Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Problem z powiadomieniami?


szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym posiadaczem tego zegarka, jestem z niego zadowolony tyle że zauważyłem dziwną przypadłość, mam oryginalny soft nic nie zmieniałem (1.3.6d) wersja zegarka INTERNATIONAL i na razie nie planuje nic kombinować z softem.  Chodzi mianowicie o to, że nie otrzymuje powiadomień sms na zegarek, wszystkie inne są bez żadnego ale...najlepsze jest to że powiadomienia sms miałem nagle przestałem je otrzymywać, robiłem reset factory, pomogło na 10 minut i spowrotem brak powiadomień, myślałem że może to wina coś z aplikacja w tel od androida, więc zainstalowałem TEXTRA, sms powiadomienie przyszło ze 2x potem znowu ich brak... problem jest z wysyłaniem powiadomienia wiadomości sms z jakiejkolwiek aplikacji... jakieś propozycje rozwiązania problemu tradycyjnymi metodami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że problem leży po stronie jakiś uprawnień. Jak to wygląda u Ciebie w telefonie ? Oczywiście może to i głupie ale BT w telefonie masz uruchomiony cały czas i nie ma tam żadnej opcji "usypiania" czy czegoś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie akurat nie ma nic takiego, resetowalem ustawienia nawet bf, nie pomogło. Zauważyłem jeszcze jedna rzecz,  w aplikacji amazfit watch  jak zaznaczam opcje żeby wysyłało powiadomienia na zegarek kiedy ekran jest nawet włączony to działaja powiadomienia sms, jeśli zaznaczę wysyłaj powiadomienia tylko wtedy gdy ekran jest wyłączony to wogole nie działa, pytanie teraz czy to wina telefonu? Czy aplikacji amazfit watch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem z telefonem  albo softem, ale dziwne,  że działa normalnie  jak każe wysyłać każde powiadomienie. Reset telefonu do ustawień fabrycznych może pomoże? Wolałbym to zrobić  jako oststnia opcje... Telefon Samsung j5 2016 7.1.1 android 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem na Huawei P9. Wina leżała po stronie telefonu, ponieważ Huawei ma aplikację do oszczędzania baterii, która po blokadzie ekranu zamyka aplikacje i dodanie apki od zegarka do wyjątków nie pomagało, po pewnym czasie od blokady telefonu powiadomienia na zegarek nie przychodziły. W ustawieniach aplikacji (w telefonie) znalazłem opcję ustawienia specjalne i po dodaniu apki od zegarka właśnie tam wszystko działa jak powinno, nie wiem jak wygląda to na samsungu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, GrubyAdek napisał:

Miałem podobny problem na Huawei P9. Wina leżała po stronie telefonu, ponieważ Huawei ma aplikację do oszczędzania baterii, która po blokadzie ekranu zamyka aplikacje i dodanie apki od zegarka do wyjątków nie pomagało, po pewnym czasie od blokady telefonu powiadomienia na zegarek nie przychodziły. W ustawieniach aplikacji (w telefonie) znalazłem opcję ustawienia specjalne i po dodaniu apki od zegarka właśnie tam wszystko działa jak powinno, nie wiem jak wygląda to na samsungu.

Gdzie dokładnie znalazłeś "ustawienia specjalne"? Mam Honora i ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GrubyAdek napisał:

Ustawienia-->aplikacje-->ustawienia-->specjalny dostęp-->ignoruj optymalizację, tutaj trzeba dodać aplikację od zegarka i wszystko śmiga jak należy :)

Jak Ty do tego doszedłeś? Te ustawienia są tak zakopane, że nie natrafiłem na nie. Mimo ustawienia wg Twojej podpowiedzi dalej miałem problem ale kombinowałem z ustawieniami powiadomień i włączyłem powiadomienia tylko wtedy, kiedy ekran jest wygaszony. Dopiero teraz trybi. 

Nie chcę już nic mieszać, zeby nie "przedobrzyć".

Wielkie dzięki za pomoc!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne nie pomagają mi ,co do watch droid słyszałem ze mocno drenuje baterie na xda można wyczytać. Przynajmniej kilka odpowiedzi przeczytałem od kilku osób wiec nawet nie probóje. Przykładowo powiem, że raz wgrałem kalkulator na zegarek i bateria nagle zaczyna uciekać w oczach ... po wyrzuceniu powróciło wszystko do normy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zbyt szybko cieszyłem się pozornym sukcesem. Od rana znowu problem powrócił. Zegarek połączony ale nie może się zsynchronizować a co za tym idzie, nie działają również powiadomienia. Wygląda to tak, jakby system zatrzymywał jakiś proces i nie mógł go wznowić. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie zegarka.

IMG-20180310-WA0002.jpg

IMG-20180310-WA0000.jpg

IMG-20180310-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozwiązałem problemu. Jedynie mam kolejne spostrzeżenia... Problem występuje po rozłączaniu zegarka (np oddaleniu się na zbyt dużą odległość). Ponowne połączenie telefonu z zegarkiem następuje bez problemów ale synchronizacja już nie (brak aktualnych danych o naładowaniu baterii itp.). Jednocześnie przestają działać powiadomienia. Pomaga tylko i wyłącznie restart zegarka.

Hmm... Być może to wina androida Oreo w moim nowym telefonie (Honor View 10)?

Mój poprzedni telefon to też Honor ale starszy (Honor 5x) z Androidem 6.1 i tam nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może aplikacja Amazfit Watch nie jest dopracowana do każdego telefonu? U mnie wł i wyłączenie nie pomaga, dalej ten sam efekt, jak wyłącze opcję w Amazfit Watch "Not Push, phone's screen is on" wszystko działa jak należy, po włączeniu opcji lipa.

Edytowane przez szprota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego zrobić ale zrobiłem, reset factory zegarka, wszystkie powiadomienia są. Telefonu nie tykam, nic nie zmieniałem jak ustawione miałem tak mam, zobaczymy ile chwil podziałają powiadomienia. Skoro po reset factory zegarek wypisuje wszystkie powiadomienia tzn że z telefonem wszystko ok, gdzieś wina w zegarku musi leżeć. Jeszcze jednej rzeczy nie chciałem robić ale zrobiłem... Zobaczę jak będzie się sprawował Watch Droid , z tego oprogramowania mam normalnie wszystkie powiadomienia póki co. Czyli wina zegarka albo jakieś aplikacji zbugowanej. Wytestuje i napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie moje obserwacje są takie, że... Na razie wszystko działa po przywróceniu do ustawień fabrycznych z 3 raz dopiero pomogło (wspołgrając z aplikacją Amazfit Watch) i do tej pory działa, aż dziwne że problem na razie zniknął zazwyczaj usterka po paru minutach się pojawiała, zobacze co dalej.

Co do aplikacji Watch Droid jak mówiłem, drenuje baterie jak pisali, kilka procent szybciej schodzi. Na początku jak zainstalowałem tą apkę, od początku miałem z nią problem bo zawieszał mi czasem zegarek, ekran zamarzał.  Jakiś czas zegarek popracował z tą aplikacją i wydaje się być ok przynajmniej na razie, ale czasem jak odblokowywuje ekran zegarka przez jakieś 0,2 sek pojawia sie zamarznięte okno np ostatniej wiadomosci albo połączenia. Mało tego, z tą aplikacją więcej problemów z powiadomieniami mialem jak z oryginalą Amazfit Watch, nie wysyłal mi powiadomień wogóle na początku i nie z każdej aplikacji mimo zaznaczania , potem z dużym opoźnieniem wysyłal , teraz niby wysyła na bierząco, ale też nie tak jak chce, i podobny jest problem jak miałem przed przywróceniem fabrycznych w zegarku, jak zaznaczam opcje" wysyłaj powiadomienia tylko gdy ekran wyłączony", albo jak "wysyłaj każde powiadomienie" . To działa tak jakby opcja nie istaniała, wysyła na oślep bez różnicy co zrobię co zaznaczę. Zdecydowanie powracam do oryginalnej apki Amazfit Watch, która na razie działa jak powinna.

Pytanie, gdzie leży problem, że wszystko działa jak chce. Skoro po przywroceniu do fabrycznych sa powiadomienia nagle z sms jak wcześniej nie było z amazfit watch a teraz są, to oprogramowanie w zegarku może lipne?. Ciężko ocenić czy to problem z aplikacją w zegarku czy z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎03‎-‎13 o 13:00, szprota napisał:

Na razie moje obserwacje są takie, że... Na razie wszystko działa po przywróceniu do ustawień fabrycznych z 3 raz dopiero pomogło (wspołgrając z aplikacją Amazfit Watch) i do tej pory działa, aż dziwne że problem na razie zniknął zazwyczaj usterka po paru minutach się pojawiała, zobacze co dalej.

Co do aplikacji Watch Droid jak mówiłem, drenuje baterie jak pisali, kilka procent szybciej schodzi. Na początku jak zainstalowałem tą apkę, od początku miałem z nią problem bo zawieszał mi czasem zegarek, ekran zamarzał.  Jakiś czas zegarek popracował z tą aplikacją i wydaje się być ok przynajmniej na razie, ale czasem jak odblokowywuje ekran zegarka przez jakieś 0,2 sek pojawia sie zamarznięte okno np ostatniej wiadomosci albo połączenia. Mało tego, z tą aplikacją więcej problemów z powiadomieniami mialem jak z oryginalą Amazfit Watch, nie wysyłal mi powiadomień wogóle na początku i nie z każdej aplikacji mimo zaznaczania , potem z dużym opoźnieniem wysyłal , teraz niby wysyła na bierząco, ale też nie tak jak chce, i podobny jest problem jak miałem przed przywróceniem fabrycznych w zegarku, jak zaznaczam opcje" wysyłaj powiadomienia tylko gdy ekran wyłączony", albo jak "wysyłaj każde powiadomienie" . To działa tak jakby opcja nie istaniała, wysyła na oślep bez różnicy co zrobię co zaznaczę. Zdecydowanie powracam do oryginalnej apki Amazfit Watch, która na razie działa jak powinna.

Pytanie, gdzie leży problem, że wszystko działa jak chce. Skoro po przywroceniu do fabrycznych sa powiadomienia nagle z sms jak wcześniej nie było z amazfit watch a teraz są, to oprogramowanie w zegarku może lipne?. Ciężko ocenić czy to problem z aplikacją w zegarku czy z telefonem.

Dalej wszystko u Ciebie działa jak należy?
U mnie nic nie pomagało. Dopiero wgranie do zegarka firmware US i Amazfit Watch z Google Play sprawiło, że powiadomienia działają jak należy i zegarek synchronizuje się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...