Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Mi Home


Axon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Po ostatnich aktualizacjach aplikacji MiHome w ustawieniach Notification shade shortcut nie mam możliwości wyboru scen manualnych które utworzyłem... pozostała mi jedna scena którą mogę uruchomić z belki powiadomień.

Wie może kto jak dodać/usunąć scene/sceny do belki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lector 

Czy po wifi normalnie działa u ciebie mi Home?

Ostatnio byłem w delegacji, mi Home działało oczywiście po LTE. Dziś w nocy wróciłem do domu i po wi-fi pomimo że jest net nie widać urządzeń, nawet nie mogę się wylogować z konta na mi Home.... Po przełączeniu na LTE wszystko działa. Mam dwa routery wifi w tym mi wi-fi router 3 i po żadnym nie łączy się z mi Home.

Mi Home 5.1.1

Edit:

Nie było tematu, restart routera adsl pomógł, zachowywał się tak jak by blokował jakieś porty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Możesz wgrać MP3 i będzie ją odtwarzało raz, czyli by musiała byś taka długa jak chcesz aby grało :)

MP3 wgrywasz jako dzwonek dzwonka, czyli musisz wejść w ustawiania dzwonka i tam będzie wgrywanie MP3.

Po wgraniu MP3 można wykorzystać w innych scenach, mimo ze dzwonek będzie mieć inny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem! Czy jest możliwość dodania kamer YI Home i Dome do MiHome i jednocześnie skonfigurowania ich w apce YI Home? Mam je właśnie na koncie YI, z subskrypcją w chmurze i tak się zastanawiam czy po resecie, żeby zeskanować kod z Mi Home nie pójdzie to w diabły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mi Home w sekcji Add device -> Add camera products ma wśród urządzeń YI Smart Webcam. Ponieważ nie wiem jaki wpływ będzie miał reset kamery na kwestie subskrypcji, poczekam chyba do jej końca i sprawdzę co się stanie po zeskanowaniu kodu z Mi Home. Myślałem, że może ktoś już miał doświadczenia w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

OK, jeżeli tą kamerę obsługuje aplikacja Yi Home to nie dodasz jej w Mi Home.

Z kamerami Yi był mały problem u Xiaomi.

Xiaomi zamówiło/zleciło produkcje tych kamer dla nich pod Mi Home, ale Yi spróbowało ugryźć coś dla siebie i wydało kamery jako Yi które działają w Yi Home (zwłaszcza te które można kupić z polską wtyczką). Dlatego też pewnego dnia kamery Xiaomi w Firmware dostały tzw blokadę regionalną - działają tylko w Chinach. Powstał pewien Hack który zdejmował blokadę regionalną plus kilka innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lector napisał:

Dziś pobrałem wersje Mi Home 5.1.5 i działają powiadomienia :)

Ponoć po aktualizacji do nowszej też będą działaś.

Mi jak dotąd nie chciał pobrać nowszej wersji.

Ja mam wersje 5.1.6 i nie działają

próbowałem z GP wersję 5.1.5 i to samo

instalowałem starsze i nic

Ciekawe w czym tkwi problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Niestety chyba po raz kolejny po aktualizacji mi znikły.

Dziś dodatkowo zauważyłem ze sceny uruchamiane ręcznie przestały działać.

Od dwóch dni również nie mogę zgasić światła, scenami które nawzajem się uruchamiały u wyłączały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hurrra

dziś po instalacji wersji 5.1.24  powiadomienia push wróciły....

dodam że musiałem odistalować poprzednią wersje 5.1.22

w updacie jest wersja 5.1.25 lecz nie da się jej niestety zainstalować na obecną wersję

 

MiHome w wersji 5.1.24 - link do pobrania

https://drive.google.com/file/d/1R1HLgftTxXxkaZsDTTHSXI6FyBMrwB1f/view

oraz 5.1.25

https://drive.google.com/file/d/1f1oZPLWndw66DqAzofKiBLF48dvzOTmJ/view

Edytowane przez tomiq75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...