Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ile $ za AMAZFIT Stratos?


przedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy,takze na wstepie powiem,ze forum jest super,robicie tutaj dobra robote.

Rozglądam sie od jakies czasu za tym zegrakiem.Nie chce wyjść na "złotówe" ,ale ceny zmieniaja sie z dnia na dzien i z uwagi na to nie do konca wiem czy nie przeplace,a wolalbym tego uniknac :) Tydzien temu na GB kosztował ok 210 $ i mialem brac,ale sie wstrzymałem (i dobrze).Dowiedziałem sie dzisiaj ,ze wczoraj ponoc byl za 160 $ na GB,dzisiaj jest juz za 190$:/ . Na geekbuying jest teraz przedsprzedaz ENG Version za 170$. Zastanawiam sie czy go brac czy polowac jeszcze gdzies taniej.( O ile w ogole to mozliwe). Co sadzicie?Za ile wyrwaliscie swoje egzemplarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem z tej aukcji.. Co prawda 10$ drożej.. :/ Napisz do nich, żeby zadeklarowali mniejsza wartość na paczce, żeby mieć szansę uniknąć VAT, albo go zminimalizować. Chciałem żeby zadeklarowali 18$(wtedy mogłoby obejść się nawet i bez) ,napisali ze mogą zadeklarować 42$. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2018 o 08:06, przedi napisał:

Też zamówiłem z tej aukcji.. Co prawda 10$ drożej.. :/ Napisz do nich, żeby zadeklarowali mniejsza wartość na paczce, żeby mieć szansę uniknąć VAT, albo go zminimalizować. Chciałem żeby zadeklarowali 18$(wtedy mogłoby obejść się nawet i bez) ,napisali ze mogą zadeklarować 42$. 

Mi pisali że w tym tygodniu wyślą zobaczymy czy tak będzie znając życie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Cinek napisał:

@alban7314 Wysłali DHL economy? Wszystko co mi szło dhl, automatycznie naliczali vat niestety. Dziś geekbuying odpisali, że wyślą dopiero w przyszłym tygodniu, zamawiałem zwykłą rejestrowaną.

tak wysłali dhl economy. Co do vatu to loteria i gdzie mieszkasz. Jedne urzędy trzepią paczki na  potęgę drugie nie.

Ja tylko raz zapłaciłem vat 3 lata temu. Może mam szczęście.

Edytowane przez alban7314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dostałem instrukcje:

"2. Wybierasz dostawę DHL Economy
3. Piszesz maila do Geekbuying ( support_tracking@geekbuying.com ) z prośbą o zadeklarowanie na przesyłce "Item description as men fashion watch and set value as 18,59$"
4. Powinieneś dostać po dniu, bądź więcej, maila z przyjęciem prośby, później tylko czekasz na wysyłkę towaru.
5.Gdy przesyłka będzie w Polsce, najprawdopodobniej od razu trafi do Ciebie, jeśli jednak nie i agencja się nią zainteresuje, dostaniesz telefon od kogoś z DHL'a z prośbą o przesłanie dokumentów, myk polega na tym, że prosisz o procedurę celną na podstawie deklaracji nadawcy, bo zależy Ci na czasie, wtedy zamiast 23% z 150$, zapłacisz jedynie 58 zł bodajże, bo tyle wynosi minimalna kwota w DHL, ewentualnie możesz też zapłacić mniej, bo jest ustawa o braku podatku przy wartości <22 Euro, ale to już kwestia dogadania się z kimś od DHL, gdy zadzwoni.Ale ogólnie nie powinni Jej zatrzymać, ja praktykowałem to 3 razy z telefonami, deklarując tańszą elektronikę i raz zapłaciłem 58 zł, a pozostałe razy nie zatrzymali :-D
6.Odbierasz przesyłkę i cieszysz się z zakupu."

Jezeli chodzi o moj przypadek to chinczyk stwierdzil,ze nie moze zadeklarowac tyle za ten zegarek(nie wiem dlaczego,pewnie duzo zalezy od tego po prostu z kim sie rozmawia),zaproponowal 42$. Przystałem na to,bo jezeli juz to lepiej zaplacic podatek od 42$ niz 169$ .Zobaczymy co z tego wyjdzie.Jezeli DHL nie zgodzi sie na procedure celna na podstawie deklaracji nadawcy,to trzeba postepowac zgodnie z ich procedura i dupa. 

Sporobowalem,jak zadziala dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 14:56, przedi napisał:

No więc właśnie.. Jak na infolinii.. Z kim byś nie rozmawiał to każdy inaczej gada.. :) Pozostaje czekać. 

Dziś dzwonili z dhl i pytali co zamówiłem? Oczywiście ściema ze zegarek wskazówkowy za kwotę zadeklarowaną przez wysyłającego. Do dopłaty 31zł   :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...