu wystawiłem na Allegro mojego Stratosa. Podałem informacje odnośnie spolszczonego softu, że pochodzi z tego forum itp. Mam nadzieję, że opis jest wporzo.
  2. Ok. Dziękuję za informację. A mam pytanie do administratorów: czy mógłbym dać ogłoszenie w dziale Giełda? Na chwilę obecną mam zablokowaną możliwość dodania nowego postu w tym dziale, a może ktoś z forumowiczów chciałby zmienić model lub kupić drugi dla brata, ojca, dziadka lub innego przyszłego szczęśliwego posiadacza Startosa. Bo trzeba przyznać, że Stratos fajnym zegarkiem jest, a biorąc pod uwagę stosunek możliwości/cena to chyba nie ma w tej chwili konkurenta na rynku. Niestety ze względu na mój styl życia chcę (muszę) kupić coś bardziej pancernego i niestety dwa razy droższego
  3. Kupiłem mojego Stratosa w lipcu 2018 r. na Allegro, a teraz chciałbym go odsprzedać z wgranym spolszczeniem od Kaudiiego. Mógłbym oczywiście wgrać ponownie oryginalny soft, ale pytanie po co? - mi to nie pomoże w sprzedaży, nabywcy zrobię "pod górkę" a i forum na tym nie skorzysta. Wymyśliłem, że lepiej będzie jeżeli w opisie aukcji napiszę mowę dziękczynną skąd pochodzi soft, czyli zareklamuję przy okazji w ten sposób forum. Z góry zaznaczam, że nie sprzedaję zegarków zarobkowo i nie mam na celu dorobienia się kosztem twórcy spolszczenia. Mógłbym nawet nowemu nabywcy Stratosa (o ile jest taka możliwość) odstąpić mój profil na forum. Co o tym sądzicie?
  4. Pełna profeska Pozwól, że podepnę się pod temat i zademonstruję moje rozwiązanie filtracji i ogrzewania basenu stelażowego, w którym ze względu na korzystające z niego male dziecko w basenie poziom wody sięga dwudziestu kilku centymetrów. Przy takim poziomie wody oryginalna pompa basenowa staje się bezużyteczna ponieważ otwór wylotowy (1) wody z basenu, która trafia do pompy jest powyżej lustra wody. Dlatego wodę filtruję przez akwarystyczny filtr kaskadowy Aquael FZN-3 (2) z wypełnieniem w koszyczkach watą filtracyjną i odwróconą o 180 stopni rurką (3) zaciągającą wodę. Rurkę w dolnej części wchodzącej do filtra troszkę przedłużyłem za pomocą węża ogrodowego tak, aby po takim odwróceniu sięgała wirnika silniczka filtra. Filtr zawieszony jest na plastikowej półce łazienkowej (4) obciążonej kamieniem (5). Do rurki zaciągającej wodę (3) dołączony jest kawałek węża ogrodowego 3/4" ze złączką (6). W basenie umieściłem też wąż zasysający (7) wodę od wirnikowej pompy zewnętrznej. I teraz... Jeśli nie potrzebuję podgrzewać wody w basenie lub kiedy pogoda ku temu jest niesprzyjająca np. podczas deszczu lub w nocy pracuje podłączony do prądu filtr przedstawiony na zdjęciu (wtedy zaciąga wodę przez złączkę 6) Jeśli chcę podgrzać wodę w basenie wyłączam z prądu filtr kaskadowy, podłączam do złączki (6) końcówkę powrotną rozłożonego na dachu od garażu węża ogrodowego zasilanego z pompy zewnętrznej i uruchamiam ją. W ten sposób woda podgrzewając się jest jednocześnie filtrowana przez wkłady w filtrze kaskadowym. Ponieważ miałem, a nie używałem to dodatkowo w basenie umieściłem filtr wewnętrzny Aquael FAN 3 z założoną dużą gąbką i małą akwarystyczną lampą UV 0,5W po to by dodatkowo mieszał wodę. Basen mam o 3 metrach średnicy, a filtry naprawdę dają radę. Mam nadzieję, że może komuś przyda się moje rozwiązanie problemu filtracji przy niskim poziomie wody.
×
×
  • Create New...